Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCEYHUN TOKGÖZ- YETER AMA İSLAMİC FAŞOLAR!

SİZDEN GELENLER

27 Kasım 2012, 12:29

SİZDEN GELENLER

Yeter ama yeter artık, finduk beyinli F. Tipi şarolo DİNCİLER, “CIA soslu hormonlu liboş oğlanlar.” Sene 1938 Dersim’de katliam olmuş. Doğrudur evet Dersim’de kantarın topuzu fazla kaçmış. Peki, ama koca Evren Hitler, Mussolini ve Salazar faşizmiyle ve EMPERYALİST PAYLAŞIM SAVAŞLARIYLA boğuşurken yaşananların adı JENOSİT yani SOYKIRIM değil mi? Sonra soykırımın HUKUKEN tescil edildiği tarih 2. paylaşım savaşı sonrası kurulan Nürnberg mahkemeleri yani Eylül 1945 değil mi? Ola ki soykırım İCAT ETTİNİZ, peki, hukuk geriye sarar mı? Yani demem o ki; İslamic faşizm, işsizlik, kadın ve çocuk cinayetleri, açlık, sefalet, soygun, vurgun ve talan sürerken derdiniz nedir? Faşizmden dötü sıyırdınız ve günümüz baskı ve cinayetlerinden hesap sordunuz da SIRA “LAİK DEMAKRATİK CUMHURİYETLE” VE İSTİKLAL MAHKEMELERİYLE hesaplaşmaya mı geldi?

Hani solcular, devrimciler Mustafa Suphi’lerden başlayarak, yaşanan bütün faili meçhullerin hesabını sorsa anlarım çünkü önü arkası hep ama hep KESİNTİSİZ CİNAYET…

Esas sorun 1. Paylaşım Savaşının ardından İŞGAL EDİLMİŞ olan ülkede, M. Kemal tarafından, emperyalizme karşı verilmiş olan KURTULUŞ SAVAŞI İLE HESAPLAŞMAK. Daha açık bir deyişle, Kurtuluş Mücadelesi içinde emperyalist devletlerle işbirliği yapan TESCİLLİ VATAN HAİNLERİNİ, yani DİNCİ SOYTARILARI TEMİZE ÇIKARMA İSTEĞİ.

Bir de olaya şöyle bakalım; Koskoca Evren emperyalist paylaşım savaşları ve faşizmle boğuşurken, UCUZA SATILIK PADİŞAHLARDAN ve işgalden yeni soyunmuş tazecik Cumhuriyet, durup dururken, AKLINA ESMİŞ ve apansız, öylesine; yaa benim canım çok sıkıldı, şöyle bir gidip DERSİM BÖLGESİNE baskın düzenleyeyim. Sonra da çoluk çocuk herkesi KATLEDEYİM Mİ DEMİŞ? Yani o bölgede en ufak bir karşı duruş, isyan ya da devleti tanımama, aşiretçilik, yol kesme, hükümete direnç, dincilik, şeriatçılık, feodal beylik isteği vs. olmadan durduk yerde KATLİAM MI YAPILMIŞ? Belki, hani diyelim ki öyle ama konuşanlara ve “özür dileyenlere!!!” ve icraatlarına bir göz atalım o zaman:

Güzelim Tekeli önce yandaşlara, sonra da emperyalist tekellere, hem de ederinin en az 10’da bir fiyatına pas edip, ardından da hak arayan tekel işçisine, kar kış kıyamet demeden, soğuk ve kirli su sıkan, coplayan, biber gazı sıkan ve “ASALAK” diyen, sonra da aç bırakmakla tehdit eden kim? Portakalı dalında kalan çiftçiye “Al ananı da ittir ol git ulan…” diyen kim? 1 Mayıs’a katılacak işçilere “AYAK TAKIMI” diyen ve işçilere saldırırken hastanelere dahi gaz bombası atan kim?

ALMAN başbakanı Merkel’e maaşını sorduktan sonra, kendi maaşını onunla mukayese eden ve emekçilerin aldığı ücretleri görmezden gelen kim? P. Wolfowitzh’e beni başbakan yapın, EMRİNİZDEYİM diyen kim? Gulbettin Hikmetyar’ın önünde diz çöken ve Darfur kasabı El Beşir’e kucak açan kim?

Deprem, maden, sel ve tersane ölümlerine KADER diyen kim? Engin Ceber’i işkenceyle öldüren kim?
Parasız eğitim isteyen öğrencileri haksız yere yıllarca hapseden kim? YÖK’ü protesto eden öğrencilere terörist diyen ve tekme tokat saldırılmasına izin veren ve kız öğrenciye TEKMEYLE BEBEK DÜŞÜRTEN KİM?
Çocuklarını ABD’de iş adamlarının paralarıyla okutan sonra onlara ballı kaymak ihaleler dağıtan kim?

Serveti yasal gelirleriyle mütenasip olmayan ve Wikileaks belgelerine göre yabancı bankalarda akıl almaz servetleri olan kim?
Tüpraş’ın %14.76’sı ve Tekel Rakı fabrikaları başta olmak üzere bütün KİT’leri yerli ve yabancı yandaşlara pas eden ve bütün denetim mekanizmalarını baypas eden kim?

Alenen faşist bir yöntem kullanarak 26 maddelik kanunsuz referandumla YARGIYI ele geçiren, yani dolayısı ile SİSTEMİ ÇÖKERTEN KİM?
ABD taşeronu olarak BOP ve KUZEY AFRİKA eş başkanı olduğunu alenen ilan eden kim?
Açılım palavraları ile K. Maraş sanığı Ökkeş Kenger’i “Alevi Çalıştayına” hiç yüzü kızarmadan davet eden kim?

Rantsal dönüşüm ve açılım palavraları ile PAHA BİÇİLMEZ SULUKULEYİ Roman vatandaşlarımızın elinden yok pahasına alıp NURJUVAZİYE peşkeş çeken kim? Kürt açılımı bahaneleri ile ne kadar Kürt aydını, yazar, çizer, seçilmiş vekil ve çoluk çocuk varsa içeri tıkan kim?

DGM türevi “ÖZEL YETKİLİ mahkemeler” ile ne kadar muhalif ses, gazeteci, aydın, prof, yazar, çizer, sanatçı varsa içeri tıkan ve YARGI-LAMAYAN KİM? Bu maddeler akıl almaz derecede uzar gider ama asıl sorun şu; Bunca katliamı, yolsuzluğu, hukuksuzluğu, hatta gözaltında ve yasal gösterilerde işlenen devlet cinayetlerini görmezden gelip de taa Cumhuriyete 1930’lu yıllara kadar inmeye ne demeli? Adamlar “uyanık kalpazanlar;” işi biliyorlar, alenen “CAMBAZA BAK” derken, malı götürüyorlar…

Gelin, önce emperyalizm ve işbirlikçileri, “KARA GÖZLÜKLÜ İSLAMIC FAŞOLARLA” hesaplaşalım. Sonra tarihin hangi safhasına isterseniz, beraber ineriz. Hem de evrensel düzeyde isim yapmış, gerçekten bilim adamı titrine sahip, hukuk ve tarih adamlarıyla.

Son söz: 26 MADDELİK KANUNSUZ REFERANDUM olayında “bize bir şeyler verin boykot kararını gözden geçirelim” ikircikli tavrıyla, yargıyı altın tepsi içinde AKP’ye hediye ettiğiniz gibi şimdi de “SİVİL ANAYASA!!” palavraları ve gizli pazarlıklar arasında, “gizli padişahı,” “BAŞKAN” yani resmi PADİŞAH yaparsanız, inanın aynı ayıbı ikinci kez kimselere yutturamazsınız…

Neden öldünüz yoldaşlar,
Tam da size bu kadar çok ihtiyaç duyulurken…
Ceyhun Tokgöz

Bu haber 1269 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi