Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMERHABA YOL ARKADAŞLARIM- Fezanur SEÇKİNLİ

SİZDEN GELENLER

11 Aralık 2015, 11:27

SİZDEN GELENLER

Öncelikle biz kadınlara seçme ve seçilme hakkını hiç bir kadının mücadele etmesine gerek bırakmadan veren Ülkemizin ve partimizin kurucusu, tüm dünyanın hayranlığını kazanmış büyük liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz şükranlarımı sunuyor ve saygıyla anıyorum.
Atatürk’ün kurmuş olduğu partide siyaset yapmaktan onur duyuyorum. Biz kadınların evi olan Cumhuriyet Halk Partisinde halkımızla daha sıcak ve partimizin her daim onların refahı için mücadele ettiğini gösteren projelerimizi uygulamak için kadın kolu başkan adayı olduğumu açıklamaktan da gurur duyuyorum.
Biz kadınların; Cumhuriyet Halk Partisinin politikalarını, alttan bizlerin emeği ve söylemleriyle harmanlanarak üretilmesinden ve bu anlayışın hakim kılınmasından yanayım. Yukarıdan üretilip “hadi yap” la bu sürecin yürütülemediğini ne yazık ki yaşayarak öğrendik. Bildiklerimizdense, bilmediklerimizin fazla olduğunun bilincinde olarak sürekli kesintisiz eğitimden yana olduğumuzun farkındayız. Parti içi eğitimin sürekli ve sıkılaştırılmış etkili şekilde verilmesini sağlayacağız.
Örgütsel sorunlarımız ve özelinde etkin bir kadın kolları, kurumsallaşması gereken yapısal sorunlarımız var. Kadına dair üreteceğimiz politikaların yeniden alttan yukarı üretilmesi gerekiyor. Hedeflerimiz; Politik söylem ve eylemlerimizde ortak bir dil yaratılmak zorunda. Herkese göre değişen söylemlerden davranışlardan arınmalıyız. Çok fazla sen-ben var ve ne yazık ki bu tavır partinin önüne geçiyor, “ben yoksam, hiç kimse yok” anlayışından kurtulmak gerekiyor.
Cumhuriyetin kazanımlarını güncel yaşamla bağını kurup anlatmak ve korumak, bu süreçteki önceliklerimizin başında geliyor. Kadın sorununu doğru tespit edersek, çözümüzde kolaylaşacaktır. Erkek karşıtlığı üzerinden kendini sınırlandıran bir anlayıştan çıkıp, bu sorunun bir sistem sorunu olduğunu kapitalizmin sorunu olduğunu görmemiz gerekiyor.
Kadınlar olarak yaşadığımız sorunlar; ayrımcılığın, ucuz emek gücü görülmemiz, eğitim hakkından uzaklaştırılmamız ve de eve hapsettirilmek istenmemiz gibi tüm saldırıları yaşarken, ırkımıza, dinimize, mezhebimize, giyim tarzımıza bakılmadan hepimizi kapsıyor. Toplumumuz da insana yönelik her yönlü şiddet artarak devam ediyor. Öyleyse bizlerde sorunun kaynağına karşı ortak birleşik mücadeleyi geliştirip yaşama geçirmeliyiz. Ayrışmadan bu zorlu yolu birlikte yürümek zorundayız.
 
 

Bu haber 436 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi