Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımYA ONURLU YAŞA, YA SÜRÜN, YA DA GEBER GİT!

Bahattin Gülyuva

02 Mart 2017, 02:39

Bahattin Gülyuva

Uzun zamandır kendi yönettiğim sitede köşe yazmıyorum. Sebepleri çok. Yazar arkadaşların yazılarını toparlamak, haberler, başka uğraşlar vesaire vesaire.

HAYIR çıkması önemli olan, evet çıksa da birbirinden çok fazla şey farkettirmeyecek şu saçma sapan referandum gündemde. Akıllı ve normal bir ülkede zaten böyle bir sandık gelmez halkın önüne. Cesur ve yürekli bir ülkede "sandıklara sahip çıkalım ha" denmez, o sandıklar yakılır.

Söze böyle başladım ama, asıl konu bu değil. Sokaklarda, metrobüslerde, alışverşlerde, yolda yürürken ve bittabi sosyal medyada neler söyleniyor. Öncelikle çakalca her an mevzi değiştirecek insanımız bol. Kesekağıdı patlasa fikir değiştirecek insanımız bol. Hele hele, şimdiden Kur'an'a e bastırıp çeyrek altınlar, 200 TL keş ödeme ve yardım çekleri havalarda uçuşmaya başladı bile.

Tek adam, iki madam tartışması yazı başlığına bakın tekrar "ya onurlu yaşa, ya sürün, ya da geber git" sizce kime veya kimlere veya hangi yığınlara söylenmiştir.

Asgari ücretle çalışan kızının elinde bilmem kaç bin liralık akıllı telefon, haspamın üstünde kıyak kıyafetler, ay sonu gelince eve bir deste para bırakma, ana baba sormaz bu yoğurdun bolluğu nereden. Bilirler nereden geldiğini çaktırmazlar, çünkü işin ucunda sürünmek vardır, onurlu yaşamak mı geç bunları der.

AKP iktidara gelmeden önce bir donunu ancak yıkatıp kuruyunca giyip evden çıkan altına çekmiş en kıyak arabayı, villa mı alsam, köşk mü yaptırsam diye söyleniyorsa bugünlerde sürünmez bu, onurlu olmak zaten umurunda değil.

Siyasetle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Gider bir partiye (düzen partileri) özellikle tabii ki iktidar partisi AKP'ye üye olur. Damada iş, bizim oğlanın askerliği doğuya çıktı aman bey aldırın bir orduevine garsonluk etsin bizim de kafamız rahat etsin. 

TSK hiç işi olmadığı halde gerekçesiz ve AKP kuklası olarak Suriye'ye tecavüze kalkışır, garibim bir asker ölür babası hönkürür "vatana feda olsun, öteki oğlum da feda olsun, gerekirse bende giderim" ve bunu onur sayar, aslında olmayan beyni ile yerlerde sürünüyordur.

Yüzlerce örnek vermeye gerek yok! Geber git cümlesi yakışmamış olabilir. Eh ne yapalım Orhan Kemal'in kitabındaki bir kahramandan çaldım bunu. Ne diyordu "ula böylelerinin yaşaması eyi değil gardaşum, bunlar toprağın altına gitsinler daaaaa"

Bu haber 231 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi