Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımTERÖRİST KİM?

Suay Karaman

13 Şubat 2017, 01:44

Suay Karaman

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda Değişiklik Yapılması Hakkında 6771 Sayılı Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna bağlı olarak Yüksek Seçim Kurulu (YSK), halk oylaması tarihini 16 Nisan 2017 Pazar günü olarak açıkladı. Ancak YSK’nin bu açıklamasından birkaç gün önce Bekir Bozdağ ve Binali Yıldırım ile Tayyip Erdoğan 16 Nisan 2017 tarihini açıklamışlardı. Ülkemizde YSK gibi bir kurum varken, bu kişilerin hangi yetkiye dayanarak bu tarihi açıkladıkları soruşturulmalıdır. Çünkü bu açıkça hukuk tanımazlıktır.

Numan Kurtulmuş; “inşallah bu millet referandumda evet derse, terörle mücadeleye de evet demiş olacaktır” diyerek, toplumu ayrıştırmaktadır. Toplumda terörle mücadeleye hayır denmiyor, teröre hayır deniyor. Terörle mücadeleye kimin engel olduğu da soruşturulmalıdır.

Siyasi iktidar tarafından sık sık tekrarlanan bir cümle var; “Hayır diyen teröristtir.” Teröristi “hayır” diyenlerde aramak, en büyük aymazlık ve yanılgıdır. Öcalan’a ‘sayın’, şehide ‘kelle’ diyenlere, Habur’da teröristleri davul zurna eşliğinde, kahraman gibi alkışlarla karşılayanlara ne denir? Habur’da seyyar çadır mahkemelerini kuranlara ne denir? Teröristleri Oslo’da ve Dolmabahçe’de aramak gerekmez mi? Oslo’da “istemediğiniz yöneticileri görevden alırız” diyenler, terörü azdıranlardır. Yollara bombalar döşenip, hendekler kazılırken bunları görmeyenler ve destek olanlar, terörü bugünlere getirenler değil midir?

İmralı’da PKK terör örgütüne teslim olanlar, Öcalan’ın mektubunu Diyarbakır meydanında, TBMM’nde okutanlardır. PKK terör örgütünün başı Öcalan ile gizli görüşmelerde bulunup, yasa çıkaranların maskeleri düşmüştür. Kendilerini ihanet ötesi bu korkunç durumdan kurtarmak için, “hayır diyen teröristtir” diyenler, halk oylamasında evet çıkması için her yolu deneyeceklerdir.

Ancak hayır diyenleri terörist ilan etmek bile kendilerini kurtaramayacaktır. Bitirilmiş bir terör ile devraldıkları ülkemizi 15 yıldır yönetenler, terörü beslemişler ve büyütmüşlerdir. PKK terör örgütünün Suriye Kolu olan PYD’yi, PYD bayraklarıyla topraklarımızdan Suriye’ye geçirenlerin, PYD’ye devlet kesesinden yemek ısmarlayanların, hastanelerimizi teröristlerin hizmetine verenlerin, İŞİD ve Hizbut Tahrir adlı terör örgütlerine destek verenlerin, kısaca bütün hücrelerine terör işleyenlerin, herkese terörist demesi normaldir.

Yıllardır ülkemizde sivil darbe yapanlar, Fethullah adlı CIA ajanına “ne istedikler de vermedik” diyenlerdir. “Avrupa ülkeleri monarşi ile demokrasiyi birlikte yaşatma yoluna giderken, biz hanedanı ülke dışına çıkartıp cumhuriyeti ilan ettik” demek, padişahlık isteğini dışa vurmaktır. “1923 tamamıyla bir yabancılaştırma, değerlerimizden kopma dönemidir” diyen Nuri Pakdil adlı İslamcı yazarı ziyaret ederek, önünde el pençe duranlarla, demokrasiden payını alamamış zavallılarla, ne laik cumhuriyete, ne de demokrasiye sahip çıkmak mümkün değildir. Hayır diyen teröristse, hayır diyen darbeciyse, hayır demek suç ise, o halde neden halk oylaması yapılıyor? Hayırdan korkanlar, evetlerinde boğulacaklardır..


Bu haber 338 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi