Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSÖZ KONUSU EMPERYALİSTLER İSE...

Bahattin Gülyuva

22 Ağustos 2012, 07:11

Bahattin Gülyuva

Dün, dünyada ve ülkemizde olan bitenlere duyarlı genç bir dostumdan mesaj aldım..Hayata Bakış web dergimizde, “unutulmayan kalemler” bölümünde Uğur Mumcu’nun “MOSSAD ve Barzani” yazısından dolayı şöyle bir soru soruyordu..” Abicanım, MOSSAD ve Barzani ilişkileri kesinleşmiş ilişkiler mi?

Yanıtım şu oldu; “Uğur Mumcu tepeden tırnağa ahlaklı bir gazeteciydi..Elinde bilgi ve belge olmadan asla yazmaz ve asla konuşmazdı…”

Ve şöyle devam ettim “onun için ışıklar içinde yatsın Uğur Mumcu, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanları eleştirirdi…” dedim.

2007 yılında Kanaltürk.com’da (Yönetici-Yazar) iken bir yazı yazmıştım.

Yazdığım yazıda geçen olay şuydu:
2007 yılı başında CIA Mısır’a HAMAS örgütüne verilmek üzere çok sayıda sağır silahlar,roketler ve mühimmat getirdi mi? Bu malzemeler MOSSAD ajanları ve İsrail askerleri eşliğinde İsrail’in “Kerem şalom” kapısından HAMAS örgütüne teslim edildi mi? Her ne kadar yazıda soru işaretleri kullanarak bahsettiysem de bütün bunlar adım adım gerçekleşti..

Ne kadar mantıksız geliyor değil mi?
HAMAS İsrail düşmanı bir örgüt olacak, CIA HAMAS’a silah verecek..Üstelik MOSSAD ajanları ve İsrail askerleri gözetiminde kendi kapısından bu silahları Hamas’a teslim edecek..Şimdi aslında El Fetih Örgütüne karşı HAMAS’ı kurduran da CIA ve MOSSAD desem “ e yuh artık” diyenler olacaktır..Vallahi ister yuh ister muh! Aynen böyle..
Başlık onun için “Söz konusu Emperyalistler ise” ya..
Emperyal güçlerin menfaat yolunda olmaz olmaz diye bir şey yoktur.. Geçenlerde bir yazımda da Pentagon’dan son çıkan 7 sayfalık kararlara değinirken aşağı yukarı benzer şeyleri anlatmaya çalıştım..

Kim hain, kim vatansever, kim terörist, kimler terör örgütü, kim masum kim katil bunlara emperyal güçlerin her daim menfaatleri doğrultusunda karar verildiği gün gibi açık ve seçiktir ve bu emperyal güçler tarafından ele geçirilmiş bir dünyada yaşamak böyle saçma sapan bir şeydir işte..

Bin Ladin güya ikiz kuleleri uçurur, ABD buna dayanarak Ortadoğu enerji hatlarının üstüne çullanır dünyayı güya İslami teröre karşı özgürlük ve terörsüz bir dünya ayaklarına kana boyar, herkes hala Bin Ladin’i Amerika’nın neden bulamadığını tartışırken, ikiz kule baskınından hemen sonra o dönemin Amerikan başkanı Bush efendinin kendisinden önce başkan olan baba Bush’un Bin Ladin aile üyeleriyle 18 saat ne konuştuğunu merak etmez..İkiz kule baskınından sonra milyarlarca dolar kar eden uluslar arası bir silah şirketinde Bush efendinin kızlarıyla Bin Ladin ailesinin kaç milyarlık hisseleri var millet onu hiç mi hiç merak etmez…

Hangi bir emperyal yalanı,talanı,senaryoları, iş birlikteliklerini,çıkartılan savaşları, yaptırılan darbeleri, yok edilen aydınları yazalım ki..Yaz yaz bitmez..

En iyisi başlığa dönelim; “Söz konusu emperyalistler ise” gerisi teferruattır…
Bahattin Gülyuva

Bu haber 971 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi