Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSAKLANMAYAN KATİL!

Özgür Barış

06 Ağustos 2014, 10:00

Özgür Barış


Küheylanı sürüyor dörtnala, bıyıklı bir yiğit, fonda bir Sezai Karakoç şiiri Başbakan sesleniyor o yanık sesiyle. Dinleyen işsiz üniversiteli hıçkırıyor, başörtüsünden başka özgürlüğü olmayan genç kız içli içli ağlıyor, semboller burnunu titretiyor saf Anadolu insanının. Azıcık gönül titretsin bir yavuz hırsız, affediveriyor Anadolu sinesinin halkı.

Oradan başörtülü bir köylü ana sandığı açıyor bir çıkını açıyor sanıyorsun ki Kuran-ı Kerim çıkacak bir bakıyorsun cumhurbaşkanlığının forsundaki yıldızlardan biri, uzatıyor oğluna hisli hisli bakıyor Anadolu insanı elde avuçta borç senetleri, banka ekstrelerinin zarfları ile dolu bir hayatın içindeyken unutturuyor yanık Başbakan sesi. Bunu defalarca kullanan tilki ise dönüp dolaşıp bu sineye vuruyor mızrabını. Uzun adam, eli uzun adam işini biliyor. Halkın sinesindeki Cumhur yıldızlarını, yitik ülkenin define kapısını açan anahtar gibi kullanıyor ve ardına kadar açıyor demir kapıyı vurgunun son noktası, son eşiğini de geçiyor aklınca.
 
Orta doğuda Işid canileri çoluk çocuk kesiyor, Türkmenler katlediliyor, hayvan öldürür gibi başlarını kesip kesip hilafet ilan ediyorlar, yıldız gibi kalplerini söküp çiğniyor biri oradan başbakanın yanık sesi titriyor “Eeeeey sevgili, uzatma dünya sürgünümü benim..” derken çift kabinli japon malı arazi taşıtlarından İşid canileri atlıyor bir köye, yakaladıklarının başına tek tek sıkıp indiriyor bir de tekme ile deviriyorlar alçaklar oradan yanık bir Başbakan sesi yankılanıyor. “…. Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardır.” Ölenlerden birinin kafasını kesip kameraya çeviriyor katiller başı Suriye’ye dönüyor makdulun. Bir tırın yanında sakallı kara giyimli bir çakal IŞİD teröristi dikilmiş başına geleceklerden habersiz iki Nusayriye namaz rekatlarını soruyor.
 
Cevap hoşuna gitmiyor ve refüje sırtlarını döndürüp kafalarına alçakçasına sıkmaya başlıyorlar ölen bedenler Türk tırlarındaki bu kurşunların sesleri ile inliyor sese ses veriyor Başbakanın yanık seçim şiiri. “ Aşk celladından ne çıkar!!... Hem suç hem de delil, benim yakıp yıkan bir nazar vardır.” Derken kan Filistin yönüne akıyor bir sahilde sabinin başına indirilen bombalar İsrail uçaklarının gölgesinde ölüm titriyorken o jetlerin yakıtlarını Ekonomi Bakanı övünerek ekonomiye yapılan katkıyı açıklıyor “ İsraile 130 ton jet uçağı yakıtı SATTIK!!” Ölen çocukların başında ağıt tutan içinde bin kere ölen Ananın feryadını bastırıyor tıpkı Reyhanlıki anaların feryatlarını bastıran o ses gibi… Bomba bomba düşüyor kulaklarına Filistinin ve O ses devam ediyor.. “ Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardırr…” 

Ve bir çocuk korkudan kapanıyor yıkılmış orta doğunun son duvarına elini kolunu kapayıp ağlayarak bağırıyor! “SAĞIM SOLUM ÖNÜM ARKAM ÖLÜM, SAKLANMAYAN KATİL!! YETER ARTIK DURSUN BU ZULÜM “

Oradan Başbakanın seçim şiirinde efsanevi bir müzik fışkırıyor ve yankılanıyor o ses 

“ CUMHUR BAŞKANINI SEÇİYOR.” Katilin gücüne güç katıyor…

ERDOĞAN
 
Özgür BARIŞ

İşte o Klip: 


Bu haber 892 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi