Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımTAYYİP'İN GÖZYAŞLARI- Cemil El HAYEK

SİZDEN GELENLER

24 Ocak 2015, 23:19

SİZDEN GELENLER

Nedense gözyaşlarını gördüğüm kadınlar, yüreğimi parçalar. Ağlamak insancıldır. Erkekler de ağlayabilir. Yaşam tarzından olsa gerek, ağlamaktan çok utanırım. Ağladığımı hemen hemen hiç kimseye göstermem. Ama bazıları kim için ağlar? On yedi yaşındaki çocuğu, yaşını büyüterek asan Evren, eşi öldüğü zaman, hüngür hüngür ağladığını yazmış; Hatta kahrından kendine bir gelin aramış, koca İzmir’de, kendine ‘Makbule’ isimli bir gelin adayı bulamamıştı. Hatta Atatürk gibi kaşlarını kesmeyip, onun çizmesinin benzerini giydiği halde…

Suriye’de öldürülen bebeklerin sayılarını bilen yok. Onlar için ağlamaz Tayyip. Kim bilir, belki onlar da darbecidir, onlara ağlanmaz; Ama ölen bir kadının kocasına, öldükten sonra, altı saate kadar cinsel ilişkiyi, bir leşle cinsel ilişkiyi yasallaştıran Mısır’ın devrik başkanı Mursi için, ağlamıştı, bizim cumhurbaşbakanı.

Genç sevgililerin ele ele yürümelerini zina ve günah sayan zihniyet, leşlerle ilişkiyi ‘İslami’ bulabiliyor. Kim bilir, o kadının ailesi ağlarken, ‘hele bekleyin, daha birkaç saatim var!’mı diyecek, ya da altı saat dolduğunda, ‘Son postanın ortasındayım, bitmedi’ deyip, şuradan uzatma mı isteyecek?

Sence Suudi kralı ölünce, cennetteki huriler toptan firar edeceklerinden, sıra sana geldiğinde, eli boş mu dönersin Tayyip? Kaygın var mı?

Sahi Tayyip, Suudi Arabistan, dini ve İslami bir ülke; Acaba eşin Emine hanım, seni orada tek başına ziyaret etme hakkına sahip mi? Arabistan’da, kadınlar için, tek başına, iki saatten fazla süren bir seyahat hakkı var mı?

Acaba Suudi Arabistan’da hangi tarikata ait olduğunu söyleyip, Halid-i Cemaati’nden söz edebilir misin? Orada tarikatçıların cezası idamdır, biliyorsun.

Sen bu çağdaş halkı beğenmediğin için, hukuk sisteminin ırzına geçtin. Oysa Brecht, ‘Eğer beğenmiyorsanız, gidin kendinize yeni bir halk seçin..." diyor. Senin için öyle bir halk var Tayyip, neden orada kalıp, halife olmayı denemiyorsun?

Bak Tayyip, Suudi kralı Abdullah, 91 yaşında öldü. Onun krallığı döneminde, geçen yıl, Ali Ahmet Ağırdaş isimli bir genç, 34 yaşında idam edimişti. İdamdan önce de, yıllarca itham edildiği suçtan hapis yatmıştı. Durdurabilirdin, ama kılın kıpırdamadı. Ali Ahmet, kurmakta olduğun Osmanlı’da, katli vaciplerdendi, Alevi idi, değil mi? Onun için ağladın mı?

Suriye’de çatışanların çoğunluğu, Suudi vatandaşı; Suriye’yi ve dolayısı ile Esad’ı destekleyen Rusya’yı cezalandırmak için, petrol fiyatlarını indiren Suudi kralının ne kadar zararda olduğunu düşündün mü? Şimdilik 150 milyar Dolar. Bu para, Müslüman parası; Seni biraz düşündürür mü?

Orada kalsan, halka gaz sıkmaya da gerek yok, çünkü orada yürüyüş ve miting yasak.

Bak Tayyip, sen Suudi canisi için ağlarken, Ali İsmail Korkmaz’ın. Annesi, oğluna hala ağlıyor. Sen ise, seni katil olarak teşhis ettiğin için, onu yuhalatmıştın, ağlamadın.

Vahabiler’e olan bu sevda nereden geliyor? Hangi medeni Arap ülkesine, çağdışı Vahabiler’e gösterdiğin saygıyı gösterdin? O kutsal(!) topraklarda yürürken, Allah’a orayı, neden çöllerde kavurduğunu sordun mu hiç?

Türkiye’de Suudi kralı Abdullah için bayrak iniyor, ama Suudi Arabistan’da değil. Belli ki, değmez diye düşünmüşler. O, sadece senin için çok önemli.

Diktatör ne demek, krallık ne demek? Bir akrabalık var, değil mi?

El ele tutuştuğunuz zaman, beraber petrol banyosu yapmayı ihmal ettiniz mi acaba?

'TAYYİP’İN

Bu haber 653 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi