Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımÖZGÜR BARIŞ- APOLİTİK HALK

Özgür Barış

20 Ağustos 2013, 11:08

Özgür Barış

Bu memleket hepimizin hatta bu dünya da öyle Zamanın dehrinde Adem’in iki oğlundan biri güzel bir bahçenin etrafını çitle çevirmiş burası benim demiş, işte böyle başlamış her şey zaten dünyada altı üstü kaç kişilermiş ki mülkiyet güdüsü ile herkesin olan bir bahçeyi tek kendi nefsine mal etmiş ve sonucunda kardeşini öldürmüş, işte o gün başlamış kardeşine düşmanlık ve o gün başlamış Mülk adaletin temeli sayılmaya.

Ülkemizin tek bir ideolojide birleşmesi mümkün değil asla olmaz böyle bir şey. Senin karşındaki fikrini göstermeye başlayınca sen de karşılık vererek kendi aidiyetini korumak amaçlı kendini göstereceksindir. Bir tahterevalliye dönüşecek bu durum. Bir sen bir o bi öteki bu böylece gittiğinde kutuplaşmalar başlayacak ve ülkenin iç huzuru bozulacak. Gezi olaylarının algılanması konusunda hepimiz gördük ne kadar haklı olduğumuzu görsek te karşıt fikirleri olanların bir o kadar kör baktıklarını gördük, biz görün dedikçe gözler kapandı, polislerin yaptığı şiddet, işledikleri cinayetler yok sayıldı elin mısırında aynı hadiselere çanak tutuldu, buyrun buradan yakın denildi, camide içki içtiler toplu seks yaptılar denildi bunun hiç bir delili ve belgesi olmamasına rağmen başbakanın yalanı tatlı geldi çünkü ideolojik körlük vardı onlarda. Bu bizde de yok mu sence? Bizlerde de var ideolojik körlükler. Siyaseti öne çıkarmak sadece ortada yal bekleyen ayırd etmeksizin siyasetçilerin işine yarar. Bir başbakanı halkının ölümünü seyredecek kadar çakallaştırır insafsızlaştırır; menderesin, deniz gezmiş ve arkadaşlarının, dersim katliamının, gezi olaylarındaki öldürülen masum insanların da başına gelenler hep böyledir. Benim ideolojimden değilse ölmesi haktır, yasaldır denilir ve devlet eliyle öldürülmesi caiz görülür.

Yazık biz halklara, yıllarca başörtüsü konusunda zulmedildi insanlara, biz alevilere zulmedildi, kürtlere, sonrada şimdi türklere zulmediliyor, pkk ile pazarlık yapılıp, yapılmadı diye kandırılıyoruz yazık bizlere. bizler ideolojik taraflar haline getirildikçe onun ahı, ötekinin vahına sevinecek canlılara dönüşeceğiz. Biz böyle değiliz Anadolu Halkı bu olmamalı bizler sevgiyi bağrında büyütmüş halklarız Halkların kardeşliği aramızdaki ideolojik çukurları kapatmakla olur. Bu da bizden önceki tüm ideolojilerin çöpe atılması ile mümkün bence.

Geçmişteki tüm yaraları çöpe atmalıyız. Halklar olarak kısır döngüye girmişiz, kendimizi sıfırlamamız gerekir bu da sadece ADALET ve DEMOKRASİ ile olacaktır. Ortak Noktalarımızın üstünlüğünü görüp yeniden kardeşliğin dinamiklerini oluşturmalıyız. Ne Alevilerin cemlerine dil uzatılmalı, ne Hristiyanların ibadetine, ne Müslümanların yaşam tarzına, ne ötekine ne berikine, altı üstü bir kaç günlük ömrümüz var onu da birbirimize laf sokarak, çomak sokarak iktidara kim gelirse ötekini ezerek, sürgün ederek geçiriyoruz biz insanlar REZİLİZ efsanelerdeki, mitolojilerdeki iblis aslında biz insanlarız, biz varken iblise gerek var mı sence.

Sonuç olarak tüm halkın apolitikleşmesi gerekir yoksa bu topraklarda birlikte yaşamak mümkün değil. bırak birlikte yaşamayı YAŞAMAK mümkün olmaz bu nedenle politik taraftarlığımı sorguluyorum bu bir süreç tabiki bakalım başarabilecek miyiz?

ÖZGÜR BARIŞ

Bu haber 1060 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi