Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBU İNSANOĞLUNDA GREV VAR-Mahir Demir

SİZDEN GELENLER

10 Ağustos 2012, 20:17

SİZDEN GELENLER

Dilimizi düğümledik, midemizi de, sesimizi düğümledik yıllarca bekledik insanoğlunun insan olmasını, bir topak köfteye yıllarca talim ettik, yıllarca bekledik insanoğlunun insan olmasını. İnsanca yaşamdı be tek istediğimiz, öyle gökleri delen kartal yuvalarına göz dikememiştik, hepi topu bir karyola bir iki göz odacıktı istediğimiz. Siyasete rengimiz yetmiyordu bir türlü biz her fabrikanın makinasında birer zenciydik nasıl olsa.

Bizler her halının ilmeğinde düğümledik bağrımızı, bizler işçiydik emekçiydik, savaştan bizeneydi, toptan tüfekten bize ne, petrolden doğal gazdan bizeneydi, biz soframızın kölesi olmuştuk bir yarım ekmek kavgasına bin pehlivan gibi güreşe tutulmuştuk..

Kimimiz maden göçüğünde kadere teslim edildik, kimimiz tuzlada ölüme seçildik, Grev var patron amca grev insanlığın bağrında. He tabi sana sesleniyorum pardon sana değil VİCDANINA. Patron amca kar marjının markajında bir kelebek gibi çırpındığımı gördün mü, bebelerimizin gırtlağında bir lokma ekmeği katıksız yutması nedir bilir misin? Sen karın ağrısı nedir bilir misin İNSANOĞLU karnımızda medeniyet ağrıyor be.. Kölelik bitti diyorlardı kölelik bitti tabi artık biz tamamen sizin malınız, 8 saat kasanın dolması için sıcakta, göneşte, günde ve gecede hiç durmaksızın işleyen tezgahların önünde duran biyolojik biblolarız. Öyle ya bizlerin midesi var mı ki?

Marsta hayat olduğunu MERAK eden Amerikalı emmilerimiz kadar MERAK edip bizlerin de bir insan olduğunu, Fabrikalarda Yaşam olduğunu, kenar mahallelerde de yaşam olduğunu, bir lağım borusu olarak düşündükleri gettoların dar sokaklarında da İNSAN gibi bir yaşama ihtiyaç olduğunu MERAK edenler var mı bilmiyoruz. Bunu da insanlığın vicdan mezarlığına gömüyoruz. Şimdi ey PATRON amca, bilirim senin de acıyan bir elin, kanayan bir yaran olmuştur, senin de risklerin, çıkmazların, dar boğazların olmuştur, Gel benimle, bizimle empati kur şu mübarek insan bedeninin ihtiyaçlarına kulak ver, ve sokağa attığın o çocukların, o kuzularının kucağına oturmaya vakit bulamayan babaların emeğinin alın terini YOK GÖRME, onlar ALLAHIN katında ne kadar insansa Sen de o kadarsın madem eşitsin lütfen kendini onlarla eşit gör..

VİCDANINLA yüzleş ve Grev yapanları gönlüne çağır, otur karşılarına bi ayranlarını iç ve Karpayını dağ gibi büyüten o civanmertlerle gönlünü bölüş..

YOKSA YILANI SENİ YATIRMAZ
YOKSA BUNDAN SONRA BU İNSANOĞLUNDA GREV VAR
SAYGILAR
MAHİR DEMİR

Bu haber 1204 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi