Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımYEDİ BELA HÜSNÜ

Bahattin Gülyuva

28 Ağustos 2012, 10:02

Bahattin Gülyuva

Işıklar içinde yatsın,Türkiye’nin en değerli mizahçılarından olan Tekin Aral hocamızın başından geçmiş bir olay vardı.Yıllar evvel,bu zibidi çek senet mafyasının daha türemediği dönemlerde Tekin Aral’ın bir arkadaşı bayağı yüklü bir alacağını bir türlü tahsil edememektedir.Ve bir gün Tekin Aral bu arkadaşının yanında otururken,arkadaşı bu işi “yedi bela Hüsnü” denen bir adamla halledeceğini ve bu parayı tahsil edecek Hüsnü’nün birazdan yanına geleceğini söyler.

Bizim iki kafadar otururlarken,yazıhaneye 1.50 boylarında toplasan her yanını 40 kilo çekecek bir tip girer ve kendini tanıtır,”Ben yedi bela Hüsnü.” Tekin Aral,hem şaşkındır hem gülmesi gelir.Çünkü Aral’ın beklediği dağ gibi,korkunç görünüşlü bir adamdır.Öyle ya,adam her şeyi göze alaraktan ödenmeyen paranın peşine düşecektir.Lafı fazla uzatmayalım,aradan bir hafta geçer.Tekin Aral yine uğrar arkadaşının yanına ve sorar ne oldu diye..Bizim yedi bela Hüsnü parayı kuruşuna kadar tahsil etmiş,getirmiş,kendi hakkını alıp gitmiştir.

Sonradan yedi bela Hüsnü’nün hikayesini öğrenir.Bu yedi bela Hüsnü, borçlunun karşısına gider otururmuş.Adamın müşterisi mi geldi,adamın bir tanıdığı mı geldi,kim gelirse bu yedi bela başlarmış “borcunu versene arkadaş” diye.Bunu döverlermiş,söverlermiş,ağzını burnunu dümdüz edip sokağa atarlarmış,bizim yedi bela toparlanıp yine borçlunun karşısına dikilirmiş.Borçlu bakarmış ki bu yedi bela elinde kalacak,başına iş alacak “lanet olsun” diyerekten çıkarır parayı ödermiş.

Gülümsenecek bir olay değil mi? Ama zor bir iş değil mi? Yedi belanın bu işi yapabilmesi için her şeyden önce arsız,yüzsüz bir özelliği olmalı değil mi? Düşünsenize o kadar hakaret,küfür, o kadar dayak adam bana mısın demiyor…

Şimdiiii,nereden çıktı bu Tekin Aral’ın yaşadığı anı derseniz..
Bu ülkenin gerçeklerini gören gazetecilerle,yandaş medyaya ait gazetecilerin,gerek televizyonlardaki tartışmalarında gerekse kalem atışmalarında dikkat edin,ben yandaş yazarlar kadar her tartışmada,her kalem atışmasında dayak yiyip,bu kadar pişkin bu kadar arsız olanlarını görmedim.

Geçin medyayı bir kalem,siyasi arenada iktidarı savunanlarla, muhalefet edenlerin ara sıra karşı karşıya geldiklerinde,muhalefetin elindeki belgelerle,dosyalarla,olan olaylara yaklaşım tarzıyla iktidardaki beylere yüklendiklerinde manzara aynı.Aşırı pişkinlik ve arsızlık.

İster hukukla,ister dosyayla,istediğiniz gerçekle gidin adamların üzerine bana mısın demiyorlar.
O kadar suçlama,o kadar iddia,o kadar normal bir insanı yerin dibine geçirecek sözler,yine adamlar sırıtarak bu dedikleriniz gazoz ağacı der türünden laflar edip pişkin pişkin geziyorlar.

Ne diyelim? Arsızlığın ve pişkinliğin fayda etmeyeceği günler elbet gelecek…

Bu haber 995 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi