Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAmerika Dünyanın Başına Nasıl Bela Oldu?

Bahattin Gülyuva

09 Eylül 2012, 10:45

Bahattin Gülyuva

Ülkemizde ve bize benzer ülkelerde,büyük ağabey Amerika’nın CIA ve Pentagon eliyle yürüttüğü kirli politikalarını eleştirmenin adı bazı kesimlerce Amerikan düşmanlığıdır.Yaptığımız düşmanlık değildir oysa,Amerika’nın gerçeklerini yazmaktır.

Amerika özellikle ağabeylik yaptığı ülkelerde kendisine sadık köpekler,uşaklar,işbirlikçiler,kullanabileceği ajanlar,satılık ve kiralık ve besleme olmaya meyilli insanlar ister.Büyük ağabeyin istediği gibi köpek uşak falan olamıyorsanız hiç değilse sessiz seyredeceksiniz.Olan biteni yazıp çizmeyecek,seslendirmeyeceksiniz.

Aklıma ne geldi de bu yazıyı yazmayı düşündüm?
Amerika’nın gücü diyoruz,kirli savaşları,kirli ayak oyunları,kirli politikaları diyoruz da binlerce yıllık devlet geleneği olan gerek Avrupalı gerek Doğulu ülkelere Amerika nasıl 200-250 yıllık bir tarihe dayanarak ağabey olabildi?Böyle bir cevabı merak etmeye değmez mi?

Birleşti Amerika.Evet milyonlarca başka başka ırktan,milletten,dilden olan insanları bir bayrak altında toplamayı ve birleştirmeyi başardı.250 yıl gibi,devletler için çok fazla sayılmayacak zamanda bu tek bayrak altında birleşebilmenin sinerjisi ve gücüyle dünyanın başına ağabey daha doğrusu bela kesilebildi.

Kendisinde bu birleştiriciliğin gücünü fark edince de,başka ülkeleri ayrıştırmanın,parçalamanın,bölmenin,bir bayraktan birkaç bayrak altına gitmenin zaten yeterince gücü olmayan ülkeleri nasıl toz duman ettiğini de gördü.Ve sömüreceği ülkelerde ilk olarak o ülkelerin birliğini bütünlüğünü bozmanın başarıyı getireceğini fark etti.

Yine ülkemize dönersek,bu sabah gelen mailler içinde bir tanesi bayağı canımı sıktı.Bu ülkede özellikle son 60 yılda tartışmamız gereken çok şey var,bunu her zaman söylüyoruz,ama bizler tartışalım,bizler kendimizle hesaplaşalım,başkalarının güdümünde ve isteklerinde bazı şeyleri tartışalım derken kaybetmememiz gereken değerleri harcamayalım.

Dediğim gibi,bu benim ortaya attığım bir iddia değildir.Süregelen tarih ortadadır.ABD’nin bu kadar köklü ülkeler arasından sıyrılıp dünyaya ağabeylik etmesi tek bayrakta birleşme gücüdür.

Herkes etnik ve mezhepsel kimliğini ve safını belli etsin diye yırtınan Amerikan köpekleri,uşakları,iş birlikçileri,ajanları dışında bunu yarı cahil aydın çerçevesinde bilmeden ve safça tehlikeli saflıkta dillendirenler varsa bir an önce akıllarını başlarına toplamalıdırlar.

Bizi düzlüğe çıkaracak tek yol bağımsızca birbirimize daha sıkı kenetlenebilmektir.

Bahattin Gülyuva

Bu haber 1096 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi