Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımTIPIŞ TIPIŞ

Suay Karaman

21 Temmuz 2014, 07:34

Suay Karaman

14 Temmuz 2014 tarihinde genel merkezde partililere konuşan yeni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “bu ülkede yaşıyorsanız çocuklarınıza karşı sorumluluğunuz var. Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız ve bir diktatör bozuntusuna cumhurbaşkanı seçme konusunda izin vermeyeceksiniz” dedi.

“Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız” sözü, Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu durumu açıklamaktadır. Bu durumdan rahatsız olan Kılıçdaroğlu sonunda patladı ve seçmenleri koyun gibi görmeye başladı. ‘Tıpış tıpış’ demek, demokrasiden söz ederek, faşist baskılar kurmaktır. Hangi demokrasinin gereği için sandığa tıpış tıpış gidilecek? ABD’nin sipariş verdiği adaylar için mi sandığa tıpış tıpış gidilecek? Demokrasinin gereği bu mu? “Adam gibi” sözü ne demektir?

Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, tüm seçimlerde demokrasinin gereği olarak önseçim yapılırdı. Cumhurbaşkanı adayı, dış güçlerin isteğiyle belirlenmezdi, “odunu koysam, seçtiririm” aymazlığıyla hareket etmezdi. Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, vatan haini Seyit Rıza’nın peşinden gitmez, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine sarılırdı. Türbandan, genel affa kadar saçma söylemlerde bulunmaz, “laiklik tehlikededir diyememve yargıda cemaatçi yapılanma var diyememgibi gerçek dışı sözler söylemezdi. Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, Atatürk düşmanlarını, TR kodlu ajanları, tarikatçıları, ırkçıları, mezhepçileri partiye doldurmaz, dış güçlerin maşası olmazdı. Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, uluslararası para oyuncusu Soros’un desteklediği TESEV’in kurucusu olmazdı ve saygın adı Kemal’i, Ke-mal şekline çevirmezdi…

Kılıçdaroğlu gibi ABD’nin başka bir elemanı, ‘Kayıp Trilyon’ davasının sanığı, Çankaya noteri Abdullah Gül, 10 Mayıs 2014 tarihinde Danıştay’ın kuruluş töreninde, Metin Feyzioğlu’nun konuşmasında yaşanan gerilimde, Tayyip Erdoğan’ın el işaretiyle salondan çıkarak tıpış tıpış yürüdüğünü unutmuştur. Abdullah Gül, noterlik süresinin bitimine yakın, Tayyip Erdoğan’ın tek adamlığına isyan ederek, kurucusu olduğu partiden dışlandığını söylemiştir. ABD’nin vereceği yeni göreve ekmekçi Ekmeleddin ile birlikte talip olan Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan’ın köşke çıkarak, pasif duruma gelmesinden sonra yürütmenin eş başkanlığına hazırlanmaktadır.

Ortadoğu’da huzursuzluğun temel nedeni olan İsrail, Gazze’yi tüm dünyanın gözü önünde tıpış tıpış bombalamaktadır. Emperyalist ABD’nin Ortadoğu’daki vurucu gücü İsrail, üç Musevi gencin öldürülmesi gerekçesiyle, günlerdir Gazze’ye bomba yağdırmaktadır ve çoğu çocuk yüzlerce kişinin ölümünden sorumludur. Tıpış tıpış yapılan bu saldırıları ABD, Almanya ve İngiltere desteklerken, diğer Batı ülkeleri de sessizliğini korumaktadır. “One minute” şovu yapanlar ise sadece sözlü kınama yapmaktadırlar. Sığ yöneticiler Hamas’ı destekleyerek, Ortadoğu’da ülkemizin suçlanmasına neden oldukları gibi, komşularla sıfır sorun politikalarını ellerine, yüzlerine bulaştırmışlardır. ABD, İsrail’in yaptığını alkışladığı sürece, uluslararası kurumlar İsrail’e yaptırım uygulamazsa, İslam ülkelerinden ses çıkmazsa, İsrail‘in masum insanları öldürmeye devam edeceği kaçınılmazdır. Bundan tam sekiz yıl önce bugünlerde İsrail, askerlerinin kaçırıldığı gerekçesiyle Lübnan’ı yerle bir etmiş, yüzlerce insanı öldürmüştü. Batı yine sessiz kalmıştı bu katliama da..

Emperyalizm tıpış tıpış ilerleyerek, bilinçsiz toplumlarda katliamlar, eylemler yapmaktadır, istedikleri kişileri yönetimlere getirmektedir. Örgütsüz toplumlar, emperyalizmin tuzaklarına düşmektedir. Ülkemizde iktidar ile muhalefet partileri emperyalizm tarafından yeniden düzenlenmiş, cumhurbaşkanlığı seçiminde ABD’nin çıkarı için çalışan üç aday ortaya çıkarılmıştır.


Dünyada emperyalizme ilk kez ders veren ülkemizin çocukları, bu tuzaklardan, bu hain işbirlikçilerden, bu tıpış tıpış söylemlerinden ve eylemlerinden hesap soracaktır.
En umutsuz anda bile, umut yanıbaşımızdadır. Önemli olan bilinçli, örgütlü, kararlı, cesaretli olmaktır ve yurtseverlikten yana tavır koymaktır.

Bu haber 821 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi