Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımGEREKSİZ VE LÜZUMSUZ

Suay Karaman

17 Şubat 2014, 05:58

Suay Karaman

Ankara Anakent Belediyesi tarafından yapımına 2001 yılında başlanan, kaynakların yanlış kullanımı yüzünden bitirilemeyen ve 2011 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na devredilen Batıkent – Sincan metrosu, 12 Şubat 2014 tarihinde açılabildi. Yapımı 13 yıl süren, 15 km.lik metronun, yerel seçimler öncesinde, devleti yönetenlerin katılımıyla açılması, seçim yatırımı olarak düşünülebilir.

Metro açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: “Bizi gereksiz tartışmaların içine çekmek isteyenlere sesleniyorum: boşuna uğraşmayın bizi bu tartışmalara çekemeyeceksiniz, bizi yavaşlatamayacaksınız, bizi engelleyemeyeceksiniz, bizi milletimize hizmetten alıkoyamayacaksınız” dedi.

Açılışta konuşan Abdullah Gül ise; “Lüzumsuz dedikodular ve kavgalar içine girmediğimiz sürece on yılda ne kadar büyük hizmetler yapıldıysa, bunlara yenilerinin ekleneceğinden kimsenin şüphesi olmasın” demiştir.

Başbakan ‘gereksiz tartışmalar’, Abdullah Gül ise ‘lüzumsuz dedikodular’ diyerek, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan söz etmektedir. Bu süreç gereksiz tartışma, lüzumsuz dedikodu değil, yıllardan beri bilinen ancak yeni ortaya çıkarılan gerçek pisliklerdir. Rüşvet alan bakanlar ile çocuklarını, evlerinde bulunan çelik kasaları, para sayma makinelerini, ayakkabı kutularındaki dolarları ve değiştirilen imar planlarını gereksiz tartışma ya da lüzumsuz dedikodu olarak adlandıranların, esas kendileri gereksizdir, lüzumsuzdur.

Yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcılara, bürokratlara ve emniyet personeline görevden el çektirenlerin, işadamlarına verdikleri talimatla medya için havuz oluşturmasını sağlayanların, Urla’da sit alanına yapılan villalardan ikisini hediye olarak alanların ve bunlara destek verenlerin, toplum önüne çıkacak yüzleri yoktur. Bundan sonra “durmak yok, yolsuzluğa devam” sloganları tükenmiştir. Günümüzde ortalığa saçılan pisliğin boyutları o kadar büyüktür ki, bunu gereksiz tartışma ya da lüzumsuz dedikodu olarak niteleyenler, ne yaparlarsa yapsınlar, anayasaya aykırı ne kadar yasa çıkartırlarsa çıkartsınlar kendilerini kurtaramayacaklardır. Çünkü yolun sonuna gelmişlerdir.

Bu yolun sonunda yargılanmak ve alacakları cezaları Silivri’de çekmek gibi bir olasılık olduğunu unutmuşlardır. Sahte kanıt ve gizli tanıklarla yurtsever insanlarımıza ve subaylarımıza “kumpas” kurarak, zulüm yapanlara da hukuk gerekecektir. Bunu göreceğimiz günler yakındır.

Örgütlenerek birlik olduğumuz zaman; bütün bu yolsuzluğun, pisliğin ve karanlığın yokedileceğini, gereksiz ve lüzumsuz kişilerin silineceğini, temizliğin ve aydınlığın geleceğini hep birlikte göreceğiz. Daha iyi ve güzel günler için elele, omuz omuza mücadele ederek, bu siyasi iktidara ve sivil darbelerine son vereceğimiz günlere ulaşacağız.

Bu haber 1069 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi