Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBay Galip Karakuş'a AÇIK MEKTUP

Mahmut ÖZYÜREK

02 Şubat 2015, 07:52

Mahmut ÖZYÜREK

 

 “İnadına Daha Fazla Dekolte Giyinin!” Yazımı “yakışıksızca” eleştiren Bay Galip Karakuş’a  ve diğerlerine AÇIK MEKTUP

30 Ocak 2015 günü çok sayıda internet sitesinde yayınlanan, Başta Sn. Yılmaz Dikbaş ve Sn. Banu Avar tarafından paylaşılan “İNADINA DAHA FAZLA DEKOLTE GİYİNİN!” başlıklı yazım yaklaşık 500’ün üzerinde paylaşım, 1000’i aşkın okunma sayısına ulaştı. Elbette bir o kadar da eleştiri aldı. Eleştirilerde yazı içeriğini beğenenler olduğu gibi, Bay Soner Yalçın’ın Müthiş bir “Kemalist” olduğundan hareketle Yazıyı kaleme alan şahsıma ve paylaşımları ile bana destek veren Sn. AVAR ve DİKBAŞ’a hakaretler yağdıranların sayısı azımsanamayacak sayıdaydı..

Bu eleştirilerin ortak noktasını oluşturan Bay GALİP KARAKUŞ’un eleştirisi aynen şöyle:

Galip Karakuş: “Ben o programı (Arena) başından sonuna kadar izledim. Bu ağır eleştiriyi hak etmediklerini düşünüyorum. Oradaki; "kızlı erkekli oturma", "dekolte giyinme", "papyon takıyor olma" konularındaki söylemler, ancak bu kadar çarpıtılır! Sayın Mahmut ÖZYÜREK ve yazının "ders niteliğinde" olduğunu kabul eden Sayın Yılmaz DİKBAŞ'a yakıştıramadım! Pes doğrusu! Başka söyleyecek söz bulamıyorum.”

Bay Karakuş’a göre,  Mahmut Özyürek ve yazısını “ders niteliğinde kabul etmek” yakışıksız bir durum.. Bakar mısınız? Demokrat-ilerici, Atatürkçü Bay Karakuş, kendi at gözlüğü görüş alanının dışına çıkanları nasıl aşağılıyor. Benzer “ aşağılama” dili, eleştiri yazanların büyük bir çoğunluğunda ortak. Bu nedenle ben de Bay Karakuş’un eleştirisine yanıt verirken aynı düşünce anlayışına sahip tüm okuma özürlülere de yanıt vermiş olacağım.  

Bay Karakuş; SONER YALÇIN; Türkiye’deki Yahudi düşmanlığını körükleyen, Sabetayist histerisini başlatan, 1940’ların Nazi çılgınlığından sonra ilk kez insanları soy-sop avcılığına teşvik eden, emperyalizmi aklama, Kemalizm’i küçümseme çılgınlığının kötü bir kopyasıdır.. Kemalistlerin, kimsenin soyuyla, sopuyla, ismiyle, mezar taşıyla işi olamaz olmamıştır da. Kemalistler, “bizi yutmak isteyen emperyalizme ve yok etmek isteyen kapitalizme karşı savaşmayı meslek edinmiş insanlardır”. Irklarla, inançlarla savaş FAŞİSTLERİN mesleğidir. Soner Yalçın’la Kemalistlerin temel çelişkisi de budur. Elbette Kemalist olmayanların böyle bir sorunu yoktur. Bu nedenle onları Kemalizm’in ilkeleri ile yargılayamayız. Yani bizim için böyle bir değerlendirme yapmak “yakışık” almaz.

"SONER YALÇIN’A göre,  Türkiye’de şu an yaşanılan karşı devrimci yükselişin nedeni emperyalizm ve işbirlikçileri değil,  sayıları on binleri bulan gizli Yahudilerdir. Bu sabetayist, dönme Yahudiler, yargıyı, yasamayı, yürütmeyi ve tüm sektörleri ele geçirmişlerdir. Öyle ki, Cumhuriyet tarihinde olumlu ne kadar iş varsa bunların eseridir. Ne kadar aydın, sanatçı varsa yine bunlardan. (Dinciler de böyle saldırmıyorlar mı Kemalist Cumhuriyete?.Klasik dinci tez: “Cumhuriyeti aslında Yahudiler kurdu.”)

Bay Karakuş’lara soralım; Sabetayistler olmasa Türkiye’ye emperyalizm gelmeyecek miydi? Örneğin Vahdettin, Damat Ferit Sabetayist mi? Ya Özal, Demirel veya Recep Tayyip?

Bay Karakuş;  Soner Yalçın ve Yalçın Küçük’e göre Türkiye’deki yıkımın tek sorumluları sabetayistlerdir. Böylelikle el çabukluğuyla Türkiye’de emperyalizmin egemenliği ve gerçek işbirlikçileri aklanıp-paklanıyor, hırsızlıkların, yolsuzlukların üzeri örtülüyor, günah keçisi beş on bin sabetayist, Yahudi egemenliğine dayalı bir tarih tezi konuyor ortaya.  Kimi Bu Türk devrimine, Ulusal kurtuluş savaşına yapılmış iğrenç ve alçakça bir saldırıdır!  Siz ne dersiniz Bay Karakuş ?  Yoksa sizde mi Bay Yalçın ve Küçük gibi düşünüyorsunuz?

Bay Karakuş;  Soner Yalçın’a ve Yalçın Küçük’e,  göre aslında Atatürk de Türk değil.. . Türkiye’de Türk bırakmayan “araştırmacımıza!” göre bu büyük bir bilimsel tezmiş!!  Neymiş büyük bilimsel tez? “Osmanlı’da ve Cumhuriyet döneminde adında “Efendi” geçen herkes aslında Sabetayistmiş!  Selanik de Sabetayistlerin başkenti.  Atatürk’ün gittiği ilkokul ne? Selanik’teki Şemsi Efendi İlkokulu… Peki, bu okul ne okulu olabilir? İsminde “Efendi” geçtiği için olsa olsa Sabetayist okuludur. Peki, acaba Atatürk niye bu okula gitti?” Hım? Kılçığı ortaya atıp bırakıyor bu beyefendi, Sizin büüüüyyüüük Atatürkçünüz! . “İlgilenen araştırsın” demeye getiriyor yani..  

Soner Yalçın’a göre yaptıkları ırkçılık değil. Onlar “isim bilim” ve “mezar taşı bilimi” diye daha önce kimsenin duymadığı ama Batıda çok yaygın olan “ihtisas konularını” hocası Yalçın Küçük ile birlikte Türkiye’ye getiriyorlarmış. Niyetleri yanlış anlaşılmamalıymış. Tarih sınıfların, ulusların ve uygarlıkların savaşımıdır, ırkların değil. Saldırıyı doğrudan yapamayınca kıvırtıyor aklınca.. Nasıl? Büyük bir alçaklık değil mi? Yoksa size göre “yüce” bir davranış mı?

Eh. Nasılsa Türkiye’de aydın geçinen, okuryazar olduğunu iddia eden, ama bazı kişilerin her söylediğini doğru kabul eden azımsanamayacak sayıda “kara cahil” var.. Onlar, bu gibi maskeli Atatürkçülerin gönüllü avukatlığını da üstlenmişler!

 Ha! Unutmadan; bu beyefendiye göre, “Mustafa Kemal hep korunan birisi” Şimdi elbette “Türk Halkı” tarafından diyeceksiniz değil mi? Bak dostum; Atatürk’ü koruyup, kollayan, yüceltip yükselten “gizli Yahudilermiş” Yani Sabetayistler.. Onlar olmasa Mustafa Kemal zaten olmazdı!!! Tüm yaşamı boyunca emperyalizm ve işbirlikçisi iktidarlarla çatışmış, hem Abdülhamit, hem İttihatçılar hem de Vahdettin döneminde defalarca ölümün eşiğinden dönmüş, hapse girmiş, sürgünler yemiş, Dünyaya örnek bağımsızlık savaşı vermiş,  devrimler gerçekleştirmiş, geldiği her makamı söke söke kazanmış büyük bir devrimciye “korunuyordu” yakıştırması büyük bir hakaret ve akıl tutulmasıdır.

Bay Karakuş; Soner Yalçın’ın “Bay Pipo”  adlı kitabında ne anlatılıyor dersin? Okuyun yine de.  Ama kitap baştan aşağı MOSSAD hayranlığı ve Hiram Abas’ın efsaneleştirilmesinden ibarettir.

Peki, “Hiram Abas” kim? Yahudi kökenli. Tüm yaşamı MİT-MOSSAD-CIA üçgeninde geçmiş. Aynı zamanda Hiram Abas,  30 Mart 1972 de Mehmet Eymür’le birlikte Kızıldere de Mahir Çayan ve arkadaşlarının katledildiği operasyonu yönetenlerden biridir.  İşte Soner Yalçın’ın “Bay Pipo”  kitabında efsaneleştirdiği “Hiram ABAS” budur..  Kitapta “MİT-MOSSAD-CIA”YA rağmen antiemperyalist, devrimci mücadeleye kalkışanlara “MİT-MOSSAD-CIA” ile savaşmanın olanaksız olduğu anlatılmaktadır.. Yani mücadele kalkışmayın, oturun oturduğunuz yerde, itaat edin, boyun eğin. Yoksa “Hiram ABAS’LAR sizin sonunuzu da Mahir’lere benzetirler.

Bay Karakuş;  Bay Yalçın’ın 1994 e kadar “Kürtçü”lük kokan yazılarından sonra, 1995 ten sonra hidayete ererek, nasıl Atatürkçü oluverdiği konusuna burada girmeyeceğim. Yazımdaki son sözümü yineliyorum: ”Bunlar, Atatürkçülük maskesi ile ortalıkta dolaşan ve yıllardır iyileşmeyen bir hastalık olan anti Kemalist virüslerdir.”  

Bay Karakuş; Sizi ayıplamıyorum..  Sizi takdir edenlere, takdir ettikleri için “yakışıksız” bir davranış içinde olduklarını da söylemiyorum.. Siz zaten rotayı “inadına mini etek, inadına dekolte” yönüne kırmışsınız… Albert Einstein şöyle diyor;  “Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer, ama kötü insanlar yüzünden değil, bununla ilgili hiçbir şey yapmayan insanlar yüzünden”

Üzüntülerimle Bay Karakuş!

02.02.2015 Isparta

Mahmut ÖZYÜREK

Bu haber 853 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi