Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAnti Kapitalist Müslümanlar

Özgür Barış

11 Eylül 2013, 11:48

Özgür Barış

Anti Kapitalist MüslümanlarGezi Olaylarındaki AKP’yi tersyüz eden, dindar geçinip siyasi rant sağlayanları altüst eden. Siyasi planları, başörtülüye saldırdılar yalanlarını, camide içki içtiler alem yaptılar yalanlarını başlarına saran bir inançlı kesimdir Anti Kapitalist Müslümanlar.
 2005 Yılından beri Recep İhsan ELİAÇIK makalelerini merakımdan dolayı okurum. 
Daha AKP’nin iktidarının öteki yüzünü tam göstermediği yıllardı. Makalelerinde Kapitalizme karşı yazdıkları şeyler çok sertti. Sosyalistlerin en çok sıkıntı çektiği konu DİN konusudur çünkü din afyondur denilir. Eliaçık bunu kendi de ifade edince çok şaşırdım. Bu ifade belki de en çok ateistlerin kullandığı bir ifadedir. Eliaçık dönemin peygamberinin paylaşımcılığına, bölüşüme, eşitliğine vurgu yaparak gün be gün kitlesel anlamda büyüyordu. 
 İslam aleminin pekte alışık olmadığı bu jargon damar oluşturmaya başlamış kendi
 Sosyalizmini inşa ediyordu adeta. Emevi döneminin islam dünyasındaki dejenerasyonlarını bir bir ortaya koyuyor, Emevi hegemonyasının eşitlikçi – adil – insana yaraşır bir hayatı nasıl kapitalist sömürgeye çevrildiğini ortaya döküyorlar bu antikapitalist Müslümanlar.

Tüm eylemlere katılıp ezilenin yanında, muktedirin karşısında yer alarak adeta zihinlerde şimdiki gençlik gibi ezber yıkıp Müslüman kimliğine sosyalizmin inşası için direniyor, ötekine sahip çıkıyor, alevisine, kürdüne, ermenisine el uzatıyor ibadetlerine, dünya duruşuna saygı gösteriyorlar hatta Eliaçık “ Kafası çalışan İmam Hatipli ateist olur! ", “Ateistler, agnostikler cehenneme gidecek diyenler yalancıdır!”, "kirasını 3 ay geciktiren yeni evli çifti kapı önüne koyan hacıyla aynı cennete gitmektense, yaralı kedi için ağlayan ateistle aynı cehennemde yanmayı tercih ederim" diyerek tüm kalıpları ve ezberleri ters köşe yapmıştır.Gezi olayları; birbirine yabancılaşmış gençleri, rakip futbol takımlarını, toplumdan itilmiş cinsel tercihi farklı olan inşaları, solcusunu, sağcısını, siyasi farklılıkları, inanç farklılıklarını, inançlı ve inançsızları bir yürekte birleştirmiş her zaman söylenildiği gibi tüm ezberleri, siyasi statükoları, toplumun örgütsel davranış modellerini, polise bakış açısını, devletin zihinlerdeki yerini alt üst etmiş yeni bir toplumsal kimliğin ön yüklemesi olmuştur. Artık direnen, hakkını arayan, ötekine sahip çıkan, ezilmişin, hor görülmüşün, toplumdan dışlanmışların bir araya geldiği, yeni bir iletişim dilinin ortaya çıktığı, haberlerin sosyal medya ağları ile yayılması gibi akla mantığa sığmayan mizahi savunmalarla Tüm dünyayı kendimize hayran bıraktık ve bunlar başarılırken Anti Kapitalist Müslümanlar hep gaza, copa, tomaya ve işkencelere karşı yanımızda oldu.


Antikapitalist Müslümanların bünyesinde bulunan Eren ERDEM’in yeni bir kitabı çıkmış aldım okuyorum. Kitap D&R da DEVRİM AYETLERİ ismiyle sunulmuş.

Ne dersiniz Onlar ezber bozdu, biz de bozalım mı?

Özgür BARIŞ 

Bu haber 2890 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi