Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHukuk ve Adalet Kalmadı, Viegra Verelim Mi?

Bahattin Gülyuva

19 Mayıs 2016, 06:24

Bahattin Gülyuva

Başlarken belirteyim ki; eskiden her gün yazardım, sonraları seyrekleşti yazılarım sonraları neredeyse kırk yılda bir tabir edilen zamana geldi. Yoğunlukla alakalı değil bu. O kadar sözün bittiği yer dediğimiz olaylar yaşıyoruz ve o kadar tepkisiz sadece nefes alan bir insan kalabalığı var ki, ne yazalım ne söyleyelim?
 
Hukuk ve adalet kalmadı dedim başlıkta ama galiba yanlış oldu. Aslında kalmadıdan öte bir hilkat garibesine dönüştürüldü ve tabi bittabi AKP eliyle. Son marifet hapis cezası verilen gazeteci kadına aynı ceza içerisinde "annelikten men etme" cezası. Hüsnü Mahalli gerekeni söyledi 'böyle bir şey değil dünyada, kainatta yoktur' dedi daha üstüne biz ne söyleyelim bu cümlenin.
 
Sosyal medya hesaplarında Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan resmi paylaşan öğretmeni THKP-C ve THKO üyesi veya sempatizanı göstererek öğretmenlikten men eden hukuk ve adalet. Grup Yorum konserine ve 1 Mayıs etkinliklerine katılan genci DHKP-C üyesi diye hapse atan zihniyet. Dövülerek öldürülen gençlerimizin, ekmek almaya giderken vurulan Berkin'in faillerini adalete teslim etmeyen zihniyet. Ve inanın yüzlerce örnek sayabiliriz ki Halkın Hukuk Bürosu'ndan yüzlerce dosya çıkar bu adaletsizliklere dair.
 
Bütün bunlar yaşanırken iktidara yakın vakıflarda sürekli ortaya çıkan özellikle çocuklara karşı istismar taciz ve tecavüzler. Ve bunların kapatılma ve (AK)lanma çabaları. Pedofili savunucusu bir yobazı şehir şehir gezdirip güya konferans verdirme çabaları.
 
Eh! Bu zihniyetin kafasında ilim, bilim yok. Atom fiziği, uzaya fezaya yoracak nefes tüketecek hal ve gidiş zaten hiç yok. İnsan hakları, bireysel yaşam hakları, kendi yaşantını inancını, fikirlerini ifade etme hakları bunu zaten arama, geriye ne kaldı pipiş ve pipiş olayları. Kafa ancak buna basıyor ve evrensel hukuk şu bu savunma hakkın "geç birader bunlar ne ki" akılları ermez, alt taraflardan kalçalardan, pipiş olaylarından bahset sen bunlara.
 
Ve yine eh! Madem tilkinin kırk oyunu üzüm üstüne olurmuş, madem bunların evrensel hukukla işleri olmaz, işleri güçleri iki bacak arası ve çoğu da yaşlı başlı adamlar tekrarlayalım o zaman "hukuk ve adalet kalmadı, viegra verelim mi?
 

Bu haber 800 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi