Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCumhuriyeti Kuran Parti Eliyle Cumhuriyeti Yıkma Projesi- Mahmut ÖZYÜREK

SİZDEN GELENLER

25 Ekim 2014, 07:05

SİZDEN GELENLER

Önce su sözleri okuyalım. “Dersim coğrafyasında yaşanan olay, bir insanlık dramıdır. Bu bölgede yaşayan insanlar, o dönemin acılarını, o dönemin kaybolan hayatlarını, o dönemin ağıtlarını dinleyerek bugünlere geldiler. O dönemde yapılan çok ciddi, insanlıkla bağdaşmayan olaylar oldu.”

Bu sözler; “AKP’nin Dersim Katliamı konusunda aldığı tavır” veya “PKK terör örgütü elamanlarından birinin propaganda amaçlı” söylemi değil,  CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TV’de yaptığı bir konuşmadan alınmıştır.

Sanırsınız’ ki Cumhuriyet yasalarına karşı, Seyit Rıza’nın çağrısı ile Yusufanlı, Kureyşanlı, Abbasuşağı, Bahtiyar, Haydaran aşiretleri ayaklanmamışlar, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine Ültimatom göndererek, Jandarma dersimden çekilsin. Yeni köprüler yapılmasın. Yeni idari yapı oluşturulmasın. Silahlarına el konulmasın. Vergiler, hükümetle aşiretler arasında paylaşılsın dememişler. Sanki ayaklananlar Askeri birlik karargâhlarını, askeri karakolları basıp yüzlerce asker ve subayı şehit etmemişler, köprüleri havaya uçurmamışlar, Cumhuriyet adına yapılan okulları, hastaneleri yakıp yıkmamışlar. Ama O dönemde Türk ordusu bölgede “insanlık dramı” yaratmış!

Bu denli pervasızca bir yalan ve inkârı, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı sapkınlardan duyduk ama CHP Genel Başkanından duymak isyan ettiriyor..

K.Kılıçdaroğlu bununla da kalmıyor, CHP’yi köklerinden kopararak karşıdevrimci bir çizgiye sürüklediğini "Ben Dersimli Kemal'im" diyerek Adeta Mustafa Kemal Atatürk’e ve Atatürkçülere meydan okuyor.

Dersim veya Tunceli,  yalnızca bir coğrafyanın adı değildir. Dersim; Ortaçağ karanlığının, ağalık şeyhlik, derebeylik rejiminin adıdır. Dersim; Seyit Rızadır, Şeyh Said’dir.

Tunceli; Cumhuriyetin, aydınlanmanın, Türk devriminin, Mustafa Kemalin adıdır.  

Atatürk ün Kurup yücelttiği partinin şimdiki genel başkanına “Atatürk mü Seyit Rıza mı” derseniz “yaşananların bir insanlık dramı” olduğunu söyleyerek Seyit Rıza’yı tercih ediyor..

Abartıyorsunuz diyenler olabilir. Ama dönemim Başbakanı RTE, “Dersim katliamı”!!! için devlet adına özür dileyince, Kılıçdaroğlu; kendisinin de özür dileyip dilemeyeceğini soran basın mensuplarına; “Dersim'in mağduru biziz, bir işin mağduru özür diler mi” “Özür dilemek yetmez tazminat da ödenmeli” (20 Kasım 2012) 

Peki, “Mağduru” Kılıçdaroğlu olan (Kılıçdaroğlu Dersim isyanına en başından beri katılan 3 aşiretten biri olan Haydaran aşiretindendir) olayın suçlusu kim olur? Mustafa Kemal Atatürk ve Türk silahlı Kuvvetleri…

Öyleyse soralım: Köklerini Atatürk’te değil, Seyit Rıza’da, Tunceli de değil, Dersimde arayan biri CHP Genel Başkanı olabilir mi?

Bilindiği üzere ne kadar Atatürk düşmanı, Cumhuriyet yıkıcısı varsa, doğrudan Atatürk’e saldırmak yerine Mustafa Kemal’in devletin yönetimine doğrudan egemen olduğu 1920-1940 arasında yapılan uygulamalara saldırırlar. Onlar saldırırlar da Haydaran aşiretinden “Dersimli Kemal” durur mu?

    "…Bizi hâlâ 1930'ların CHP'si gibi görmeyin. Dünya değişiyor, biz de değişiyoruz. Demokrasi ve özgürlüğü savunuyoruz"1930'ların CHP'si değiliz anadilde eğitimi tartışırız'  “Devlet dediğiniz aygıt, halkına baskı yapan aygıt değildir. Devlet artık 30’ların, 40’ların, 20’lerin devleti değil…”

Breh.. Breh.. Demek ki  30’ların, 40’ların, 20’lerin devleti, halkına baskı yapan aygıt”mış. Peki, bu aygıtın en tepesinde kim var? Mustafa Kemal Atatürk..

Ve CIA-NED bağlantılı, Soros fonlarıyla desteklenen TESEV’in kurucu üyesi olan Kılıçdaroğlu; Atatürk’ü, halkına baskı” yapmakla, insanlık dışı” olmakla suçluyor! “ halka zulüm ve işkence ” yapan bir Atatürk ve onun partisi CHP algısı oluşturmaya çabalıyor. Bu nedenle sık sık “1930'ların CHP'si değiliz” diyerek “reddi Miras” yaparak CHP’nin “Y-CHP” olduğunu söyleyerek, Kurtuluş ve kuruluş sürecine AKP sözcülerinden, Atatürk düşmanı “ihanet erbabı kalemlerden” daha fazla saldırıyor.

Şimdi de, Batman il kongresinde 2010 yılında yaptığı konuşmaya bakalım… Orada da bakın neler diyor:

   “Toplumsal barış için genel affı destekliyorum”

   Yani Türkiye’ye kan kusturan,40.000 yurttaşımızın kanları ellerinde olan azılı teröristlerin, bu bahane ile elebaşları olan APO’nun affını destekliyor. Desteklemekle kalmıyor “Habur otobüsünden inenleri, CHP otobüsüne bindiriyor”

Bir başka konuşmasında; “Milletlerin kendi tarihiyle yüzleşmesi gerektiğini” söylüyor. Hangi tarihle yüzleşeceğiz? “20’lerin, 30’ların, 40’ların” tarihi ile. Peki, ne var o tarihte? Antiemperyalizm var, devrimler var, tam bağımsızlık var, Türk kimliği var. Demek’ ki Y-CHP liderine göre bu değerler “yüzleşilmesi gereken” değerler. Ama sıra Kürt ayaklanmalarla, Ermenilerin Türklere uyguladığı kıyım ve katliamlarla, İşgal güçlerinin ülkemizdeki soykırım ve yıkımı ile “yüzleşme” ye gelince Kılıçdaroğlu orada yok…

“Çözüme sonsuz kredi” veren, “Nazım Hikmet’i CHP hapse attı, Sabahattin Ali’yi CHP öldürttü” diyen, “AKP ile mücadele ederken ben kendimi 1930’lu- 1940’lı yılların CHP’si ile mücadele ediyormuş gibi hissediyorum” diyerek, Atatürk dönemini bu günkü AKP iktidarı dönemiyle eşdeğer gören bir kişi, adı, unvanı, makamı, ne olursa olsun, bırakın CHP Genel Başkanlığını, CHP parti binasının önünden bile geçemez.

Şimdi CHP’li dostlarımıza soralım..  Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP ile , bu günkü AKP yi aynı gören, “AKP ile mücadele ederken ben kendimi 1930’lu- 1940’lı yılların CHP’si ile mücadele ediyormuş gibi hissediyorum” diyebilecek kadar CHP’ye-Atatürk e karşı olan kişinin “Genel Başkan” olmasını, Atatürk’ün koltuğunda oturmasını içinizi hiç mi acıtmıyor?

“Lazca” resmi eğitim dili olsun diyen, Atatürk’e hakaretten yargılanmış Mehmet Bekaroğlu CHP hukukunu yok sayarak, en yakın yardımcılığına getiren,

En yakından tanıyanların "Erdoğan cahil bir Atatürk karşıtıdır. Ama Ekmeleddin İhsanoğlu onun gibi değildir. Bilinçli bir Atatürk karşıtıdır." Dedikleri kişiyi Cumhurbaşkanı adayı göstererek RTE’ ye Cumhurbaşkanlığını altın tepsi içinde sunan,

CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayında “CHP iktidarında yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz” diyerek, en pervasız bölücülere bile fark atan,

Cumhuriyeti yıkma projesinde görev almış ne kadar bölücü, dinci, F-Tipi,  ajan ve BOP kadrosu varsa CHP parti yönetimine taşıyan,

   İstanbul mitinginde, 'Sayın Başbakan(RTE) siz türbanı da engellediniz diyor. Söz veriyorum türbanı da biz özgür kılacağız. Görecek Sayın Başbakan. O yapmadı, biz yapacağız. Sözümün arkasında duracağım'  diyen ve türbanın anasınıflarına kadar girmesinin önünü açan, birinin genel başkanlığını yürüttüğü Cumhuriyet Halk Partisi’nin genleri ile oynanmış, Türk Devrimi ve Atatürk ilkeleri rotasından çıkartılmıştır.

Bu yalnızca CHP’nin değil Türkiye’nin üzerine kurulduğu eksenin emperyalizmin dümen suyuna girdiğinin tartışmasız göstergesidir. Bu nedenle CHP’nin kendi köklerine dönmesi mücadelesi aynı zamanda Türkiye’nin kendi köklerine, yani Kemalist bir eksene oturtulması mücadelesidir.

Batı emperyalizminin Cumhuriyeti kuran parti eliyle Cumhuriyeti yıkma projesine karşı durmak bir vatanseverlik ve namus görevidir. 25.10.2014

Mahmut ÖZYÜREK

Bu haber 927 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi