Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım'TAM BİR ATATÜRKÇÜ' BANK ASYA'DA HESAP AÇTIRIR MI?

Mahmut ÖZYÜREK

05 Eylül 2016, 10:35

Mahmut ÖZYÜREK

Değerli Dostlar;

Öncelikle Ağustos 2009 tarihli Isparta Yerel Basınında çıkan bir haberi aktaralım. . http://www.haber32.com.tr/haber-yazdir/8675

Haberin Başlığı; “Özyürek Herkesle Kavgalı”

“İlimize gelen her yönetici ile kavgalı olmayı başaran A.D.D şube başkanı Özyürek Şimdi' de Vali Öneri Kızdırdı.

Vali Ali Haydar Öner, Kalkınma Ajanslarının kurulmasını eleştirerek ‘Kalkınma Ajansları aracılığı ile Cumhuriyet tasfiye ediliyor’ açıklamasında bulunan ADD Isparta Şubesi Başkanı Mahmut Özyürek’e büyük tepki gösterdi.

Öner Konuyla İlgili Şu açıklamayı yaptı;

'' Bu marjinal bir söylemdir, önyargılı bir söylemdir, Atatürkçü Düşünce ile bağdaşmayan bir söylemdir. Kimse Atatürk adıyla rasgele konuşmamalıdır'' dedi.

Vali Ali Haydar Öner,  gazetecilerin Isparta’daki gündelik sorunlarla ilgili bir toplantı düzenledi ve toplantıda gazetecilerin sorularını cevapladı.

 A.D.D. Isparta Şubesi Başkanı Mahmut Özyürek’in önceki gün, basın kuruluşlarına gönderdiği açıklamada Kalkınma Ajansları ile Cumhuriyetin tasfiye edildiği yönündeki iddiaların sorulması üzerine konu hakkında görüş belirten Vali Ali Haydar Öner, Özyürek' in açıklamasına tepki gösterdi.

Ve Şunları Kaydetti; Bu söylemleri tutarlı bir söylem olarak değerlendirmiyorum. Marjinal bir söylemdir, önyargılı bir söylemdir, Atatürkçü Düşünce ile bağdaşmayan bir söylemdir, kimse Atatürk adına rasgele konuşmamalıdır. Özellikle Atatürk’e saygısı olanlar, Atatürk’le ilgili söylemlerinde çok dikkatli olmalılar.

 Atatürk dogmatik bir değer değildir. Pragmatik ve Türkiye’nin ufkunu açan bir değerdir. Atatürk' ü marjinalleştirmek kimsenin hakkı değildir, 
Atatürk’ü marjinalleştirmek, dogmatikleştirmek, kimsenin hakkı değildir.

Özellikle gerçek manada Atatürkçü olanların buna müsaade etmemesi gerekir” dedi.

Konu Atatürkçülük İse O konuda Ödülüm Var;

Vali Ali Haydar Öner, toplantı salonundan ayrılırken kendisinin Atatürkçü bir Vali olduğunu vurguladı. Öner; Atatürkçülük bir şahsa münhasır bir olay değildir. Kaldı ki, ben 2000 yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından ‘Yılın Atatürkçü Devlet Adamı’ ödülünü almış bir kişiyim. Şeklinde konuşarak toplantıyı sonlandırdı.”

17.08.2009 Tarihli “Sabah Akdeniz” ekinde ve Isparta Yerel “Çözüm” Gazetesinde “ÖZYÜREK’İN ATATÜRKÇÜLÜĞÜ” başlıklı, ADD Isparta Şubesine düzenlenen kumpasın Isparta ayağını oluşturanlardan biri olan  Şakir AKSÖZ tarafından kaleme alınan yazıdan bazı bölümler aktaralım,

. “Özyürek'in Atatürkçülüğü”

“ADD Başkanı Özyürek, klasik bir muhalefet anlayışı taşıyor. Herkesle, her idareciyle neredeyse kavgalı.

Her işe muhalif.

Isparta Valiliğine Ali Haydar Öner atandıktan sonra, Sayın Öner’in Atatürkçü kişiliği konusunda bilgiler aldık.

Ali Haydar Öner “Atatürkçü Vali” ödülünü alan bir isim. Görev yaptığı illerden, yakın çevresinden araştırın, Atatürkçülüğü konusunda herkesin fikri aynı:” Tam bir Atatürkçü.” Sayın Vali Isparta’daki uygulamaları ve açıklamaları ile de bunu gösteriyor. Atatürkçülük konusunda kırmızıçizgileri var ve kesinlikle taviz vermiyor.

…Ki Vali Öner’in Atatürkçülüğü ile Özyürek’in Atatürkçülüğünü tartışmam. Biri gerçekten yaşamış, yaşıyor, diğeri ise (bana göre) sadece ismini kullanıyor, dernek başkanlığı yapıyor.

http://www.haber32.com.tr/haber/aksoz-e-yanit-gecikmedi-haberi-8810h.html

Peki, tüm bu haberleri ve yazıları niçin paylaştık?

Bilindiği üzere 15 Temmuz ABD destekli başarısız FETÖ kalkışması sonrası, bu kalkışmayla ilgisi olduğu düşünülen hemen kişiler tutuklandı. OHAL’İ “cadı avına dayanak yapan iktidar, FETÖ kalkışması adı altında kendine muhalefet olarak gördüğü her kişiyi gözaltına aldırıyor, kamu görevlisi ise, sorgusuz-sualsiz kamudan ihraç ediyor.

Bu kapsamda daha önce “BANK ASYA”DA hesap açtıran, para yatıran, para çeken binlerce gariban kamu görevlisi görevinden ihraç edildi, ediliyor.  Kamu görevinde olmayanlar ise gözaltına alınıp, tutuklanıyor.

Tarih 09.02.2015, Şakir Aksöz’ün “Tam bir Atatürkçü” dediği, eski Isparta Valisi, CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar ÖNER  “Bank Asya” Isparta Şubesinde hesap açtırıyor.

Peki, ne var bunda diyebilirsiniz?

İktidar O tarihte FETÖ örgütünün finans kaynağı olduğu iddiasıyla Bank Asya’ya el koymak için operasyon başlatmıştı.

İşte bu operasyonu protesto eden Öner Bank Asya’ya destek vermek amacı ile hesap açtırmıştı. Yani Öner  “Tam bir Atatürkçü” değil, meğer FETÖ destekçisiymiş!!

Şimdi o haberi okuyalım;

http://www.haber32.com.tr/isparta/haber/oner-bank-asyada-hesap-actirdi-82961h.html

Öner Bank Asya’da Hesap Açtırdı

CHP Isparta İl Teşkilatı ile birlikte Bank Asya Isparta şubesini ziyaret eden Milletvekili Ali Haydar Öner, Türkiye'yi yönetenlerin hukuku askıya aldığını söyledi.

Cumhuriyet tarihinde özel şirketlere hiç bir zaman bugünkü kadar baskı yapılmadığını vurgulayan Ali Haydar Öner, devletin hiç bir dönemde banka batırmadığı gibi batmak üzere olan bankaları da müdahale ederek kurtarmaya çalışmadığını kaydetti.

Öner, "Bugüne kadar böyle bir hadise görülmemiştir. Devlet banka batırmaya çalışmamıştır. Kaçak sarayın baş sakini bir bankayı, bir finans kurumunu bilerek batırmaya çalışıyor. Bu bir iktisadi zulümdür, hukuksuzluktur, hukuk dışı bir davranıştır, memleketin iktisadi hayatına yapılan bir darbedir, ihanettir, zulümdür." dedi.  

Değerli Dostlar;

Bizim (O tarihte görevde olan ADD Isparta Şube Yönetimi) eleştirilerimizi  Atatürkçü Düşünce ile bağdaşmayan bir söylemdir” diyerek tepki gösteren Ali Haydar Öner’in FETÖ destekçisi olması Atatürkçü Düşünce ile bağdaşan bir eylem midir?  Yorum sizlerin.

Unutmadan Şakir Aksöz’e soralım. “Kim Atatürkçü?” 05.09.2016

Mahmut ÖZÜYREK

Bu haber 574 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi