SATILMIŞ...


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 20 Mart 2019, 15:04
Site: Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
URL: http://yorumcahaber.com/yazar.asp?yaziID=31978


Sayfamı değerli bir dostumun kısa ve öz bir yazısına ayırdım. Buyurun hep beraber okuyalım:

SATILMIŞ...

Bir insan çocuğuna böyle bir adı nasıl koyar anlamam bir türlü. “Satılmış” Bir meta olarak düşünmediklerini biliyorum. Hiç bir ana baba çocuğunu meta olarak görmez. (Bazı yörelerde kız çocukları dışında)  Çok daha değişik, ilginç isimler de var diyebilirsiniz de, Satılmış olarak çocuğunuzu düşünsenize.

Diğer yandan çocuklarına bu adı koyan ailelerin okumuş veya okumamış fark etmez, oldukça ileri görüşlü olduklarını da düşünmüyor değilim. Ülkenin ileride geleceği konumun hesabını yaparak, çocuğa adı ile bir kişilik oturtup, adı gibi de yaşamasını sağlamayı düşünerek koyulmuş olabilir mi?  Burası işin ironi bölümü, öyle düşünün.

Yine de günümüzde yaşadıklarımızı ve karşılaştığımız, okuyup duyduğumuz insanlara bakınca, genel anlamda Satılmış adını kendilerine yakıştırıyoruz değil mi?

Bu adam satılmış arkadaş cümlesini çokça kullandığınızı tahmin ediyorum. Tahminden öte biliyorum. Yazılarımızın, verdiğimiz haberlerin bir kısmına sosyal medyada yapılan yorumlarda görüyorum.

Örneğin, satılmış herif, karaktersiz.

Toplumun ana babası değiliz elbette, ama iyi düşünün; Makam sahibi olanlardan, sporculara kadar kaç kişiye bu adı koydunuz?

Günümüzde oldukça popüler ve geçerli olan bu adı siz yine de çocuğunuza koymayın.

Emre can ve diğerleri daha uygun olacaktır.

Ahmetferit Dede

https://gunlukbakis.com/ 

https://www.facebook.com/afbakirci?fref=ts