Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımKÜSTOKRASİ ( KÜSTAHLIK DEMOKRASİSİ)

Özgür Barış

12 Şubat 2014, 15:56

Özgür Barış


Mankurtlar sürüsünden oluşmuş ağzında yal bekleyen  pavlovun köpekleri gibi ihale peşine düşmüş insanların oranını sağda solda söyleyerek ve onlara sırtını dayayarak gazetecileri azarlayan küstahça Başbakanın ağzına doladığı demokrasiyi azı dişleri ile çiğnerken, orada bir bebek ölüyor babasının sırtında karlar içinde yola revam olmuş halkın halini dercedercesine.

Mit tırlarının yakalandığı Adana- Antep karayolunda ve Hatay’da taşınan silahlar bırakıldıktan birkaç gün sonra Maan/ Suriye de 70 kişi çoluk çocuk katlediliyor. Kim bilir hangi mermileri verildi onlar öldürülsün diye??

Zaman gazetesi tarihinin en baskılı dönemlerini yaşıyor, her defasında muhabirleri azarlanıyor, üstüne şerefiyle çalışarak mesleğini yaptığı gazetenin patronuna posta koyuyor Başbakan.

Diğer medya kuruluşları da çekiniyor, çünkü itiraz edenin elinden gazetesini, televizyonunu alıp servetini maliyecilerle, rtükle, TMSF vs ile tarumar edip UZAN gibi postalayabildiği için kimse bu topa girmek istemiyor.

Fatih Altaylı konusunda bir kez daha biz basın emekçilerinin karşılaştığı durumu herkes gördü. Ağzında demokrasiyi çiğneyip çiğneyip duran bir Başbakanın beyninin içinde ‘emredersiniz efendim’ itaatkarlığını sağlayacak ağır despot bir benlik var.

İşin karanlık yanı bunu zaman gazetesi muhabiri sorduğunda önce posta koyuyor sonra da evet yaptım deyip alt yazıyı kaldırttığını ifade ediyor ve bu vehamet silsilesi ortaya çıktıkça çıkıyor.

Savcıları, polisleri, bürokratları hallaç pamuğu gibi sağa sola savuran despotun ürettiği tek şey Korku İmparatorluğunun baskıcı sesleridir.

Karşısına çıkıp direnen çoluk çocuğu, genci kadını dinlemeden ağzını burnunu kırdıran, gözünü oyduran hatta eylemcileri öldüren polislerle gurur duyan bir zalimle başbaşayız.

Anketlerde yaptırdığı hilelerle, seçimlerde yapılan hilelerin habercisi olarak düşünmemek elde değil.

Öte yandan zaman gazetesinin büyük U dönüşü kıvırmasını görmeden edemezdik, hemen hemen her gün CHP başkanını küçük düşüren, Gezi eylemcilerini kötü gösteren ve benzeri tüm hukuksal sıkıntılarda taraflı davranan gazete şimdi isyanları oynuyor, hergün muhalefet partisi sözcülerini ekrana çıkartıyor, basın özgürlüğü ile ilgili makaleler yayımlıyor, Gezi eylemcilerini destekleyecek düzeyde görüntüler paylaşıyor, geçmişte kendisinin de içinde olduğu gazete korusunun attığı aynı başlıkları görmezden gelerek şimdi kendi aleyhlerine atılan aynı başlıklara karşı can siperane itirazlar, demokratik çıkışlar, gazetecilik mesleği ile ilgili haklar hukuklar bir birinin üstüne üstüne yayımlanıyor, yazılıyor, çiziliyor.

Bu kıvırma demokrasisi ile küstahlık demokrasisi bizlere iyi ders oldu.

Bakalım küstahlık mı kazanacak kıvırmatik demokratlar mı?

Özgür BARIŞ 


Bu haber 985 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi