Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımUTANGAÇ!

Suay Karaman

16 Aralık 2012, 18:32

Suay Karaman

Aylar önce kürtaj tartışmaları sırasında CHP Ankara Milletvekili Aylin Coşkunoğlu-Nazlıaka; “Başbakan vajina bekçiliği yapmayı bıraksın” demişti. Bu söz ağlama meraklısı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a çok dokunmuş ki, TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada Aylin Coşkunoğlu-Nazlıaka’ya şunları söyledi: “Kürtaj meselesi konuşulurken siz öyle bir söz sarf ettiniz ki benim yüzüm kıpkırmızı oldu. Ben asıl o zaman mahcup oldum.
Asıl o zaman yerin dibine girdim. Bir evli, bir bayan çocuğu olan milletvekili, kendisi ile ilgili bir organını nasıl böyle açıkça konuşabilir.

Nasıl bundan yüzü kızarmaz?”
Kadının cinsel organı dünya tıp literatüründe vajina ismiyle anılmaktadır. Bülent Arınç, vajina kelimesini duyunca yüzü kızarıyor, mahcup oluyor ve utanıyormuş. Ülkemizin çok önemli ve yoğun gündeminde utanılacak onlarca olay varken, vajina kelimesinden utanmak, yine gündemi değiştirmek için hazırlanan yeni bir senaryodur.

Ülkemiz kadın erkek eşitsizliğinde 134 ülke arasında 126. sırada bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye, şiddet gören kadınlar sıralamasında 86 ülke arasında 75. sırada yer almaktadır. Hayatının herhangi bir döneminde duygusal şiddet yaşayan kadınlarımızın oranı %45’dir. Sadece cinsel şiddete maruz kalan kadınlarımızın oranı %17’dir. Türk Ceza Kanunu’nun 103, 104 ve 105. maddelerine göre işlenen cinsel dokunulmazlıkla ilgili suçlarda ülkemizde 2002 yılında dosya sayısı 8 bin iken, bu sayı 2011 yılında 33 bini geçmiştir. Yaklaşık %400 oranında bir artış söz konusudur. Kadın cinayetleri son on yılda %1500 oranında artmıştır, her gün ortalama altı kadın aile içi şiddet nedeniyle öldürülmektedir. Bu oranlar, ülkeyi yönetenlerin yüzlerinin kızarmasına, mahcup olmasına ve utanmasına neden olmalıdır. Ancak bunları önemsemeyip, yalnızca vajina kelimesine takılmak, takıntılı bir yaşamdan gelenlere özgü bir durumdur. Kol, bacak, mide, ciğer, göğüs gibi sadece bir organ ismi olan vajina kelimesinden utanç duymak, bu takıntılı bakış açısının bir uzantısıdır.

Dünyada çocuk gelin sıralamasında ülkemizin en önlerde olmasına utanmayacaksınız ve utanmadığınız gibi çocuk yaşta kızların evlendirilmesine de onay vereceksiniz. 14 yaşındaki bir kıza, 80 yaşındaki birinin cinsel tacizde bulunmasına, 15 yaşındaki bir kızın, 30 yaşındaki bir adamla evlendirilmesine sessiz kalacaksınız, utanmayacaksınız ama vajina kelimesinden yüzünüz kızaracak. Vajina kelimesine takılan Bülent Arınç, geçmiş günlerde Manisa mesir macununu TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’e atarak; “Al İbrahim senin buna ihtiyacın var” demişti. Cinsel hayata doğrudan gönderme yapılan bu cümle utanç vericidir ve ilgili kişiyi rencide edicidir. Asıl utanılacak olaylara utanmayanlar, utanmazlıkta sınır tanımamaktadırlar.

Ülkemizde büyük boyutlara ulaşan yolsuzluklara, hukuksuzluklara, eşitsizliklere sesiniz çıkmayacak, deniz feneri davasındaki her türlü kirli ilişkilere utanmayacaksınız, sahte belgelerle yurtsever insanlarımıza cezaevinde zulüm yaparken yüzünüz kızarmayacak, terörün artmasına seyirci kalıp, terör örgütü ile görüşmeler yapmaya utanmayacaksınız ama vajina kelimesi sizi utandıracak. İktidara geldiğinizde bir litre benzinin 1.66 TL iken, 4.70 TL olması, ekmeğin kilosunun 1 TL iken, 2.92 TL olması ve dana etinin kilosunun 8 TL iken, 40 TL olması sizleri utandırmayacak, toplumun yoksulluğa, açlığa, işsizliğe mahkum edilmesine utanmayacaksınız ama vajina kelimesinden utanacaksınız.

Siyasi iktidarın yakınlarının aniden büyüyen mal varlıklarına utanmayacaksınız. Haklarında “görevi ihmal, zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta ve kayıtlarında sahtecilik ile cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçlamaları olanlardan yüzünüz kızarmayacak, utanmayacaksınız. Hakkındaki 84 suçlamanın yalnızca birinden beraat eden, 20 suçlamadan “Rahşan Ecevit’in affı” ile kurtulan ve diğer 63 suçlamadan ise dokunulmazlık sayesinde şimdilik kurtulan birinden utanmayacaksınız. Ama iş vajina kelimesine gelince yüzünüz kızaracak.

Vajina kelimesinden utananlar, kafalarındaki prezervatifi çıkartamazlarsa Amsterdam, kaymakam, tamam, devam, hamam, haram, selam, salam, yaşam, kelam, dram gibi kelimeler için utanma durumlarını sorgulamalıdırlar.

Bu haber 1140 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi