Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım'Akan kanın nedeni bizim paramız'

Özgür Barış

06 Eylül 2013, 11:48

Özgür Barış

‘Akan kanın nedeni bizim paramız’
 
Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum’un kızı Sisinin yaptığı darbe için söylemişti bu sözü. Mısır darbesinin sponsoru çıkan körfez ülkeleri ( DUBAİ, SUUDİ ARABİSTAN vs. ) şimdi de Senaryosunu İsraillin yazdığı, Yapımcılığını ABD’nin yaptığı ve sponsorların körfez ülkelerinin olduğu bilinen HER ŞEY DEMOKRASİ İÇİN adlı oyunlarının hazırlıklarına başladılar.
 
Bu büyük bütçeli oyunun figüranları el nusra ve öso denilen küçük rollerle büyük sömürgelerin işlerini kolaylaştırıyorlar. Senaryo şöyle; Yalandan bir sıfır sorun politikası hamlesi ile komşulara mavi boncuk dağıtılsın, Suriye ile akşam evdeyseniz misafirliğe geliyoruz sıcaklığında ilişkiler kurulsun, sonra işimize yarayacak saldırı bölgelerindeki mayınlar temizlensin ki Türk askeri Suriye ile savaşırken bir sıkıntı çıkmasın. Türk halkı PKK sorunu ile oyalansın bu arada İsrail ile bir hareket ettiğimiz belli olmasın diye önce ‘one minute’ vakası organize edilerek Tayyip’in uluslararası arenada ve ülkesinde eli güçlensin, bir de üstüne Mavi Marmara gemisiyle birkaç masumu İsrail aracılığı ile öldürüldüğü zaman İsrail ile Türkiye arasında husumet var zannedilerek danışıklı dövüş sahnesi sergilensin. Bu arada ‘Arap baharı’ tohumları filizlendirilerek domino etkisi yapılsın ve Suriye son ülke olarak hazırlansın. Aynen de böyle oldu.
 
Sonra neler yaşandı bakalım.
 
ABD artık orta doğudan kazandığı nefreti BM ve NATO aracılığı ile absorbe etmek için Türkiye maşalığında bir Suriye savaşı arzuluyor bunun için gerekli olan şeyler; Türkiye’de ÖSO ve Nusra terör örgütlerine mühimmat ve lojistik destek ile birlikte eğitimler verilsin. Tabi bu eğitimleri verecek komuta kademesi itiraz edeceğinden onlar önceden planlanmış Ergenekon Davası (!) ile içeri atılarak kanunen esir alınıp bu engelin önü açılsın, sonra kendi elemanları aracılığı ile planlanan senaryo devreye sokulsun. El Nusra tarafından kimyasal silah kullandığı dünya kamuoyunca bal gibi bilinmesine rağmen daha BM yetkilileri incelemeyi bitirmeden rapor sonuçlarını açıklayan İçişleri bakanı Davutoğlu ve Amerikalı John Kerry adeta kavgada üste çıkmaya çalışmak için bağırarak konuşan tipler gibi davranmaya başlasınlar denilerek senaryonun uygulamasına devam edildi.
 
Şimdi başladığımız yere geliyoruz yani ABD ye, savaşın bütçesinin nasıl karşılanacağını sormuşlar Körfez ülkeleri masraf bize ait diye Lokantada yemek ısmarlayan arkadaşların illa ben ödeyeceğim tarzındaki davranışlara benzer bir şekilde üstlenmişler. İsrailin senaryosunu bu söz özetliyor ‘Akan kanın nedeni bizim paramız’
 
Özgür Barış

Bu haber 1016 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi