Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımGANİMET İÇİN ÖLDÜR

Özgür Barış

26 Mart 2014, 11:04

Özgür Barış

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İSLAM, sandık görevlilerini Peygamberimizin kaybettiği savaş olan Uhud savaşındaki okçulara benzetti.

Buraya tekrar döneceğiz.

Şimdi satır başlarını sıralayalım;

25 Mart ses veya görüntü kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılmasından duyulan endişe.

Günlerdir arka arkaya yayımlanan ses kayıtları ve AKP nin bir lağım çukurundan farksız olması gerçeği.

Başbakanın bilinçaltındaki korkusunun eseri olan, parayla topladıkları, ve çevre illerden otobüslerle getirdikleri miting kalabalığı ve güçlü görüntü verme isteği.

Cemaati sanal bir düşman ilan ederek kitlesini perçimleme girişimleri.

Güce ve makama tapanların sardığı çemberin odağına oturarak, güçlüymüş gibi durma çabalarının ürünü olan, twitteri kapatırım kimse gık diyemez, cemaati, dersaneleri kapatma tehditleri, sürekli göz dağları, Cervantes gibi sanal savaşlar, Photoshoplu mitingler TRT nin kesintisiz kameramanlık yaptığı bir iktidar çizgisinde devam ediyor.

Sürekli gündemi değiştirmeye dair basiretsiz çıkışlar, ölüm üzerinden oy rantı kıvırması, tırmanan sinir harbi, stres kendisinde bir öldürme isteği yaratmaya başladı.

Bu öldürme isteğinin altından Suriye sınırlarında ElKaide teröristlerini vuran uçaklardan birini sınır ihlali dalaveresiyle vurup düşürdü, amacı öldürmek üzerine kurulu bir dikkat dağıtma taktiğiydi lakin Suriye bu taktiği yemedi. 

Birkaç gün önce yazdığın ‘Bayrak ve Terör’ adlı makalemde El Kaidenin marifetiyle Suriye’deki Süleyman Şah Türbesini bahane ederek 25 Martta yayımlanması beklenen kasetin önünü kesmek ve dikkat dağıtmak için her türlü pisliği yapabileceğini dünyaya göstermek olduğunu bahsetmiştim. 

Nitekim yanılmadık, Suriye’ye bir bahane ile saldıracakları gün gibi aşikardı.

Şimdi havuz medyası ve yandaş medya Elkaideye karşı savaşan Mihraç Ural’ın öldüğünü duyurdu. Çünkü psikolojik olarak çökmüş olan terör örgütlerine bu yalan haber ile moral verilmeye çalışılıyor Tayyip’in Suriye üzerinden muzaffer olması gerekiyordu ancak büyük bir ihtimalle bu yalanları da ortaya çıkacak ve Mihraç URAL’ın yaşadığına dair haberler geldiğinde zaten bitme noktasında olan teröristlere psikolojik olarak büyük bir darbe daha inecektir.


Öldürme istekleri artık sınırları aşıyor ki, Kitleleri örgütlerken yaptıkları propagandada bu isteklerini bilinçaltına yedirmeye başladılar ve sandık görevlilerini bir UHUD savaşındaki OKÇULAR olarak lanse edip ‘küffara’ karşı geri durmayın mesajı verilmeye başlandı. Kendilerini dine, ayete karşı saygısızca davranmalarına karşın bir mücahit, siyasi rakiplerini ise ateist bir müşrik kisve olarak lanse ederek saldırmaya başladılar.

Her türlü hileye başvuracakları, seçimi kazanmak için her yolun meşru olacağına dair görüntülerdir bunlar.

Son günlerde ihtimaller dahilinde,  elektrik kesintilerine, parayla oy satın almaya, sürekli internet kesintilerine, facebook ve diğer sosyal medyanın yargısızca kapatılmasına şahit olacağız..

AKP örgütünün Uhut Okçuları talihsiz bir benzetme çünkü Peygamberimiz, bu okçuların SAVAŞ GANİMETLERİ ni hemen kapalım telaşıyla konuşlandıkları yerleri terk etmesiyle savaşı kaybetmişti.


Kaderi ilahi bu ganimet düşkünlerini hep gafil avlıyor, hep kendi pisliklerini kendi ağızlarıyla ilan ediyorlar. Ganimet düşkünlükleri, 17 Aralıktan beri ses kayıtları ile ortada, ganimettir diye soyup soğana çevirdikleri ayan beyan oldu. Tarih tekerrürden ibarettir. Bu ganimet düşkünleri sandığa gömülecektir.

Nitekim bunlar savaşı 1400 yıl önce kaybettiklerinin farkında değiller sandık sonuçları açıklandığında gerçekle yüzleşecekler.

Gazanız mübarek olsun.


* Dip Not:

AKP nin ganimetçi okçularına karşın İstanbulda ve Ankarada CHP nin altı oku sandıkta nasıl bir Zafer çıkaracak bekleyip görelim :)


Özgür BARIŞ

Bu haber 2677 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi