Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHARAM-ZEDELER

SİZDEN GELENLER

14 Ocak 2014, 06:20

SİZDEN GELENLER

Duyduk duymadık demeyin: Türkiye cumhuriyeti anayasası, iki maddeye indirilerek, sadeleştirilmiştir. Şimdi de bir hukuk dehası olduğu anlaşılan sayın başbakanımız, israfı önlemek için, anayasa tasarrufuna gidilmesine karar ve...rmiş ve devrim niteliğinde bir anayasaya imza atmıştır.

Buna göre anayasamız, iki maddeden oluşmuştur:

'Madde1. Sayın başbakanımızın her dediği doğrudur ve hemen uygulanmak zorundadır.


Madde2. Sayın başbakanımızın doğruluğundan şüphe edenler, ikinci madde yerine, birinci maddeyi uygulayacaklardır'.

Öyle emretti hazret...

Bu güne kadar bu konuya akıl erdiremeyen hukukçular, derhal toplanarak, ülke ekonomisine katkı için, toplu istifaya karar vermişlerdir.

Ayrıca Avrupa ve ABD hukukçuları, temsilcilerini yollayarak, 'yarattıkları deha' ile duydukları gururu kısaca dile getirdikten sonra, Ortadoğu'ya bir zamanlar uygun gördükleri 'model'in, şimdi de kendi ülkelerinde uygulanabilirliğinin öngörüldüğünü ifade edip, bu sistemi ithal için gözlemcilerine tam talimat vermişlerdir.

Vahy ajanstan arkadaşımız Alimallah Maşallah'ın bildirdiğine göre, haşa başbakanımızı utananlardan kurtarmak için başka çare bulunulamaması üzerine, bu karara varıldığını bildirmiştir.

Bir Arap hitap şeklidir, ya en büyük oğulun babası olarak 'Ebu...' ile çağrılır, veya babanın adı ile, falan oğlu olarak 'İbni...' diye anılır. Bunlar da baba oğul olarak hırsızlıkla itham edildiklerinden, ne 'İbni harami' ne de 'Ebul harami' diye çağırmak yeterli olacak. Acaba 'Eşrafı Haramiler' olarak mı çağıralım, yoksa 'Haramiler Aşireti' diye mi çağırsak diyorum. Devleti bir aşiret şeklinde yönettiklerine göre, sanırım 'Aşiret-i Harami' diye çağırmak uygun olacak.

Gerçi infaz veya karar bizim değil ama, harami-zedeler kanundan kaçtıklarına göre, şüphe ya da suçlama yerindedir, haksızlık olmamalı.

Belediye başkanı Tayyip efendinin bir vasiyeti var: Zenginleşirse, Tayyip'e hırsız Tayyip diyor. Acaba suçlu olan hangi Tayyip?

İsviçre'deki milyarlardan söz eden, kodesi boyladı Tayyip. Şimdi sana hırsız diyen Tayyip ne olacak?

Artık kanunlarını çiğneye çiğneye aşirete çevirdiğin ülkede, çocuklarına 'harami' diyorlar ve sen, 'haramilerin babası' oldun. Başbakan olarak, bu ülkenin başbakanı olarak, sen mi bizimle övünürsün, biz mi seninle övünelim?

Görücüye çıkıyorsun, yakında seçimler var. Başka bir halk sana bunu yaptırmazdı gerçi. En güzel elbisenle, yani hırsız kimliğinle ve en güzel dualarla; İmam Hatip'te öğrendiğin hırsız duası ve haramilerin babası olarak seçilmeye gidiyorsun. 'Ya Allah, ya bismillah' diye başlayacak mısın yine? Seni seçelim ve haramide keramet bulalım. Bu şeref bizim...

Ne güzel söylemiş Sokrat, yaklaşık iki bin beşyüz yıl önce: Bilgi iletişimdir, öğretilir. Ama ahlak mahluktur, öğretilemez; ya var, ya yok'. Sana da hırsızlığı öğretebilmişler, ama ahlakı değil. 'Ahlak, yüreğimizde duyduğumuz ve çocuklarımıza öğrettiklerimizdir' diyor; yine, tıpkı senin 'dinci ve kinci' kimliğinle yüreğinde duyduğun ve çocuklarına öğrettiğin gibi, ya haramilerin babası.

Ne olur, torunun Ali'nin gözlerine fazla bakma, sana çekmesin bu bebek. İlerde seninle övünemeyecek; yani defterin dürüldüğü zaman...Yazık olur...Soyadını değiştirir de, karakterini değil. Ne olur, sana çekmesin. Sen değil, adı önderi olsun ve Allah bağışlasın, tüm çocuklara dilediğimiz gibi...

Yoksa, 'hiçbir yerde yazılı değildir' ahlak, diyor bilinen ilk derviş, Sokrat. İşte odur baldıran zehiri içirilen... Ve şimdi, bir ordu tarafından korunan sen...

Bu haber 1963 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi