Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSAP İLE SAMAN

Suay Karaman

15 Ekim 2012, 11:07

Suay Karaman

Balyoz Davası’nda tutuklu sanıkların çocuklarından oluşan bir grup, 14 Ekim 2012 Pazar günü Adnan Menderes’in Topkapı’daki Anıt Mezarı girişinde açıklama yaptı. Grup adına basın açıklamasını, tutuklu Albay Kadri Sonay Akpolat’ın kızı Ece Akpolat okudu.

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un oğlu Selim Yavuz da Balyoz Davası’nda babasının 18 yıl hapis cezası aldığını söyleyerek; “Adnan Menderes’i asan mahkeme şimdi de babalarımıza ceza verdi. Adnan Menderes’in cezası neyse babalarımızın cezası da aynıdır. Mahkemedeki deliller sahteydi. Bunun ortaya çıkması zaman meselesidir” dedi.

Neden Anıtkabir, ya da Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı yerine Menderes’in mezarı seçilmiştir? Menderes de şimdikiler gibi demokrasiyi kullanarak, demokrasiyi yok etmiş, ülkeyi kardeş kavgasına götürmüş, baskı rejimi kurduğu gibi nedenlerle alaşağı edilerek, yargılanmıştır.

Menderes’in kurduğu tahkikat komisyonları, 6-7 Eylül olayları, Harbiye’ye eşek bağlasam subay çıkıyor, siz isterseniz hilafeti getirisiniz gibi olaylar ve söylemler unutulmuş da, şimdi mezarında çare mi dileniliyor?

Bu Balyoz davası sanıklarına hakarettir. Eğer babalarınızın cezası, Menderes ile aynıysa, sizler bilgisizliğinizle babalarınızı suçlu ilan etmiş oluyorsunuz. Yaşlarınız küçük olabilir ama geçmişi okuyarak, dinleyerek, araştırarak doğru öğrenebilirsiniz.
Sap ile samanı birbirine karıştırmamak gerekir. Gerçekten ülkemize neler oluyor? Topluca Alzheimer hastalığına mı yakalandık, bilinç kaybına mı uğradık? Bugün yaşanan acılar, geçmiş acıları unutturuyor mu?

Balyoz Davası’nda tutuklu sanıkların çocukları olarak en kısa sürede Atatürk Anıtı’na giderek, gerçekleri anlatan, doğru bir açıklama yapmanız gerekmektedir. Yoksa Menderes-Özal-Erdoğan üçlemesine meze olursunuz…

Bu haber 1234 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi