Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA ŞEYHİNİ DÜŞÜNEN PROFESÖR

Mahmut ÖZYÜREK

08 Mart 2016, 11:02

Mahmut ÖZYÜREK

SDÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr.(!) RİFAT OKUDAN, “Cinsel ilişki sırasında şeyhinizi düşünürseniz çocuğunuz ahlaklı olur” buyurmuş.

Ebu Cehil ’Yedek ilahlarımızı kabul edeceksin’, ‘Bunlar bizim şefaatçılarımızdır” diyor. Bay Okudan’ın yukarıdaki cümlesi  “Ebu Cehil’ den de rezil” bir zihniyetin dışa vurumudur.

Prof. Dr.(!) RİFAT OKUDAN’IN Üye olduğu tek bilimsel kuruluş “Muhyiddin 'Ibn Arabi Society”dir.

Bu dernek; İspanya’nın Mürsiye şehrinde doğan (1165)  – Şam’da ölen (1240) İbn Arabî’nin görüşlerini yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur.

İslam bilginlerinin, zındık ve sapkın olduğuna, içi açık küfür ve çirkin bid‘atla dolu olan kitaplar yazdığına hükmettikleri “İbn Arabî”ye Emperyalist yağmacılar sahip çıkmıştır. Bu amaçla The Muhyiddin Ibn 'Arabi Society adlı bir dernek kurulmasına batılılar öncülük etmişlerdir. Bu dernek İngiltere’de Oxford’da 1977 yılında kurulmuştur. ABD’de, San Francisco Bay Area’de de bir şubesi vardır. ABD’deki şubesi vergiden muaftır

Bu derneğin 40’dan fazla ülkede üyesi var. Şu anki başkanı Grenville Collins. Dernek, Oxford'da bir de kütüphane oluşturmuş durumda. Burada yazmalar, mikrofilmler ve 12’den fazla dilde yayınlanmış kitaplar yer alıyor. Özellikle İbnü’l-Arabî hakkında çalışan akademisyenleri kurumlarına şeref üyesi yaparak teşvik etmektedirler. Yılda iki defa yayınlanan bir dergileri bulunmaktadır. 1984 yılından beri İngiltere’de her yıl bir sempozyum düzenlemekteler. Aynı şekilde ABD’de de 1987’den beri her yıl sempozyum düzenliyorlar. Dünyanın çeşitli ülkelerinden akademisyenleri bu alanda çalışmaya teşvik ediyor, onları sempozyum çerçevesinde bu alana yönlendiriyorlar.

Tüm bu etkinliklerin elbette parasal bir karşılığı var. Bu paralar uluslararası örgütlerce karşılanmaktadır.

Peki, Hakkında İslam bilginlerince, zındık ve sapkın olduğuna ilişkin hüküm bulunan bir kişi adına, Kendi din bilginleri adına dernek kurmayan Hristiyan batılılar niçin bir dernek kurarlar?

Niçin Milyonlarca sterlin ve Dolar’ı bu dernek için harcarlar?

Bu soruların yanıtlarını bu gün mezhep çatışmaları nedeniyle milyonlarca kişinin katledildiği Ortadoğu’ya bakarak verebiliriz. Prof. Dr.(!) RİFAT OKUDAN’IN bu sapkın, dindışı önermesi ‘İbn Arabi’nin dünya görüşü ile örtüşmektedir.  İşin acı yanı Üniversiteye çöreklenen din sömürücüsü, Kuran'ın tabiriyle “şeytan evliyalığı” yapan bu sapkınlığın üniversitelerde yandaş bulmasıdır. Eğitimimizin geldiği noktaya bakar mısınız?

Son söz yerine: Albert Einstein’ın bir sözü var, "İki şeyin sonsuz olduğunu biliyorum evren ve aptallık!" diyor, sonra ekliyor: "Aslında ilki konusunda tam da emin değilim!"

Demek ki adının başına Prof. Dr.(!) getirilmekle insan Prof. Dr. olamıyormuş!

08 Mart 2016 Isparta

Bu haber 680 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi