Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımANTEBİME-Mahir Demir

SİZDEN GELENLER

09 Ağustos 2012, 10:54

SİZDEN GELENLER

Sık sık güzel giyinmek güzel görünmek isteriz, aynalara bakıp değişik saç stilleri, değişik makyajlar uygulayan gençliğimiz görünümüne çok düşkündür. Çünkü güzel görünmek ve temiz giyinmek bir insan hakkıdır. Kimimiz güneş gözlüğü ile bunu tamamlar kimimiz bir saatle diğer aksesuarlar da cabasıdır.
Gözümüzü yaşadığımız şehre çevirdiğimizde ise esas sanat bura da da kendini göstermelidir. Şehir, orada yaşam sürdürenlerin hayatlarına giydirilmiş bir ruh gibidir, bir elbise gibidir devamlı akmalı devamlı kendine çekmelidir, çekici olmalıdır.
Eski yapılı evlerin, tarihi mekanların yanına gittiğimizde tıpkı babamızı, annemizi veya dede ve ninelerimizi ziyaret etmiş gibi bizi bir efsun kaplar, onların o haşmetli bakışının derin çizgilerinde bir güven duyarız, o tarihi sokaklarda yürürken evin duvarlarına kondurulmuş her taşın sanatçısının alın terini selamlarız, ellerimizle dokunduğumuzda ustanın yorgunluk atmak için dinlenip bir ayran içmesi kadar içimizi değiştirir o dokunuş... Yıllar akar gözümüzün önünde.
Sonra gözünü o şehrin parklarına döndürürsün bir gelecek neşesi kaplar yüzünü, için kaynar kıpırdarsın, el ele yürürsün sevgilinle, kalbiniz şehrin ağaçlarının bir gece ayazında titremesi gibi yaprak yaprak hışırdar durur, modern cafelerinde bir içecek konur masanıza birde sohbetinizi süsleyen geri planda çalan müziklerle dans edersiniz adeta, burnunuza nargile kokuları gelir, gece uzar gider yarına..
Şehir bizim yaşam biçimimizdir, geçmişi ile geleceği ile bizim bir parçamızdır, sokakları ile içimizde kan akar, lokantaları ile, dürümcüleri ile midemiz şenlenir, musikisi ile ruhumuz palazlanır. Seviyorum seni Gaziantep, O tarih kokan taş binaların dibinde bir gölge bulup otuman da güzel, o parklarında yeşil otlarınla gözlerimei öpmen de güzel... Dünden yarına Seviyorum seni Gaziantep. Gurbetteki Anteplilere ucu yanık bir makale olsun istedim Burnunuzun direği sızladıysa durmayın gelin sinemizde hepinize yer var.
Mahir DEMİR Antebime-Çeled Uşaglar

Bu haber 1026 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi