Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım'HİMMET KASASI'NDAN YEMLENENLER

Mahmut ÖZYÜREK

30 Ekim 2015, 06:50

Mahmut ÖZYÜREK

 

Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy ve diğer kumpas ve tertipler… Yalnızca kimi TSK subaylarına, bazı gazeteci ve aydınlara karşı kurulmuş bir kumpas ve tertip değildir.

Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy ve diğerleri, Türk devrimine, Kemalist Cumhuriyete karşı düzenlenmiş örgütlü bir suikast eylemidir. Bir karşı devrim hareketidir.

Peki, bu eylemi planlayan, düzenleyen ve gerçekleştiren hangi örgüttür?

Bu davaların ünlü savcısı Zekeriya Öz’ü,  yurtdışına kaçtıktan sonra kimlerin koruyup kolladığına bakarsanız Öz’ün izini sürerseniz örgütü bulmanız zor olmayacaktır.. Artık sokakta okuma yazmayı bilen kime sorarsanız sorun bu örgütün adını size söyleyecektir.  Bu örgüt,  Fethullah Gülen Cemaatidir.  Yani, hakkında dava açılmış olan Fethullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ).

Bir soru daha soralım..

Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına göre; Türk devrimine ve Cumhuriyete karşı suikast düzenlemek, tertip, kumpas kurmak “suç” oluşturur mu?

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun 1. Maddesi bu sorumuza hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde yanıt veriyor. “ Terör, “cebir ve şiddet kullanarak; baskı, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerinden biriyle, Anayasada belirtilen Cumhuriyetin niteliklerini, siyasî, hukukî, sosyal, laik, ekonomik düzeni değiştirmek, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk Devletinin ve Cumhuriyetin varlığını tehlikeye düşürmek, Devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, Devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü suç teşkil eden eylemlerdir.”

Peki, “silahsız terör örgütü” olur mu?

Biliyorum kimileriniz “olmaz!” diyecektir. Ama yasalarımız, evrensel hukuk “olur” diyor

TCK. 220. Madde Suç işlemek amacıyla örgüt kurmanın cezalarını sayıyor…

(1) Kanunun suç saydığı fiilleri işlemek amacıyla örgüt kuranlar veya yönetenler, örgütün yapısı, sahip bulunduğu üye sayısı ile araç ve gereç bakımından amaç suçları işlemeye elverişli olması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ancak, örgütün varlığı için üye sayısının en az üç kişi olması gerekir.

(3) ÖRGÜTÜN SİLAHLI OLMASI HALİNDE, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza dörtte birinden yarısına kadar artırılır.

Demek ki, TCK’ya göre “terör örgütü” silahlı veya silahsız olabiliyormuş.

Şimdi gelelim “HİMMET KASASI”NDAN YEMLENEN Bay Emin Çölaşan’ın 29 Ekim 2015 günü SÖZCÜ gazetesindeki “Şimdi Cemaati Savunma Zamanı” başlıklı yazısına.

Masonluğu tescilli Bay Çölaşan bu yazısında;

“Şimdi piyasaya adına FETÖ dedikleri en son terör örgütünü sürdüler (Fethullahçı terör örgütü).

Cemaati yok etmek amacıyla, durduk yerde, aslı astarı olmayan yeni bir dandik örgüt yarattılar.

Hiç kimse bu sözde terör örgütünün hangi silahlı eylemi gerçekleştirdiğini bilmiyor! Devlet belgelerinde, savcılık iddianamelerinde ve mahkeme kararlarında böyle bir bilgi ve belge yer almıyor.”

Deveye sormuşlar “boynun neden eğri?” yanıtlamış “nerem doğru ki.” Şimdi bu yazının neresi doğru?

1.  Türk devrimine, Kemalist Cumhuriyete karşı  “suikast” düzenleyen “FETÖ” yani “Fethullahçı Terör Örgütü”, “ yeni bir dandik örgüt” değil Kürt Said, diğer adıyla Said Nursi’nin iz sürücüsü olarak 40 yıldır var olan karşı devrimci bir örgütlenmedir…

2.  Türk Hukukunun hiçbir yerinde “cemaat” örgütlenmesi yoktur. Nedir bu cemaat? Sendika mı, Dernek mi, Vakıf mı, siyasi parti mi? Hukukumuzda “cemaat” diye bir kavram yoktur.

3.  Bay ÇÖLAŞAN; “.. Hiç kimse bu sözde terör örgütünün hangi silahlı eylemi gerçekleştirdiğini bilmiyor” diyor. Ancak 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu, TCK. 220. Madde “Silahsız Terör Örgütünü” tanımlıyor.

4.  Türk devrimine, Kemalist Cumhuriyete karşı düzenlenmiş örgütlü bir suikast eylemi olan Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy ve diğer tertipler sırasında İlhan Selçuk, Türkan Saylan, Uçkun Geray, Ali Tatar, Murat Özenalp, Kuddusi Okkır, Erhan Göksel, Engin Aydın, Kâşif Kozinoğlu ve onlarca insanın ölümlerinin, parçalanan, yok edilen ailelerin, eziyet ve işkence çekenlerin hesabı kimden sorulacak?

5.Bay ÇÖLAŞAN;” Bunlar olurken, ………..cemaat hep alkış tuttu ve AKP’ye destek verdi” diyor.. Yani yılanın başı FETÖ yalnızca “alkışlamış” . El insaf..  Bu kumpasın FETÖ-AKP tertibi olduğunu Mısır’da sağır sultan, ABD’de Obama duydu ama Bay Çölaşan duymamış!

EMİN ÇÖLAŞAN TÜRK HALKINI HDP İLE TEHDİT EDİYOR..

Bay Çölaşan aynı yazısında yalnızca FETÖ’yü aklamakla kalmıyor. Aynı zamanda AKP'nin iktidardan gitmesi için HDP'nin desteklenmesini, HDP desteklenmezse “kanlı olaylar çıkar ve terör çok can alır” diyerek Türk halkını tehdit ediyor.

  HDP silmece kazanırsa, gökten ilahlar bile inse AKP’yi kurtarmak mümkün olmaz. …….. (HDP yüzde 10’u geçemezse, korkarım ki başta Güneydoğu olmak üzere ülkenin pek çok yerinde kanlı olaylar çıkar ve terör çok canlar alır.)”

Bay Çölaşan Örtülü (Zımnî) olarak PKK’nın kravatlı teröristlerinin, yani HDP'nin desteklenmesini aksi durumda kanlı olaylar çıkacağını, terörün çok canlar alacağını yazıp söylüyor..

Bay Çölaşan, mahkemelik olmuş bir terör örgütü olan FETÖ’nün yanında olmakla kalmıyor aynı zamanda hukukumuzun suç saydığı fiili canhıraş savunuyor…

Bay Çölaşan PKK’nın kravatlı teröristlerine, PKK’nın siyasi yapılanmasına “tehditle” oy istiyor.

Halkı tehditle bir partiye oy vermeye zorlamak yasalarımıza göre “suçtur”.

Bay Çölaşan bunların suç olduğunu biliyor mu?  Elbette biliyor..

Sözde Atatürkçüler ve sözde ulusalcı aydınların hemen her gün yücelttiği, kahramanlaştırdığı Mason Emin Çölaşan’ın, bugün FETÖ’YU aklıyor olması ilk değildir..

Kemalistleri, solcu, devrimci aydınları gençleri , kısaca bir dönemin toplumsal muhalefetini işkenceyle, ölümle bertaraf eden 12 Eylül Faşist Cuntasını da aklamıştı Bay Çölaşan.

Bay Çölaşan Milliyet gazetesinde 6 Aralık 1980'de başlayıp 10 Aralık 1980'de sona eren "Hapishanede Solcularla Sağcıları Barıştırıyorlar"  adlı bir yazı dizisi hazırladı.   Dizi yazıda anlatılan hapishane, 12 Eylülde işkenceleri ile ünlü  “Mamak Cezaeviydi.”

Bu dizi yazıda; 12 Eylül Faşizmini ve Cuntasının neredeyse birer “barış meleği” olduğu yazılmıştı. 

Bay Çölaşan a göre  "Devletin devlet olduğu zaman neler yapabileceğini Mamak cezaevinde yaşadık. Son yıllarda toplumumuzu içinden kemiren, kardeşleri birbirine düşüren terör olaylarının sanıkları ya da bu olaylara karıştıkları iddia edilenlerin büyük bölümü burada... (...)

Yepyeni bir disiplin anlayışıyla, bizlerin aklının alamayacağı ya da düşünemeyeceği yeni uygulamalarla özellikle 12 Eylül’den sonra durum tümüyle değişmiş. Bu yeni düzende disiplinsizliğe, laçkalığa, kaytarmaya yer yok."

"Tamam, lastik copları var ama kullanmıyorlar”, “Disiplinsiz hareket eden ya da emirlere tam olarak uymayan kişilere havalandırma yasağı, görüşme günlerinin kısıtlanması, gece eğitimi gibi cezalar verildiğinde bu tür davranışlar büyük ölçüde azalmış."

Filistin askısının adı olmuş “havalandırma yasağı”

Falakanın adı “gece eğitimi”

Filistin askısındayken cinsel organlardan verilen Elektriğin adı da “görüşme günlerinin kısaltılması”

İşkenceciden "dürüst polis",  Masonların borazancısından "kahraman gazeteci"  12 Eylül Cuntacılarının, FETÖ’nün savunucularından  "demokrasi savaşçısı"  çıkacağını uman sözde Atatürkçüleredir sözüm..

Tüm bunlara karşın; Mandacı ve Mason Tansel ÇÖLAŞAN’I Atatürkçü Düşünce Derneğinin Genel Başkanlığına yeniden ve yeniden seçmeyi sürdürün!!

Yarın kalktığınızda ilk işiniz bir “SÖZCÜ” gazetesi almak olsun.  Ve ilk önce Mason Çölaşan’ı okuyun..

Çölaşanları OKUYUN VE SEÇİN’ ki, “HİMMET KASASI” kazansın. Türk halkı ve Kemalistler kaybetsin…..            30.10.2015

Mahmut Özyürek

Bu haber 454 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi