Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBahçeli AKP'ye Katılır mı?

Bülent Esinoğlu

06 Ekim 2012, 06:24

Bülent Esinoğlu

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu gibi, Bahçeli de AKP’ye katılır mı?
Hayır katılmaz.
Eğer Bahçeli AKP içinde bir görevli olsa, şimdi yaptığı hizmetten daha iyi iktidara hizmet edemez. Etkin ve etkili olamaz. Elinde tuttuğu bir kuvveti, en kritik anlarda, Amerika adına bu kadar güçlü kullanamaz.

Böylece, saf, temiz, milli ve milliyetçi unsurların havuzlanılmasında kullanılan mezhep milliyetçiliği, Amerikan hizmetine tahsis olunamaz. Dolaylı yoldan, milli unsurlar etkisizleştirilemez. On yıllık AKP iktidarı döneminde, Amerika’nın AKP’ye verdiği tüm görevlerde, Bahçeli, AKP’yi destekleyerek, kendisine verilen görevi fazlasıyla yerine getirmiştir.

Bir Mart Irak Tezkeresi, Libya Tezkeresi, Gül Teskeresi, 4+4+4 Milli Eğitimin Gericileştirilmesi teskeresi, Suriye Teskeresi, Yeni Anayasa gibi kritik dönemeçler, hep Bahçelinin sihirli ellerinden geçmiştir. Kanun ile teskere arasında elbet fark var. Ama teskere havasını en iyi Bahçeli biliyor.

Bahçeli şunu çok iyi biliyor. Kendine verilen görev gereğince, kritik zamanların dışında, iktidara söyleyebileceği her muhalif sözü söylüyor, sözde milliyetçilik yapıyor, sonra görev zamanı gelince, siyasi iktidarın yanında yer alıyor.

Diğer zamanlarda tabana selam, görev zamanında Amerika’ya selam. Şöyle düşünebilirsiniz; böyle giderse, milli ve milliyetçi olanlar MHP’den uzaklaşır.

Parti dediğin nedir ki, on tane milli ve dinci parti Amerika’ya feda olsun. Bir tane daha kurulur.
Zaten kurulan partilerin birçoğunun Amerika adına iş yaptıktan sonra dağılması ve yeni sahte milliyetçi ve dinci partilerin sahne alması bundandır. Amerikancılığın gerçek temsilcileri ortadayken, ben de Amerikancılık yaparsam, ben de çok oy alırım diye bir şey yok.

Aslı varken “yeni yetmesine” gerek kalmamaktadır.
Yürüyen olgu şudur: Türkiye’deki Amerikan karşıtlığı, her zaman çok yüksektir. Bu duygu ve düşüncenin bir veya birkaç havuzda toplanarak etkisizleştirilmesi gerekmektedir.

Böylece gerçek milliyetçilerin etkisi kırılmış olmaktadır. Bu durumu, fazla da önemsememek gerekir. Müslüman Kardeşler Kongresini yapan bir partiye, gene dinci bir başka partinin desteği olarak da bakmak gerek. Amerikancının Amerikancıya yardımı bizim çenemizi yoruyor.
bulentesinoglu@gmail.com

Bu haber 1272 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi