Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımÇANKAYA

Suay Karaman

04 Ağustos 2014, 06:24

Suay Karaman

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine birkaç gün kaldı. Orantısız, eşit olmayan ve sonucu bilinen seçim, toplum üzerinde heyecan yaratmamaktadır. Sevr’in imzalandığı 10 Ağustos tarihinde sandığa giderek, Tayyip’in seçilmesinin engelleneceğini sananlar yanılmaktadır.

Çünkü Tayyip’in, Yüksek Seçim Kurulu kararıyla başbakanlıktan ayrılmadan bu seçime devlet olanaklarını kullanarak katılması sonucunda, seçimin galibi olacağı çoktan belli olmuştur. Bu seçimde adaylara verilecek oylarla, YSK‘nin bu etik ve hukuk dışı kararı onaylanacak ve BOP’un ülkemizi ele geçirmesine destek verilecektir.

Cumhurbaşkanlığı seçimine katılan, kendisi ve ailesi yolsuzluk batağına saplanmış, Atatürk’e ve silah arkadaşlarına “ayyaş” diyen Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya yakışmamaktadır. PKK terör örgütü militanlarıyla ve İslamcı teröristlerle kolkola giren, onlara kefil olan Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya yakışmamaktadır. Cumhuriyetin ilke ve değerleriyle sorunlu, kavgalı olan Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya yakışmamaktadır. Yurtsever aydınlara ve onurlu Türk subaylarına iftira atanlarla kolkola giren, despot kişilikli Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya yakışmamaktadır.

Dış alım yoluyla, çatı aday yapılan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarını “diktatörlük” olarak adlandıran Ekmeleddin İhsanoğlu, Çankaya’ya yakışmamaktadır. Cumhuriyeti “eli sopalı” olarak tanımlayan, Adnan Menderes sayesinde diktatörlükten kurtulduğumuzu söyleyen, Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük liderlerden birisini Turgut Özal sanan Ekmeleddin İhsanoğlu, Çankaya’ya yakışmamaktadır. Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığını beğenen, Said-i Nursi, Fethullah Gülen gibi din pazarlamacılarına hayran olan Ekmeleddin İhsanoğlu, Çankaya’ya yakışmamaktadır.

PKK terör örgütünün kucağında büyüyen, ülkemizin bölünmesi, parçalanması için tüm gücüyle çalışan Selahattin Demirtaş, Çankaya’ya yakışmamaktadır. Dış güçlerin isteğiyle, topluma dayatılan ve ihanetin merkezinde olan bu adayların hiçbirisi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya’sına yakışmamaktadırlar.

Tayyip Erdoğan’ın yıllardır iktidarda kalmasına olanak tanıyan sahte muhalefet partilerini toplum çok iyi tanımalıdır. Çatı aday diye dayatarak, yurtsever adayların çıkmasına engel olan yeni CHP ve MHP genel başkanlarını, yöneticilerini toplum çok iyi tanımalıdır. Kendi kişisel çıkarları için siyaset oyunu oynayarak, devletin yıkılışını izleyen milletvekillerini toplum çok iyi tanımalıdır.

Bugünlerde yaşadığımız olayları asla unutmamalıyız. Kimin ne olduğu, neyi savunduğu ve neler söylediği çok açık olarak ortadadır. Yarın bu düzen değiştiğinde, bugün söylediklerinin tersini söyleyecek olanlardan hesap sorulmalıdır. Çankaya’ya çıkmayı hiç hak etmeyen bu adaylarla, toplumu başbaşa bırakanlardan hesap sorulmalıdır. Kendi kişisel ve ufak çıkarları için, cumhuriyetimizin yok olmasına, devletimizin parçalanmasına ses çıkarmayanlardan hesap sorulmalıdır. Bu hesapları sormazsak, yine aynı yanılgılara düşer ve yeni yenilgilere yelken açarız. Türkiye’miz, emperyalizmin pençesinden kurtarıldığı zaman, yurtsever yöneticilerle Atatürk’ün aydınlık ve çağdaş yolunda ilerlemeye başlayacaktır.

Bu haber 857 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi