Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSÜFYAN KİM?

Özgür Barış

27 Şubat 2014, 11:27

Özgür Barış


İslamda sık sık kıyamet alametlerinden bahsedilir.  Bazı alimler Deccali Hıristiyan dünyasının, Süfyanı da İslam dünyasının başına gelecek bir felaket olarak işaret ederler.

Bu ara AKP’nin Cemaate karşı yürüttüğü yıkıcı propagandalar devam ederken birden Risalede bununla ilgili neler var diye bakıverdim.

Said Nursi döneminde yazılmış risalei nur külliyatında çok dehşet verici ifadelerle karşılaştım. Resmen AKP hükümetini ve Başbakanı tarif eden konular mevcut denilebilir.

Hemen külliyattaki konuları ve altına Türkçe açıklamalarına bakalım.

Diğer bir hadis-i şerifte de şöyle buyruluyor:
"Sizleri benden sonra vuku bulacak yedi fitneden sakınmaya davet ederim: Medine'den çıkacak bir fitne, Mekke'den çıkacak bir fitne, Yemen'den çıkacak bir fitne, Şam'dan çıkacak bir fitne, şarktan çıkacak bir fitne, garbdan çıkacak bir fitne. Bir fitne de Şam'ın merkezinden zuhur eder ki, işte bu Süfyanî'nin fitnesidir."  (Bakınız Şualar.  5. Şua)

Dikkat edilirse burada ARAP BAHARI işaret ediliyor olabilir. Medine ve Mekke bu orta doğudaki Arap Baharının finansörü olduğu bir çok gazete küpürlerine yansımıştı. En son Mısır Hükümetinin devrilmesi için Suudi Arabistan ile birlikte birkaç Arap devleti 12 Milyar Dolar para gönderdiği ortaya çıkmıştı.

Şam’da da fitne çıkacağı bariz bir şekilde verilmiş. Şama silah gönderen, El kaideyi ( El Nusra) oraya bela eden Büyük Deccal olarak tanımlanan ABD sömürgesi ve Küçük Kardeşi Süfyan bunlara yakın zamanda yakalanan tırlarla silah yardımı yaparak fitneyi köpürtüyorlardı.


"Rivayette var ki: "Süfyan büyük bir âlim olacak, ilim ile dalalete düşer. Ve çok âlimler ona tabi olacaklar."
Vel'ilmu indallah, bunun bir te'vili şudur ki: "Başka padişahlar gibi ya kuvvet ve kudret veya kabile ve aşiret veya cesaret ve servet gibi vasıta-i saltanat olmadığı halde, zekavetiyle ve fenniyle ve siyasi ilmiyle o mevkii kazanır ve aklıyla çok âlimlerin akıllarını teshir eder, etrafında fetvacı yapar. Ve çok muallimleri kendine tarafdar eder ve din derslerinden tecerrüd eden maarifi rehber edip tamimine şiddetle çalışır." demektir." (Şualar, 585)

 "Âhirzamanın müstebid hâkimleri, hususan Deccal'ın yalancı cennet ve cehennemleri bulunur."

Süfyan lakabındaki kişi büyük bir alim olacak, siyasi ilmi ve mevkisi ile çevresini etkileyerek güç kazanacak, siyasi gücü ile yaptığı kötü işlere fetvalar çıkartacak din adamları olacak ( Bakınız, hırsızlık dosyasındaki ses kaydını müminlerin zekat parası olarak lanse eden Emine Şenlikoğlu, Evlerinde kutularla para yakalanan, bakan çocuklarının topladıkları rüşvetleri imam hatip lisesi inşaatı için toplandığı, Başbakana dokunmanın bile ibadet odluğunu, onun doğduğu, millet vekili seçildiği ve belediye başkanlığı yaptığı şehrin de mübarek şehirler olduğunu lanse eden, Başbakanın Allah’ın yer yüzündeki yansıması olarak fetvalar çıkaranları gördükçe Süfyan karakteri olarak Cemaatin kitabında belirgin bir şekil çizilmiş oluyor. )

Yine yalancı cennet ve cehennemlerden bahsediliyor, demek ki bu alametler de çıkmış durumda,
Süfyana dokunan polis kendini başka memlekette sürgün buluyor, Emniyet Amiri görevinden alınıyor, dokunan savcı allem kullem edilip basın önünde linç ediliyor görevden alınıyor, milli eğitim müdürleri açığa alınıyor, Silah taşıyan tırları tespit eden savcıların yeri değişiyor, onu enseleyecek HSYK kanunu değişiyor, onun foyasını meydana dökecek internet sansür ediliyor, gazeteciler tehdit ediliyor, işinden atılıyor, sesini tespit edecek Tubitakta rapor öncesi 5 kişi görevinden alınıyor, valilerin yeri değiştiriliyor sahte cehennemi ile ortalıkta korku rüzgarı estiriyor.

Sahte Cenneti ile de yol yaparak yolsuzluk yapılıyor, ihaleler peşkeş çekiliyor, kendisi ile iyi geçinenlere devlet erkanında jöleli danışmanlık hizmeti adı altında paralar yatırılıyor, makamlar mevkiler veriliyor, zevkusefa edecek villalar döşeniyor, uçaklarla umrelere taşınıyor, inşallahla maşallahla yolsuzluklar çevriliyor…

Yaptığım araştırmada Süfyan ortada, Cemaatin bu Alametleri yakında ortaya dökeceği gün gibi aşikar
Bakalım Cemaat kanadı bu bilgileri ne zaman ortaya dökecek.

Cemaat bu golü son dakika da mı atacak.
Hep beraber göreceğiz.

Özgür BARIŞ

Bu haber 4592 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi