Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSOROSPULARIN DAR KILICI

Suay Karaman

26 Kasım 2012, 08:17

Suay Karaman

Seyid Rıza denen eşkıyaya, olmayan onurunun iade edilmesi için TBMM Başkanlığı’na önerge veren CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, işgüzarlıklarına ya da ihanetlerine bir yenisini eklemiştir. Günümüzde Dersim sözüyle harekete geçerek, ortalığı birbirine katanların bilerek ya da bilmeyerek emperyalizmin değirmenine su taşıdıkları ortaya çıkmıştır.

Verilen bu önerge Atatürk’e açık bir saldırıdır. Çünkü Seyid Rıza’ya onur iadesi cilası ile aslında hedef Atatürk’e saldırmaktır. Böylece Atatürk dönemi ve eylemleri mahkum edilmek istenmektedir. CHP’li olmadığı halde milletvekili yapılan Hüseyin Aygün, CHP Genel Başkanı’nın eşinin teyzesinin oğludur. Böyle bir önergeyi veren kişinin partiden ihraç edilmesi gerekir.

Dersim Bölgesini kalkındırmak, insanlara aş, iş, eğitim ve sağlık olanakları sunmak, böylece asayişsizlik ve isyan potansiyelini en aza indirmek için 1935 yılında Tunceli Kanunu çıkarılmıştır. Ancak alıştıkları düzeni sürdürmek isteyen aşiret reisleri, yapılan köprüleri yıkmış, okulları yakmış, askeri karakolları basmış, askeri birliklere baskınlar düzenlemiş, subay ve askerleri şehit etmiştir. Dersim isyanını başlatan ve her türlü yeniliğe karşı çıkan Seyid Rıza adlı bir derebeyi, açıkça cumhuriyet rejimine karşı ayaklanmıştır. Bu isyan 1938 yılı Eylül ayında tamamen bastırılmıştır. Aralarında Seyid Rıza’nın da olduğu yedi kişi idam edilmiş, 37 kişi de ağır hapis cezası almıştır. Başbakanın “hikâyesi yürek burkucudur” dediği, Hüseyin Aygün’ün taptığı Seyid Rıza, dış güçlerin desteğiyle devlete karşı ayaklanan bir eşkıyadır.

Dersim isyanı, bugün PKK terör örgütü adıyla yapılan ayaklanmanın benzeridir. Gelecekte, PKK terör örgütü bizden özür talep edebilir mi, terör örgütünün başı için de olmayan onurunun iadesi istenebilir mi? Bugün Dersim ayaklanmasını bastıranlardan hesap sormaya kalkanlar, yarın denize dökülen Yunan askerlerinin de hesabını sorarlar mı? Devlete ihanet edenlerin olmayan onurları iade edilemez. Çünkü ihanetçiler, emperyalizmle işbirliği yaparak, vatanı bölmek isteyen alçaklardır.

Yeni CHP yapısı içinde uluslararası para oyuncusu George Soros’un desteklediği Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı’nın (TESEV) üyesi olanlar, PKK terör örgütünü övenler, PKK terör örgütüyle duygudaşlık paylaşanlar, ırkçılık ve mezhepçilik bayrağını kimselere kaptırmayanlar, “ille de Dersim” diye tutturanlar, “devlet özür dilesin, toprak verilsin” diye haykıranlar, “Kemalizm’i zihinlerden ve partiden silmek” isteyenler, Atatürk için “diktatör ve katil” diyenler, Fettullah Gülen’e selam duranlar, tekke ve zaviyelerin açılması gerektiğini söyleyenler, TR 705 kodlu ajanlar, ABD ve AB hayranları ile görevlileri bulunmaktadır. Ancak bunları görmeyenler ya da görüp, tepki vermeyenler CHP’nin kurucusu ve lideri Mustafa Kemal Atatürk’e karşı suçludurlar.

TESEV’in kurucuları arasında yer alan CHP Genel Başkanı, eleştiriler üzerine şunları söylemiştir: “Çok saygın isimler bu vakfın kurucuları arasında. Suçlayanlar acaba TESEV’in kaç yayınını okumuş, merak ediyorum.” Merak etmeyin sayın genel başkan, bizler Atatürk’ün Söylev’ini okuduk. Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı insanlara, TESEV’in yayınları yön veremez. TESEV’in yayınlarının tümü emperyalizme hizmet amaçlıdır.
Bu yayınların birinde Büyük Ortadoğu Projesi ve Kuzey Afrika Projesi’nin, Ortadoğu halkları yararına olacağı düşüncesinin propagandası yapılmaktadır. Bu işgal projesi içinde eş başkanlık görevi verilen Türkiye’nin izlediği dış politikaların doğru ve ülke yararına olduğu anlatılmaktadır. Yani siyasi iktidarın “sıfır sorunlu” dış politikasının desteklenmesi istenmektedir. TESEV’in bir başka yayınında da, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değersizleştirmek çabaları vardı. Türkiye Cumhuriyeti yıkılmaya çalışılırken, ana muhalefet partisi içindeki Seyid Rıza tartışması, emperyalizme hizmetten başka bir şey değildir. CHP yapay gündemlerle uğraşırken, ülkemizin bölünmesi için gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Askeri liselerde Kuran ve peygamberin hayatı okutulmaya karar verilmiştir.
Büyük önderimiz Atatürk ile PKK terör örgütünün başı bir tutulmaya çalışılarak, Atatürk’ün heykellerine dil uzatılmaktadır. Ülkede işsizlik, açlık, yoksulluk, yolsuzluk, terör, zamlar almış başını giderken ana muhalefet partisinin gündemi farklıdır. Cumhuriyeti, altı oku, demokratik ve laik, sosyal hukuk devletini savunması gereken CHP’nin, feodal şeyhleri, derebeyleri, eşkıyaları, teröristleri savunması Sorospuların TESEV’inin etkileridir.

Partiyi başkalarının yönetmesine izin vermeyeceğini söyleyen genel başkan, Sorospuların TESEV’inin de etkilerini kaldırabilecek midir? Cumhuriyeti kuran partiyi, cumhuriyet yıkıcılığına sürükleme ayıbından kurtarabilecek midir? Atatürk’ün koltuğunda, Kemalist ilke ve devrimlere bağlı olarak oturabilecek midir? Yoksa hep birlikte eşkıyalara olmayan onurlarını vermek için, başka koltuklara gitmeleri gerekecektir..

Bu haber 1116 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi