Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAtatürkçü dostlara! Özellikle ADD Şube Yönetici ve Üyelerine!-Mahmut ÖZYÜREK

SİZDEN GELENLER

18 Eylül 2014, 10:10

SİZDEN GELENLER

Hepinizin bildiği üzere Tansel Çölaşan’ın listesinden ADD Bilim Danışma Kurulu Üyeliğine seçilen Prof. Dr. Ali ERCAN, bu kurulun başkanlığına getirilmiştir.

Peki, Atatürkçü Düşünce Derneği “Bilim Danışma Kurulu”  başkanı olan bir kişi, sicilli Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı, karşıdevrimin kadrolu kalemi, Kadir MISIROĞLU ya da aynı yolun yolcusu Zaman Gazetesi yazarı Mustafa Armağan’ın Atatürk ü itibarsızlaştırma, Atatürk’ü mal, mülk, servet peşinde koşan biri gibi göstererek “Türk Devrimini” karalamak amacıyla ürettikleri yalanları “kendi araştırıp ortaya çıkardığı gerçekler” olarak yazabilir mi?

AB Mandacısı ve devşirilmiş bir zihniyete sahipse yazar ve konuşur.

NATO’nun Türkiye Cumhuriyeti kimlikli savunmanı ise yazar ve konuşur.

İşin ilginç yanı Atatürk’le, Atatürkçülerle sorunlu bir kişiliğin 2006'dan bu yana her dönemde ADD Yönetiminde söz sahibi olmasıdır.

ADD Bilim Danışma Kurul Başkanı bir yandan Mustafa Kemal Atatürk’ü mal varlığı üzerinden eleştirirken, bu gün yolsuzluk, hırsızlık erbabı, hem kendi ceplerini hem de eş, dost ve yandaşlarının ceplerini dolduran, İsviçre bankalarında gizli hesaplar açtıran, oğula gemicik alan, geline kuyumcu dükkânı açanları da  “AK” lamaya çalışıyor.  Diğer yandan Atatürkçüleri, Kemalistleri aşağılamaktan, suçlamaktan da geri durmuyor.

Prof. Dr. Ali ERCAN kimdir? 1970 de yüzbaşı rütbesinde kendi isteğiyle silahlı kuvvetlerden ayrılarak, Almanya’ya gitti. Köln Üniversitesinde fizik eğitimi yaptı. Jülich Nükleer Araştırma Merkezinde nükleer fizik dalında doktora yaptı. Türkiye Atom Enerjisi Kurumunda 10 yıl süreyle çalıştı. 1999 yılında Milli Savunma Bakanlığı Teknik Danışmanlık görevlerinde bulundu. Jülich Nükleer Araştırma Merkezinde nükleer fizik dalında doktora yaptı. 2000 yılında Savunma Sanayi Müsteşarı oldu. 2004 yılında emekliliğe ayrıldıktan sonra 2006 yılında Şener Eruygur’un listesinden Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Genel Başkan yardımcılığına getirildi. ADD GYK da ilk icraatı ADD’nin logosu haline gelen “ADD, hiçbir yerli ve yabancı “fon”dan maddi katkı almama onurunu taşıyan örgüttür”  ibaresini ADD Başlıklı yazışma belgelerinden çıkartmak oldu. Şubelerden gelen tepkiler üzerine “sekreter hatası olmuş” diyerek kendini savundu.

Sözü uzatmadan Prof. Dr. Ali Ercan’ın “Atatürk yaşadığı dönemde Türkiye’nin en zenginiydi” başlıklı, http://millicumhuriyet.wordpress.com/ataturk/ataturkun-mal-varligi/ linkte yayınlanan yazısını ve Saygın Tarihçi-Yazar Sinan MEYDAN’ın http://sinanmeydan.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=402%3Azavalli-yalan-maknes-atatuerkuen-mala-muelke-htiyac-olduunu-sanyor&catid linkinde yayınlanan “ATATÜRK'ÜN MAL VARLIĞI KONUSUNDAKİ YALANLARA YANIT” başlıklı yazısını yorumsuz olarak bilginize sunuyorum.

Ali Ercan’ı kınıyor ve ADD Bilim Danışma Kurulu üyeliğinden istifa etmeye davet ediyorum.17.09.2014

Mahmut ÖZYÜREK

Bu haber 1008 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi