Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımGENEL AF ÇIKAR MI?

Bahattin Gülyuva

10 Ocak 2013, 10:39

Bahattin Gülyuva

Bu yazı, yaklaşık 8.5 ay önce tarafımdan gaziantephaberler.com haber sitesinde köşemde yayınlanmıştır. Bu gün bu sitemizde bir kez daha yayınlama gereği duydum.

Dünkü “falcı geldi hanım” yazımla bugünkü yazı arasında önce bir köprü kurayım.. Yıllar evvel, Abdullah Öcalan ülkeye teslim edileli bir ay falan olmuş, çok ilginç ve hayli kalabalık bir masada rakılama yapıyoruz..gazetecisi var, televizyoncusu, tiyatro yönetmeni, şairi, yazarı ne arasan var masada ve tabii konu Öcalan..masada asacaklar, kesecekler, yok yok siyanürle zehirleyecekler kalp krizi diyecekler cümleleri uçuşuyor..gülümsedim ve “ağalar bırakın asmayı kesmeyi daha çok uzun yıllar sonra milletvekili bile olacak” dediğimde bütün masa suratıma deliymişim gibi bakmıştı.

Şimdi; yeni anayasa için dayatmalar var..getirilmek istenen güneydoğuya özerk bir yönetim..”son skandal” Oslo’da MİT-PKK görüşmelerinde anlıyoruz ki; bu adamların en olmazsa olmaz şartı, Abdullah Öcalan’ın serbest kalması. Zaten Amerikalılarda Öcalan’ı, teslim ederken; ilk şartları asla dokunmamaktı..ilerde özerk bir yapıda ise özgürlük ve özerk yönetimde söz sahibi olmak. Bir ince detay hatırlatayım, her yıl medya Öcalan’ın yakalanışının bilmem kaçıncı yılı diye manşet atar..yakalanmadı kardeşim, şartlı teslim edildi..artık öğrenin de bir daha ki yıl dikkatli manşet atın.

Şimdi yönümüzü Öcalan’dan Ergenekon, Balyoz, Kafes ve benzeri tertiplere çevirelim..doğru düzgün delillere dayanmayan, yavaş yavaş toplumunda sorgulamaya başladığı bir hukuksuzluk daha ötesi ucu açık ne idüğü belli olmayan davalar ve hem içeride hem dışarıda bir çok mağdur insan..yine diğer tarafta elin pişman olmayan adamını davul zurnayla getir, ayağına mahkeme gönder, sonra KCK davası diye binlerce insanı içeri al.

Bütün bu yılan hikayesine dönen olayları bir resmedin gözünüzde..işin içinden çıkılacağı yok..birde unutmadan, davalar hızlandırılmaya çalışılıyor..bunun amacı mağduriyet gidermekten öte, genel af gelmeden şunları bir mahkum edelim de serbestte kalsalar damga yesinler olmaya sakın? Ne kadar öküzün altında buzağı arayan adamım değil mi? :))
Buyurun size ufak bir analiz..bu defa siz falcı gibi bir tahmin yapın..yarın öbür gün genel bir af çıkar mı?

Bu haber 1138 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi