Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımKemal Doğan / Dünü Bugüne Bugünü Geleceğe Bağlayan Halkın Birliği’nin Çıkışını Selamlıyorum.!

SİZDEN GELENLER

09 Şubat 2013, 14:49

SİZDEN GELENLER

Maddi olanaksızlıklar, polis saldırıları vb. nedenlerden dolayı uzun bir aradan sonra, nice zorluklara, olanaksızlıkları ve engellemelere rağmen tekrar yayın yaşamına başlayan Halkın Birliği dergisinin çıkışını selamlıyor ve yayın yaşamına hoş geldin diyorum.
Yıllardır işçi ve emekçilerin devrimci sosyalist sesi olma yolunda taviz vermeden yürüyen, emperyalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı her alanda sesini yükselten Halkın Birliği'ne sahip çıkmanın, onu okuyup-okutmanın tam zamanıdır.
Devrimci-Sosyalist yayınlara yıllardır uygulanan toplatma, kapatma ve para cezası vb gibi faşist diktatörlüğün uyguladığı baskı ve kuşatmalara, tutuklama ve operasyonlara göğüs geren HB, buna rağmen ayakta hep dik durup emekçilerin devrimci sesi , gerçeğin daima sesi-soluğu olmaya çalıştı. Legalizm ve reformizm’in revaçta olduğu, devrimci hareketin dipten seyrettiği, at izinin it izine karıştığı, ideolojik ve politik geriye düşüşün adeta kutsandığı, ilkelere bağlı kalma ve buradan inatla yürüme yerine, güce tapma pragmatizminin ve ilkesizliğin doğal karşılandığını, devrimci değerlerin ayağa düşürüldüğü bir yerde devrimciliğin her bakımdan sınandığı bir yayın yaşamına başlayan HB’nin önemli boşluğu doldurmak göreviyle yükümlü olduğu-olacağını unutmamalıyız.

Devrimci saflarda arayışın arttığı ve güven bunalımın derinleştiği durumda, adeta iğneyle kuyu kazar misalince geldiğimiz bu noktadan daha ileriye gitmek için HB’ye her bakımdan daha çok sahip çıkarak, onu kitlelere ve öncü devrimlere ulaştırmalı, kolektif propaganda-kolektif ajitasyonun yanında kolektif örgütleme aracı yapmalıyız.. Her yoldaş öncelikle HB’ni eğitimin önemli bir silah olarak kullanmalı, bulunduğu her alanda kitlelere ve öncü devrimcilere taşımalı, okunmasının sağlanması için çaba göstermeli, yazı-haber-öykü-şiir, eleştir-uyarı vb. ile dergimize her alanda destek olmalı ve maddi desteğini de esirgememelidir. Şunu biliyoruz ki Halkın Birliği dünden bugüne, bugünden yarına ,Marks’tan Engels’e, Lenin’den Stalin’e, Enver Hoca’dan Dimitrov’a, Ekim devriminden Arnavutluk-Çin-Küba ve diğer dünya devrim deneyimlerine, M. Suphi’den Kaypakkaya’dan İrfan Çelik’e, Kemal Yazar’dan Aliekber Yürek’ e uzanana komünist mirasın, yine Mao’dan Che Guevera’ya, Deniz Gezmiş’ten Mahir Çayan’a, Süleyman Cihandan, Mazlum Doğan’a, Tamer Arda’dan Sinan Kukul’a, Fatih Öktülmüş’ten Bedri Yağan’a uzanan devrimci mücadelenin değerlerinin taşıyıcısı olacak ve Onların devrimci-sosyalist erdemleri, kararlılıkları ve bize bıraktıklarına bağlı kalarak, işçi ve emekçi yığınların ekonomik ve siyasal taleplerini mücadelesini aydınlatarak, burjuvaziye- revizyonizme ve oportünizmin her türüne karşı ideolojik savaşımı yoğunlaştırarak, devrimci ve sosyalist mücadelenin gelişip güçlenmesi için çalışacak ve her daim gerçeğin devrimci sesi ve soluğu olmaya çalışacaktır dik duruşundan asla geri kalmayacaktır.

Geçmişi olmayanın geleceği olmaz özdeyişinin iz sürücüsü olan HB, zorluklara, faşist karşı-devrimin saldırılarına, oportünizmin ilkesiz ve pragmatizmine, kendini tekrarlamasına geçit vermeyerek, işçilerin,emekçileri, ezilen ve sömürülen geniş yığınların dahası devrim ve sosyalizmin savunucusu olacak, gerçekleri tok sesi ve dik duruşuyla eğip-bükmeden ortaya koyacak, yığınların aydınlatılıp- örgütlenip burjuva kapitalist sistemi karşı mücadeleye katılmasına yol gösterecek ,devrimci kadroların gerçekleri görmesine ışık olacaktır.

Daha çok ışık için öne atılmalı ve Halkın Birliği’ni istenilen yere getirmek için görev başına yoldaşlar. İbo’dan İrfan’a, Kemal’den AliEkbere Selam Olsun Komünist Geleneğin İzinde Yürüyenlere…! Zulüm kalelerini Devrimci Örgütlü Mücadelemizle Yıkacağız…!
Kemal Doğan

Bu haber 1006 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi