Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMİHRAC URAL DESENE

SİZDEN GELENLER

21 Ocak 2014, 07:13

SİZDEN GELENLER

11 Mayıs 2013 Tarihinde, Reyhanlı bombalandığında, başbakanın tüm kurmayları, failleri de, örgütü de biliyordu. Sanki kendileri planlamış gibi. O plan battı ve kardeş kavgası olmadı. Ama şimdi biz, failleri biliyoruz ve henüz seni devirme planı yok.

Bugün Cilvegözü sınır kapısında iki patlama oldu. Yine arabalarda, yine Reyhanlı yakınlarında. Yaralılar çok, ölüler şimdilik 13.

Başbakanın beslemelerine giden ve Hüseyin Çelik'in dediği gibi, kimseyi ilgilendirmeyen TIR'lar, şimdilik on üç can aldı. Hüseyin Çelik, seni Allah'ın önünde savunmuştu da, bu sefer Allah'a hangi dosyaları sunacak acaba? Teröristler, bir gün önce tehdit ediyor, bir gün sonra bombalıyor. Henüz üstlenmedilerse, bir kez daha aklayacak mısın? Senin dostların değiller miydi?

Yoksa bu kez yine, eskisine dönüp ' Kardeşim Beşşar' mı diyeceksin? Bu kez müsaade eder mi dersin?

İki gün sonra Cenevre 2 konferansı toplanıyor ve sen veya adamların oraya katılacaksınız. Sanık olarak değil değil ama; seni daha harcamadılar... Konferans, bu teröristler ile, onlara karşı savaşan Esad arasındaki savaş ile ilgili. Senin hangi tarafta olduğun belli değil mi?

Reyhanlı katliamı olduğunda, THKP-C Acilciler ve onun ve onun genel sekreteri Mihrac Ural'ı suçlamıştın. Bir şekilde Suriye istihbaratı ve sonunda Beşşar Esad ile bağlantı kurdun. Aleviler'in yaşadığı Harbiye ve Samandağ'ında, planlandığı gibi suçlu buldun. Bomba Sünniler'e atılınca, suçlu da Alevi olunca, plan yürüyecekti.

Siyaseten ölü ve faaliyeti on yıllar önce biten bir örgütü canlandırdın. Tıpkı, ölülere oy verdirttiğin gibi...

Reyhanlı yutmadı. Aleviler'in komşusu ve Sünni kardeşleri, onları Erdoğan'dan daha iyi tanırlar. Tutmadı...Yakaladığın Alevi gençlerine bir şey tutturamadın. Ama bu sefer sana dayandırılan cinayetler tuttu. TIR'ların güya kimseyi ilgilendirmez. Öyle ya, devlet adamları, demokrasilerde 'vatandaşlarına' hesap verirler, adı üstünde, demokrasi veya cumhuriyet. Demo veya cumhura hesap verilir. Ama sultanlar 'kullarım' diye hitap ederler; kulların hakkı olmaz ve onlara hesap verilmez.

Seni Allah'a karşı savunan Hüseyin Çelik, halka karşı da böyle savundu. Acaba İnsan Hakları Mahkemesinde de seni savunacak mı? Sakın ha, orada başarılı olmazsa, Allah'a karşı da başarısız olabilir. Benden söylemesi.

Cenevre'ye seni götürenlerin amacı belli. Ama merak etme, Başşar'ın da arkası sağlam. Seni, senin efendilerin vuracak. Kan, senin ellerinde taze daha.

Vakti ile Özal öldüğünde, cenazesi, en büyük şeriat propagandası oldu. Mezarı da hazırdı. Devlet bütçesinden, daha sağ iken kendine bir mezar yaptırtmıştı; yani ölürken bile çalıyordu ve bu nedenle adı anıldığında, en fazla rahmetle anılır oldu. Senin kadar kan dökemeden öldü. Sen döktün de... şansın yardımcı olmayacak.

Neden mi?

Değerli ilahiyatçı ve bilim adamı Yaşar Nuri Öztürk, 'Bunun namazı kılınmaz, girdiği cami de bile namaz kılınmaz' dedi. Mezarın da olmazsa, şaşırma. Osama Bin Laden'in da olmadı, Rudolf Hess'in de.

Ama ilk olarak senin namazının kılınmayacağını, 10 Mart 2013 tarihinde emekli bir müftü söylemişti: İlahiyatçı ve yazar Mehmet Emin Koç.

Dua edilirken, Anne adı anılır genelde. Ama seni, 'Tenzile'den doğma, Ahmet'ten olma' diye niteledi. Yanlışlık olmasın diye. Acaba Allah'a mı bilgi verdi, sana mı?

Çok dikkatli dua etti. Tutacağa benziyor.

Yoksa dua bombası da, Mihrac Ural Kaynaklı, Beşşar Esad kumandalı, muhaberat planlamalı ve Alevi uygulamalı bir bomba mı dersin?

Ne oldu, lal mı oldun? Yine mi kimseyi ilgilendirmez?

Ölenin Analarını da mı ilgilendirmez? Ölüler'e de 'Ananı al da git!' dersen, bedduası tutmaz mı sence?

Cenevre'de de, böyle söyleyecek misin?..

Seni konuşturtanlar utansın!
 

Bu haber 851 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi