Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBİZİ YEMLİYORLAR

Özgür Barış

03 Nisan 2014, 14:58

Özgür Barış

BİZİ YEMLİYORLAR

Haşhaşiler, inler, hakaretler ve küfürler suratlarına çarptı durdu.

Daha dün koyun koyuna yatan yaren iken şimdi azılı düşman kesildiler.

Seçim kazanıldı mı bilmiyoruz ama cemaatin kaybettiği zannı hakim. Bana göre 25 Mart günü ortaya çıkması beklenen veya beklentisi oluşturulan Hükümeti yıkacak haberin bu işte parmağı var.

Haramzadeler, Fuatavni, Başçalan adlı face, twitter hesaplarında Hükümete ait bazı tapeler servis edildi.

Kamuoyunda bunlar cemaat KANALI ile ulaştırılıyor algısı oluşsa da ben aynı fikirde olma konusunda kuşkuluyum.

1.si Gezi Direnişinin jargonu ile konuşup paylaşımlarını o aksanla yapıyorlar,

2.si Kamuoyunu çok kısa süre içinde kendilerine bağlayıp kitleleri tek elden yönetiyorlar ve sürekli bir beklenti oluşturarak ve sürekli tape paylaşarak bilgi kirliliklerine neden oluyorlar.

3.sü Bazen cemaatin aleyhine paylaşımlar da servis ediliyor.

Demek ki ya kanal cemaat değil, ya da hepsi cemaatin sızdırdığı bilgi değil arada başka eller de devreye giriyor.

Bu şüphemizi biraz daha büyütelim sevgili dostlar.

Nedenlere gelince; Son tape olan Suriye ile ilgili kurulun konuşmalarının sızdırılması bu şüpheleri güçlendiriyor çünkü.

Sadece Hükümetin adamları olan Bakan, Müsteşar, Asker ve Mitin bulunduğu bir ortamda ve Jammer bulunduğu idda edilen bir ortamda ses dinlemesini ancak bu dördünden biri yapabilir.

Eğer bu dört kişiden biri ses kaydını yapıyor ve bu da HARAMZADELER333 veya BAŞÇALAN sosyal paylaşım sitelerinde servis ediliyorsa demek ki bu dört kişiden birinin bu kanallarla bağlantısı var ve demek ki bu bağlantı vesilesiyle Başbakan aynı zamanda kendi karşıtlarını kutuplaştırmak ve kendi düşündüğü bir amaca hizmet etmesi için yönlendiriyor teorisi ortaya atılabilir.

Bu iddiayı güçlendiren bir sebep ise şudur, bu ses kaydı sızdırıldığında(!) Normal bir başbakan ses dinlemenin mümkün olmadığı bir odada kayıt yapan bu dört kişinin içinden birinin bu işi yaptığını kesinlikle bilir ama kişiyi tespit edemezse dördünü birlikte görevinden atar ve sıkıntı bertaraf olurdu. Ama Başbakan bunu yapmadığına göre bu ses kaydının Suriye uçağını düşürmeden evvel servis ettiğine göre planın içeriği az buçuk kendini ele veriyor. 

Seçim öncesi topluma savaş korkusu verip iktidarın düşmesi halinde bir yönetim boşluğu halinde Suriye’nin ülkemize saldırabileceği korkusu ile kitleleri sindirip oyları kendi lehine çevirmeyi düşünmüş olabilir.

Eğer bu kayıt onlar tarafından çekilip bu sosyal paylaşım sitesi kanalı ile kamuoyuna servis edildiyse diğer tapeler neden Hükümet aleyhine servis edildi veya kim bu HARAMZADELER333 ve BAŞÇALAN rumuzlu sayfalar?

Ve ya 25 Mart öncesi bir anlaşma mı sağlandı

Ne anlaşması mı?

25 Mart öncesi ‘Büyük Turp’ rumuzu ile büyük bir haber patlatılacağı, bir görüntü paylaşılacağı ve görüntülerde Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesi ile ilgili bir kayıtın yer aldığını bunun sonucunda da hükümetin seçimi beklemeden istifa edip çekileceğini yazıyorlardı.

Kamuoyunda büyük bir beklenti meydana geldi, hatta Hükümet tarafından Twitter ve Youtube yasaklanıp bu beklentiyi iyice harlamış büyütmüşlerdi. Öyle ki diğer tapeler, kayıtlar birden bire önemsiz hale gelmişti. Tüm toplum 25 MART’ta çıkacak sızıntıya dikkat kesilerek bekledi.

Son güne kadar bu beklenti inanılmaz bir hale geldi çattı.

Gece facebookta mesaj yağdı bahsi geçen sosyal paylaşım sitelerine,

- Ee ne zaman yayınlayacaksınız

- Hani nerde görüntüler diye bir sürü merakla sorulan sorular ortada bırakıldı. Akşama kadar herkes sabırsızlıkla beklerken beklenti sonucunda koca bir boşluk yaratılarak e nolmuş canım öteki yayınladığımız tapeler yetmez mi gibi saçma savunmalarla cılız geri çekilme adımları ile sonlandırıldı.

Sonucunda da BOŞ bir beklentiymiş diyerek milletin önceden yayınlanmış tapelere karşı olan reaksiyonu sıfırlanmış oldu. Beklenti büyütülerek eskiler sindirilmiş oldu.

Peki Hükümet aleyhine onca yayınlanmış tapeyi yayınlayan bu sayfalar tekrar neden çekildi.

Cemaatle Hükümet anlaşmış olabilirler mi?

Hükümet bu kişileri bulup yerine başkalarını mı koydular?

Ya da bu kişileri korkutup seslerini Hükümet mi kesti?

Daha onlarca soru ucu açık bir şekilde bekliyor.

Veya Hükümetin Suriye ile ilgili ses kayıtları ile ilgili şüpheleri bir kenarda elde tuttuğumuzda acaba O bahsi geçen görüntünün yayınlanması Genel Seçime mi bırakıldı?

Seçimde Cemaatin oylarının AKP den çekildiğini düşündüğümüzde Oylar neden arttı? Cemaat AKP ye mi oy verdi yoksa Cemaat içten çöktü mü yoksa güçlerini Cumhurbaşkanlığı seçimine ve Genel Seçime mi saklıyorlar.


Tüm bu sorular halkın zihninde yankı bulurken, seçim hilelerinin konuşulduğu bu atmosferde Ne hikmetse Cumhurbaşkanı dikkat dağıtarak gündemi Cumhurbaşkanlığı seçimine çekip Hükümeti kurtarmaya çabalıyor.

Benim siz sevgili okurlarıma bir tavsiyem var.

Ne Cemaatin dostluğuna, tavına gelin, ne de Hükümetin bu arkadan yönlendirmelerine kapılın. Sadece ve sadece gezi ruhu ile bu karanlıktan çıkılabilir.

Aksi halde İran’da olduğu gibi bir Humeyni çıkıp bizim devrimci gençliği kullanabilir.


Çünkü Hakan FİDAN bir İrancı ( Humeyni devriminde onun safında yer aldığı söyleniyor) , Reza Zerrap bir İranlı iş adamı, İran’a Altınlar kaçırılıyor ve bir pazarlığın yapıldığı gün gibi ortada.

Cemaatin başı hükümeti bize devirtip ABD tarafından bu halka bir Özgürlük Armağanı gibi sunularak aynı zamanda APO'yu özgür bırakma hamlesiyle de gündemi şaşırtıp Güleni Ülkenin başına getirtebilirler veya RTE kendini Başkan sıfatıyla sağlama alabilir.


Zira Başbakan‘ın “Benim sır küpüm. Türkiye Cumhuriyeti devletinin sır küpü. Türkiye’nin geleceğinin sır küpü” dediği adam Hakan FİDAN’dır.

Yeme gelmeyelim, bizi yemliyorlar.

Özgür BARIŞ

 

Bu haber 2711 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi