Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımFEZANUR SEÇGİNLİ-Bir kadın bir ana yüreğiyle Ortadoğu ve Suriye

SİZDEN GELENLER

30 Ağustos 2013, 06:45

SİZDEN GELENLER

1 Eylül dünya savaş karşıtlığı gününde başta ABD olmak üzere uluslararası tekellerin genel de Ortadoğu halklarına özelde Suriye''ye dayatılan savaşların, bu savaşların çıkması için sürdülülen kirli ve kanlı politikalarının sonuçu yıllardır kan akan Ortadoğu’da her ne sebep ve ne yöntemle olursa olsun askeri bir müdahalenin çözüm olmadığnı olmayacağını yakın tarihte Irak ve libya'da gördük… iktidar çatışmaları devam ediyor. Emperyalist güçlerin yani dış müdahalelerin açtığı yaralar kanamaya devam ediyor.

Hal böyle olmasına rağmen geçtiğimiz hafta Suriye'de yaşanan… kimin attığı belli olmayan… (BM’nin muhaliflerin yaptığından ve kesin olmamakla beraber Türkiye’nin yardımıyla bu silahları temin ettiği yönünde açıklama yapması olayların devamını açıklıyor.) kimyasal katliamı gerekçe göstererek ABD İngiltere, (1 saat kadar önce İngiliz Parlamentosundan müdahaleye “HAYIR” çıkması umarım kesin sonuç olarak görülür.) Fransa ve ne yazık ki Türkiye uluslararası bir müdahaleyi meşrulaştırmaya çalışmak yeni insanlık suçlarına zemin yaratacaktır..

Suriye 'de kimyasal katliamın faillerinin askeri müdahale olmadan tespit edilmesi ve yargılanmalarının sağlanması olanakları varken… Suriye''ye müdahalenin Ortadoğuya yönelik birer kitlesel cinayet girişimi degil mi?

Suriye'ye askeri bir operasyona karar veren ABD, Fransa, İsrail, Türkiye ve gizli taraf olan tüm devletler… güçler tarih ve insanlık önünde suçlu olacaktır; çünkü uluslararası hukuka aykırı ve aynı zamanda bir savaş suçudur. Tüm bu nedenlerle Suriye'ye akeri müdahaleye karar veren Ortadoğu’da yıllarca sürebilecek ve tüm Ortadoğu halklarını tehdit edecek olan binlerce masum can kayıplarının yaşanacağı, Suriye’ye müdahaleyi bir kadın olarak bir ana olarak bir insan hakları savunucusu olarak ve inancım değer yargılarım adına var gücümle hayır diyorum..!

Ortadoğu’nun kaderini Ortadoğu halkları belirlemelidir..! Hiçbir Millet dış güçlerin müdahalesi ile refaha ulaşmamıştır ve ulaşamaz..! Uluslararası tekellerin Rusya'ya sunduğu rüşvet listesi “Bender Bush” olarak bilinen Suudi Arabistan İstihbarat Başkanı bundan iki hafta önce Amerika ve Avrupa devletleri adına Putin’e rüşvet teklif etti. ABD'nin Bender bin Sultan vasıtasıyla Putin'e sunduğu rüşvet listesin de 3 konu öne çıkıyor; 1.Suudi Arabistan Rusya’dan 15 milyar dolarlık silah satın alacak, 2.Rusya gazıyla Avrupa piyasalarında rekabet edilmeyecek, 3.Rusya petrol piyasasında baş olacak Ülkemizde ve geri kalmış ülkelerde belirli makamlara getirilen işbirlikçiler ABD'nin hayal gücüyle kendi halkını korkutmayı asli bir görev kabul ederler… ABD söz konusu olduğunda söze hemen “ABD süper bir güçtür her istediğini yapar” diye başlarlar. Aslında süper bir güç tanımlaması süper bir yalandır.

Vay neymiş efendim Esad kimyasal silah kullanmış, Eee.... bizde inandık(!) Ne yani, emperyalistler savaş istiyor diye biz komşularımıza savaş mı açacağız?

Fezanur Seçginli

Bu haber 1340 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi