Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCeyhun TOKGÖZ- BU AYIP HEPİMİZE YETER!

SİZDEN GELENLER

30 Ekim 2012, 11:06

SİZDEN GELENLER

Bu nasıl bir iştir, bilen beri gelsin? Kocaman bir ülkenin başbakan adayı olarak, P. D. Wolfowitz’e itaat mektubu yazacaksın, yetmedi Gulbettin Hikmetyar’ın önünde diz çökeceksin. Sonra verdiğin sözler karşılığı ABD eş başkanı olarak atanacak ve bunu çok büyük bir marifetmiş gibi TV proğramlarında ve yaptığın pek çok toplantıda, böbürlene böbürlene anlatacaksın ancak işin suyu çıkınca, “ispat edin ben her şeye varım” diye dayılanarak üstlendiğin bu iğrenç görevi inkâra kalkacaksın. Sonra Darfur canisi El Beşir’e kucak açıp, kırmızı bültenle aranan Yasin El Kadı’ya kefil olacaksın ve daha neler neler...

Yetmez ama evetçiler ve “bize bir şeyler verin boykot kararını gözden geçirelim” diyen oportlar sayesinde, yargıyı “HAP” yapmadan önce, “ben bu yargıya güvenmem çünkü yargı bağımsız değil,” diye bas bas bağıracaksın ama 26 maddelik kanunsuz referandum ile yargıyı “hap” yapıp halka yutturduktan ve A’dan Z'ye AKP'lileştirdikten sonra; “yargıya güvenin, yargı bağımsız,” diye hamasi nutuklar çekeceksin. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Diye sormazlar mı adama.

Laikliğe karşı eylemlerin odağı olmaktan 10/1'le son anda kefeni zor yırtacak, sonra da gerçek bir Anayasa suçlusu olarak, sözüm ona “sivil anayasa!” mimarlığına soyunacaksın. Çünkü senin asıl derdin o “sivil anayasa!!” değişiklikleri ile başkanlık sistemine geçip resmen “padişah” olmak. İyi de örnek gösterdiğin o ülkelerin güneyinde bu sistem hep faşizmle sonuçlanmış. ABD’ye gelince ise onlarda siyasetin denetimi dışında kalan, hatta siyaseti ve finansmanını da denetleyen çok güçlü ve bağımsız bir yargı sistemi var. Bizde ne var? “Kalpazan ve Ali Dibo'ya” endeksli, siyasetin ve güçlülerin kuklası haline dönüşmüş, Allah adına görev yapan kadı mahkemelerinden bin beter, "UCUBE BİR YARGI." Şimdi sen bu yargı sistemi ile başkanlık sistemine mi geçeceksin? Çocuk mu kandırıyorsunuz siz? Bu yargıyla ancak “tek adamlığı” pekiştirir ve “padişah” olursun.
Sonra ABD’de bilinçli bir seçmen kitlesi ve yerine oturmuş bir seçim sistemi var. Sende ne var? %10’luk seçim barajları, anti demokratik seçim sistemi vs. Sonra onlarda tamamen özerk eyaletler sistemi var. United States (BİRLEŞİK DEVLETLER) yani her eyalet aslında bağımsız bir devlet, hem de her yönden. Senin şeyin yer mi bu işleri? Sonra onlarda çok uzun süreli seçim turları var, bunu nasıl çözeceksin? Gelelim başkana harcama yetkisi bile verirken kılı kırk yaran, özel ve yetkin kişilerden seçilen senatoya.

Ya bunu şeyin yer mi? Peki, sen ne istiyorsun? Bu yargı, bu keşmekeş ve bu hukuksuzluk içinde, abra kadabra ile “başkan” yani padişah seçilmek. Bunun için şeytanla bile işbirliğine hazırsın değil mi? 2013 yerel seçimlerini öne alacaksın? Halkın nabzını yokladıktan sonra,umduğun sonuçları elde edersen eğer 2014’te AÇILIM PAZARLIKLARI YANİ “AZ SANA RABBENA HEP BANA” sonucu meclisten geçireceğin “dandik sivil anayasa!!! İLE BİR DE BAKMIŞSIN Kİ PADİŞAH OLUVERMİŞSİN. Olur mu olur, vallahi bu ülkeden korkulur...

Yukarıda anlatılan bunca rezalete rağmen değil mi ki hâlâ senin %50’ye yakın oy potansiyelin var. Zaten önünü görmekten aciz uyuyan bir muhalefetle, bence de her ne istersen o olursun. Ne diyelim? Sözün bittiği tuzun koktuğu yerdeyiz.

Cumhuriyetin kafasına resmen çuval geçirilmiş, muhalefetin haberi bile yok. Eski genel başkana tuzak kurmuşlar, yerine gelen… o ayıpla orada oturmaya devam ediyor ve bu işi tezgâhlayanlara:
Çıkarın bu işin faillerini ortaya; MİT’İ, CIA, TİB, polisi, savcısı, ordusu, telefon dinlemeleri ile koca devlet elinizde, eğer bu işi siz tezgâhlamadıysanız, neden seyirci kalıyorsunuz? Ne ben bu ayıpla burada oturabilirim, ne de siz. Diye hesap sormuyor ya da SOR-A-MIYOR. Heyhat ne hale gelmiş vatan ne hale gelmiş memleket. Bugün alenen ABD ve BOP eş başkanlarınca işgal edilmiş yani çökertilmiş bir Cumhuriyetin bayramını kutlamak gibi bir ayıbı da koca bir ülke olarak hep beraber paylaştık…

Neden öldünüz yoldaşlar;
Tam da size bu kadar çok ihtiyaç duyulurken?

CEYHUN TOKGÖZ

Bu haber 1149 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi