Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımKUTLU YOLSUZLUK HAFTASI

Suay Karaman

21 Aralık 2015, 08:25

Suay Karaman

İçinde bulunduğumuz hafta, 17 – 25 Aralık haftası Yolsuzluk Haftası olarak bilinmekte ve bu temaya uygun olarak kutlanmaktadır. Bu haftayı gündeme taşıyan ve meşhur yapan, ayakkabı kutularındaki paralar, paraların sıfırlanması, evde bulunan para sayma makineleri, rüşvetler, yolsuzluklardır. Türk halkı yaşananları unutmayacaktır. Birgün mutlaka olanların hesabının yargıda sorulacağı, herkes tarafından bilinmelidir.

17 Aralık ve 25 Aralık 2013 tarihlerinde ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet olayları etrafa saçılmış, ülkemizin gündemine oturmuştur. İlerleyen zamanlarda bu olaylar dünya basınında da yer bulmuş ve ülkemiz, alay edilecek durumlara getirilmiştir. Ancak bu olaylara karışan başbakan, bakanlar ve yakınları, hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam etmekte ve yine pişkinliklerine pişkinlik katmaktadırlar.

Türk halkının 17 ve 25 Aralık operasyonlarını hayretle izlediği günlerde, bu olaylara karışanlar gözaltına alınmıştı. Siyasi iktidar yolsuzlukların ortaya çıkması üzerine, yıllardır bütün kirli işleri birlikte yaptıkları Fethullah Gülen cemaatini suçladı ve savaş açtı. Böylece hükümet duruma egemen olarak operasyonlarda görev yapan savcılara ve polislere görevden el çektirdi. Rüşvet ve yolsuzluğa karışanlar, gözaltına alınanlar ve mahkeme kararıyla tutuklananlar serbest bırakıldı. Ardından yapılan bütün işlemler için savcılık tarafından takipsizlik kararları verildi. Daha sonra görevden el çektirilen savcılar ve polisler hakkında soruşturma başlatıldı. Bazıları tutuklandı, bazıları yurtdışına kaçtı ve hepsi görevden ihraç edildi. Yolsuzluk yapanlar ve rüşvet alanlar ise bugün utanmadan serbestçe dolaşmaktadırlar. Hukukun bitirildiği yerde, devlet otoritesinin de bitirilmesi kaçınılmazdır.

Siyasi iktidarın, Fethullan Gülen cemaatine karşı açtığı savaş sonrasında, cemaatin bazı önemli isimleri gözaltına alınmış ve tutuklananlar olmuştur. Ancak her iki taraf da birbirilerinin kirli işlerini tüm ayrıntılarıyla bildikleri ve birbirleri hakkında önemli bilgi ve belgelere sahip oldukları için bu iki ekip, nerede duracaklarını da çok iyi bilmektedir. AKP iktidarı, cemaatin işlediği tüm suçların ortağıdır; bugün yaptıkları ‘kandırıldık’ savunması ise son derece komik ve gerçek dışıdır.

17 ve 25 Aralık olaylarından sonra “bize komplo kurdular”, “bize darbe yapacaklardı” diyen siyasi iktidar yetkilileri “bizim içimizde hırsız yok” diyemedi. Ancak 17 Aralık 2015 tarihinde TBMM’de söz alan AKP Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz; “biz hırsız değiliz, demiyoruz” açıklamasıyla, gaf yapmış olsa bile, aslında bir gerçeğin de altını çizmiş oldu.

Kutlu Yolsuzluk Haftası’nın ana teması şudur; yolsuzluğa karışan, rüşvet alan, ülkeyi yönetemeyip açlığın, yoksulluğun, terörün, parçalanmanın ve iç savaşın eşiğine getiren siyasetçileri tarih affetmeyecektir. AKP iktidarı ile Fethullan Gülen’in birlikte yaptıkları tüm hukuk dışı işlerin ve yolsuzlukların hesabının, Türk milleti adına sorulacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Hayatlarının hiçbir döneminde demokrasiden, eşitlikten, haktan ve hukuktan yana olmayanları bekleyen olağan süreç, Yüce Divan’dır ve kaçınılmaz sonları zindandır.

Bu haber 517 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi