Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAKILLARIN TUTULMASI

Suay Karaman

08 Nisan 2013, 11:03

Suay Karaman

Ülkemizde son yıllarda yaşadığımız olaylar tam anlamıyla akılların tutulmasıdır. Akılların tutulmasına uğrayan toplumlara her türlü yaptırımı uygulamak kolaylaşır. Çünkü uyuşturuldukları ve uyutuldukları için artık hiçbir olaya tepki vermezler. Hep sessiz kalırlar ve umutsuzluk içinde hayatlarını devam ettirmeye çalışırlar. Yaklaşık kırk bin insanımızın ölümünden sorumlu, önceleri bebek katili ve cani denilen, şimdilerde ise “sayın” olarak adlandırılan PKK terör örgütünün başı ile yapılan gizli pazarlıklar, akılların tutulmasının son örneklerindendir.

PKK terör örgütünün uyuşturucu, sigara ve akaryakıt kaçakçılığıyla sağladığı finans kaynakları çökertilmeden, silahlarını bırakmadan yapılan görüşmeler, emperyalistlerin dayatmasıdır ve hiçbir yararı yoktur. Üstelik devletin itibarının zedelenmesi sonucunu doğurmuştur. Terör örgütünün maddi kaynakları kesilip, hareket edemez duruma getirilebilseydi, devletin önerdiği çözümü kabul etmekten başka seçenekleri kalmazdı.

“Analar ağlamasın” aldatmacasıyla sahte barış görüşmeleri yapanlar, şimdi çözüm sürecine katkı verecek bir komisyon oluşturdular ve “akil insanlar” adını verdiler. Toplam 63 kişinin yer aldığı bu komisyon, PKK terör örgütü ile AKP ve numaracı cumhuriyetçiler kadrosundan oluşturulmuştur. Bu komisyondakilerin ortak özellikleri ise Türk adından, cumhuriyetten, büyük önderimiz Atatürk’ten rahatsız olmaları ve ülkemizin bütünlüğünü benimsememeleridir.

Bütün harcamaları kamu bütçesinden karşılanacak olan bu komisyon üyeleri, Anadolu’nun çeşitli bölgelerine giderek, milliyetçiliği nasıl ayaklar altına alacaklarını ve Türk Milletine “Türklüklerini” unutmaları gerektiğini söylemekle görevlendirilmişlerdir. Diğer görevleri de PKK terör örgütünün başına özgürlük vereceklerini ve Kürdistan’a statü sağlayacaklarını anlatmaktır. “Barış getiriyoruz” söylemi altında esas ve gizli işlevleri Türk Milletini bölünmeye razı etmektir. Bu komisyon, PKK terör örgütünün silahlı propagandasını, silahsız yapacak olan emperyalizmin yeni maşalarıdır, işbirlikçileridir.

Bu komisyon üyeleri, ülkemizi ve Güneydoğu bölgemizi ne kadar tanımaktadır, bölge insanının sıkıntılarının farkında mıdır? Ülkemizin sorunu sadece terör değildir. Ülkemizin sorunları emperyalist güçlerin dayatmasıyla değil, yurtsever projelerle çözüme kavuşturulmalıdır. Tüm yurttaşlarımızın eşit hak ve özgürlüklere kavuşturulduğu, kardeşçe ve korkuya kapılmadan yaşadığı, bölgeler ve sınıflar arası dengesizliklerin giderildiği, feodal ilişkilere son verilerek, yapılması gereken toprak reformu ile tarım, hayvancılık ve sulama gibi ulusal projelere, hafif ve ağır sanayi projelerine gereksinim vardır. Hem sosyal devleti, hem de ulusal devleti yıkmayı amaçlayan özelleştirmelerin geri alınarak, sosyal hukuk devleti ilkelerinin yeniden yaşama geçirilmesine gereksinim vardır. Yatırımların planlanarak, yeni iş alanlarının açıldığı, gelirin ve verginin adil olarak dağıtıldığı, eğitim ile sağlığın ücretsiz olarak yaygınlaştırıldığı, kültür ve sanatın benimsendiği bir düzene gereksinim vardır.

Bunların dışında ülkemizi bölünmeye götürecek her türlü emperyalist planı elimizin tersiyle iterek, akil insanlar komisyonundan, yeni anayasa yapımı ve başkanlık çalışmalarından uzak durmak gerekmektedir.

Bu komisyonunun ilk örneği olan “Heyet-i Nasiha”nın, 1919 yılında İngilizler, İstanbul’u işgal edince, halkı ikna etmek için Sadrazam Damat Ferit Paşa’nın talimatıyla kurulduğu bilinmektedir. Kurulan bu Heyet-i Nasiha’dan, Anadolu’yu gezerek, halka uzlaşma hissi telkin etmeleri istenmiş ve barışın ancak koşulsuz teslim ve düşmanı kızdırmamakla sağlanacağını anlatmakla görevlendirilmişlerdi.

Tarihi bilmeyenler için, Sadrazam Damat Ferit Paşa’nın ve padişah Vahdettin’in başlarına gelenlerden ders almayanlar için, İsmet İnönü’nün sözünü söylemekten başka çaremiz yoktur: “sizi ben bile kurtaramam”…

Bu haber 1100 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi