Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımASAYİŞ BERKEMAL

Bahattin Gülyuva

23 Şubat 2013, 09:23

Bahattin Gülyuva

Bu yazım İstanbul’u hiç görmeyen veya bir iki defa gelip ancak birkaç gün kalanlara ithaf olsun..
İstanbul’da, yani Avrupa başkentlerinden biri denilen bu metropolde yaşamak her bakımdan zor..
Şöyle ki; sağnak yağmur yağdığında, koskoca otoyolda servis münibüsü içinde boğularak can verebilirsiniz..
Sabah, öğlen, akşam, gece, gece yarısı hiç farketmez bir tinerci grubu tarafından gaspa uğrayabilir, bıçaklanabilir öldürülebilirsiniz..

İstanbul’da oturuyorsanız şu ana kadar evinize hırsız girmediyse, işyeriniz soyulmadıysa ya melekler tarafından özel olarak korunuyorsunuz, yada kale gibi yerlerde en üst (beş yıldızlı) :)) güvenlik seviyelerinde yaşıyorsunuz..
Arabanızı, gerek boş bir yere, gerek değnekçilerin zaptettiği sokaklara veya resmi makbuzlu otoparklara koyduğunuzda başına bir şey gelmeyecek diye içiniz rahatsa, ya çok rahat insansınız yada şansınıza çok güveniyorsunuz..
Trafik kazası geçirdiğinizde, kaza geçirdiğiniz yere en yakın hastane hayali kurmayın bile, geçenlerde özel bir hastanenin karşısında kaza geçiren bir yaralıya 42 dakika sonra ambulans geldi..(Şaka gibi değil mi?)

Anadolu yakasındaysanız veya Avrupa, karşı tarafta mahkemeniz, önemli iş görüşmeniz, düğün dernek veya acil bir işiniz varsa, yola en az iki-üç saat önce çıkmanız gerekir, yoksa yandı gülüm keten helva..
Toplu taşıma araçlarında yolculuk yaparken, sıkış tepişten bir kadına değip potansiyel sapık yerine konma, dayak yeme, linç edilme tehlikesinin yanı sıra, bu yolculukları tamamlamak için zamanında iyi bir komando eğitiminden geçmeniz gerekiyor..
Varlıklı ve yaşlıysanız, üstelik kiminiz kimseniz yoksa, her an mafya tarafından kaçırılıp, malınız banka hesaplarınız elinizden alındıktan sonra, öldürülüp bir ormana gömülebilirsiniz..
Eskiden trafikte atışmalar olduğunda, sizinle atışanların levye veya zulada sakladığı sopayla inip üstünüze yürümesi mazide kaldı..Şimdi bu tür durumda önünüzü kesenler 14’lü ile mi, 7.65 ile mi veya keleşle mi önünüzü keserler tamamen şansınıza kalmış bir durum…

Kendi sokağınızda, şöyle efil efil esen akşam serinliğinde, bir kavun kesip rakılama yapacaksanız dikkat! Her an saldırıya uğrayabilir, bıçaklanabilirsiniz..
Resim sergilerine giderseniz, sergide çıplak resimler varsa hele bir de içki ikramı, çelik yelek giyin ve kask takın, her an kalabalık bir maganda grubu orayı basabilir..
Erkekseniz saçınız uzunsa hele bir de küpe takmışsanız, kadınsanız saçınız boyalıysa hele birde mini giymişseniz İstanbul’un nerelerinde dolaşabileceğinizi iyi tespit edeceksiniz..Dayak yiyebilirsiniz veya bacaklarınıza asit fışkırtılabilir..

Daha yazmayı unuttuğum bir çok olumsuzluktan sonra sorun bakalım sorumsuz sorumlulara “İstanbul’un hali ahvali nedir beyim?” diye..
Alacağınız cevap bellidir..
“ASAYİŞ BERKEMAL” kardeşim işinize bakın!..

Bu haber 848 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi