Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım13 Damla Gözyaşını Saydım (Ahmet Kaya'ya)

Bahattin Gülyuva

22 Ekim 2012, 22:08

Bahattin Gülyuva

Attila İlhan’ın en sevdiğim şiirlerinden biridir “Cinayet Saati” şiiri..İçinde şöyle bir cümle geçer “on üç damla gözyaşını saydım, Allah’ına kitabına sövüp saydım…” Ahmet Kaya şarkı yapınca cümle alem Ahmet Kaya’ya sövdü saydı..Her zamanki gibi linç ettiler..O dönem bizler hariç hiç kimse çıkıp “yahu bu satırları Attila İlhan yazmış” demedi..Ahmet Kaya linç edilecekti ya… Kürtçe klip yapacağım dedi sevgili Kaya al sana bir linç daha..Ve o dönem Ahmet Kaya’ya saldıranlar şu dönem Kürt milliyetçiliğinin en büyük savunucuları oldular ve bölünmeden yanalar..

Ben biliyorum beş kaset anlaşması yaptı “ağlama bebeğim” den itibaren eline kuruş para geçmedi..İskenderpaşa’dan Unkapanı plakçılar çarşısına çok yayan gidip geldiği olmuştur..Ama her zaman toplum dedikoducuları beş tane villası var diye yine linç ettiler..

Sonra bazı soytarılar türedi..Ahmet Kaya’nın ses tonunda şarkı söylediler, onun gibi giyindiler, onun gibi davrandılar ve her fırsatta Ahmet Kaya’ya sövüp saydılar..Tabii sonradan kaybolup müzik sektöründen sevgili Atilla Karaduman’ın deyimi ile sektör olup defolup gittiler..

Birileri Türkiye’de Kürt yoktur, bunlar dağ Türkmenleridir, karda yürüdüklerinde kart-kurt diye ayakları ses çıkardığı için sonradan bu kart-kurt sesleri Kürt kelimesine döndü diye saçma sapan kitapçıklar hazırlayınca çıktı Ahmet Kaya bu ülkede Kürt realitesini tanıyın dedi ve yine linç ettiler..

Aslında bir nevi Yılmaz Güney gibi kurban ettiler..Çünkü Oligarşi’nin Yılmaz Güney’lere Ahmet Kaya’lara asla ve asla tahammülü yoktu..Onlar linç edilmeliydiler..Oligarşi için türkücü (burada türkücü derken bir parantez açmak zorundayım..Yürekli türkü söyleyen dostlarımdan bahsetmiyorum, bahsettiğim Oligarşi’nin hediyesi türkücü arabeskçi taifesidir..ŞAPPPİİİİ.. Sanırım siz anladınız onu) arabeskçi, arebeskçi ahlaksız bacılar toplum için yeterde artardı bile..

Öldü kurtuldu dedik;bu defa Faşigenler ve Faşist yazarlar Ahmet Kaya’nın mezarını ziyarete gidenlere sövüp saydılar..
Sevgili Ahmet abi; senin için bu yazılanlar yetmez,sana kitaplar yazmak lazım, ancak bu köşelerimizde sınırlı anlatmak zorundayız..
Ve yine Ahmet abi; başına gelenleri, yaşadıklarını bir kez daha düşündüm de, kara gözlerinden sakallarına dökülen 13 damla gözyaşını saydım, birilerinin Allah’ına kitabına…

Bu haber 1387 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi