Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımÖZER TOPÇU: KILAVUZU KARGA OLANLARIN İŞİ ÇOK ZOR

SİZDEN GELENLER

07 Ocak 2013, 12:18

SİZDEN GELENLER

Önce kılavuzuna bakarım kişinin. Sonra da o kişi hakkında değerlendirme yaparım. Bir kişinin kişiliğini esasında kılavuzu ele verir. Adamı tanımaya çalışma, git kılavuzuna bak, yeter. Nereden çıktı bu kılavuz hikayesi demeyin çünkü, benim aklıma kar suyunu Musa İnce diye bir dost düşürdü. Dost dememe bakmayın, esasında bir kelime bile laf etmişliğimiz yok. Sadece sanalda ki paylaşımlarından aldığım cesaretle dost diyorum. Bu sabah bir paylaşım yapmıştı, Anadolu Halk Hareketi Grubumuzda. Muhteşemdi.

Nazım Hikmet, Necip Fazıl'a çok yerinde telkinlerde bulunuyor ve adam ol ulan Necip kıvamında bir mektup kaleme alıyor. İşte onu bizimle paylaşmıştı grubumuzda, bu dost.
İsterseniz bu mektubu hep birlikte okuyalım...;
"Sevgili Necip, ismin temiz demek, necîb temiz demektir benden iyi bilirsin.. Necip'i necis* yapma. Sen en cihanşumül eserlerini beş parasız Paris sokaklarında dolanırken vermiş bir şairsin, cebin para para olacak diye ruhun pare pare olmasın. Bilirim kalemin kıvraktır lisanın çeviktir, bilirim üç satırda ruh üflersin kağıda, bilirim bir yazsan parçalarsın edebiyatın Çin seddini, o lisan-ı mücerred dilinle babıali yokuşunun yollarını yalaman beni kahrediyor Necip.

Sevgili Necip, inandığın Allah'ın aşkına, o kudretli kalemini iktidara payanda yapacağımm diye camii direğine çevirme, o kudretli kelimelerini üç kuruşa parselleme üç tanesi üç kuruş etmeyecek ciğersizlere. Sevgili Necip, elinde sur-u israfil var, onu borazana çevirme.

Eski dostun.
Nâzım"

Sanırım ne demek istediğimi anlamaya başladınız. Necip Fazıl Kısakürek, milliyetçi ve muhafazakar kesimin kılavuzudur. Cumhuriyet Tarihinde tüm karşı devrimciler onu kılavuz yapmışlardır ve onunla gurur duymuşlardır. O ne yapmıştır? Para için her şey yapmıştır, diğer dinci ve liberal aydınlar gibi. Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan ve geçmişte ki ABD endeksli tüm iktidarlar da Necip Fazıl demiş, başka bir şey dememişlerdir. Necip Fazılın para için yediği tüm haltlar sanalda bile rekor derecede dolaşıyor.

Necip Fazıl tüm yaptıklarıyla karga olmayı hak etmiştir. Epeyce de insana kılavuz olmayı becermiştir. Kılavuzunu kargadan edinenler de bu hallerinden memnunlar ki, kargayı kılavuz seçmişler. Umarım onları inandıkları tanrıları bu halden kurtarır... Yoksa kılavuzu karga olanların işi çok zor...

*NECİS
Kirli, pis anlamına gelir. İslâm'da, bir şeyin temiz olması asıl; kirlilik ise arızîdir. Bu sebeple, dinen necis sayılan şeylerin sayılmasıyla yetinilmiştir. Genel olarak, leş, kan, domuz eti, sarhoş edici içkiler, insan idrar ve dışkısı, kusmuk, eti yenmeyen hayvanların eti, idrarı ve dışkısı dinen necistir. (bk. Necâset) (İ.P.)

7 ARALIK 2013
Özer TOPÇU

Bu haber 1176 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi