Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımPARALEL ŞERİAT TEORİSİ

Özgür Barış

30 Mayıs 2014, 14:17

Özgür Barış

PARALEL ŞERİAT TEORİSİ

ABD’nin Ilımlı İslam modelli orta doğu projesi ikinci modeline geçiyor. Yani Türkiye üzerinden yürütülen Ilımlı İslam Cemaat modeli tasviye edilerek yerine yeni bir İslam modeli inşa ediliyor. Yalnız bu model yapısı gereği çatışmacı ve öncekini diskalifiye etmesi için yıkıcı olarak faaliyet yürütüyor.

Bu yapı eskisini tasviye ederken de ötekini Amerikancı Paralel yapı olarak suçlayıp dikkati üzerinden dağıtarak tabiilerine anti Amerikancı bir görüntü vererek güven inşa ediyor. Dolayısı ile rakibi görüntüsünden olanı Amerikancı olarak lanse etmiş oluyor.

Gezi olaylarındaki yıpratıcı ve öldürücü etkisini de ötekinin üzerine tahakküm kurmak için kamuoyuna rağmen kullanarak, savcıları ve mahkemeleri kendi düzenine yönelik kullanarak başka bir yönden de planlarını işletiyor.

Ülkemizdeki Laik çevre ve onlara taraftar olmayanları da kötünün iyisi diyerek iktidarla çatışan Cemaate yakınlaşmasını da bir yandan sağlamaya çabalayan iki ucu Şeriata çıkan planlar da boş geçilmemektedir.


İktidar yer yer azınlık statüsünde gördükleri Alevileri, Kürtleri ve diğer etnik ve dinsel unsurları da ezerek ilerde oluşacak direnci şimdiden kırmış oluyor. Diğer yandan da İslamcı Kürt kitlesini yanına çekmek için PKK ile masaya oturarak illegal örgütlerden destek topluyor.

Bu yapı iktidarın gücü ile her türlü hukuksuzluğu hayasızca işleyen, adalete ve devlet düzenine olan bağlılığı yıkan ve yaşam hakkını, demokratik haklarını kullanmak isteyenleri illegal sınırlara iten faaliyetleri ardı ardına yaparak planın yıkıcı unsurlarından birini daha yürütmektedirler.

Amaç Şeriat devleti görüntüsünde Amerikancı ( Orta Doğu Politikalarının uydusu) niteliğinde bir devlet kurmaktır.

Halkın İslam kabuğuna bürünmüş bu yapıyı sorgusuz sualsiz itaat ile karşıladığını da seçimlerdeki oy oranlarıyla kitlelere deklare eden iktidar, kuracağı bu ‘Yeni Türkiye’ sisteminin yapı taşlarını Amerika ve öteki kirli dostlarına göstermektedir.


Halkın tamamen tepkisiz ve biat kültürüne dönüştürülerek iktidarın hayâsızca ve alçakça yapacağı her türlü insanlık dışı uygulamalarını desteklemesi ancak İslam kabuğuna büründürülmüş sömürgeci bir iktidar modeli ile mümkündür.

Model denemeleri, son yıllarda başarı ile uygulanmış ve sonuçları istedikleri gibi almayı başarmışlardır.

Ama kontrol dışı unsurlar yabana atılır bir kitle olmadığından bir sorun vardır. İktidarın model yapısı dışında kalan bu unsurlar eylemlerle ve iktidar kanalları tarafından işlenen cinayetlerle durdurulamamış sosyal medya etkisi ile büyüyen bu kitle Amerika’ya ve onun uydu iktidarına sıkıntılı günler yaşamaya muktedirdir.

Şimdilerde bu Paralel Şeriat Devletinin öteki paralelindeki ılımlı cemaate saldırıları söz konusudur.

Cemaatin ellerindeki, yurtlar ve okullar ve dersaneler Devletin kontrolüne alınarak, İl Özel İdarelerinin ellerindeki araziler ve arsalar belediyelere devredilip TÜRGEV denilen Bilal ERDOĞAN kontrolündeki Vakfın tekeline sunularak İş adamlarına cebren bağış yaptırılarak güçlendirip yeni nesli kendi imajlarına göre yetiştirip sonsuz bir güdümlü şeriat devleti inşasının temellerini atacaklardır.

Bizzat iktidarın yürüttüğü bu toplum mühendisliğini bertaraf edecek kudret, ülkemizin asil insanlarının ruhlarında mevcuttur. Bu kurtuluş savaşını gezi direnişi ile zirveye çıkartarak ilerleyen gençlik kurtuluşun yegane temsilcileri olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu direnişi yıllar önceki ihanet tohumlarına bakarak biz gençliğe miras bırakmıştır.

Ya İstiklal ya …
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE


Özgür BARIŞ 

Bu haber 1356 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi