Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBUNLAR VAR YA BUNLAR- FEZANUR SEÇKİNLİ

SİZDEN GELENLER

16 Eylül 2012, 14:25

SİZDEN GELENLER

Yabancılara toprak satışına, GAP arazilerinin yabancılar tarafından her türlü hileli yol kullanarak ele geçirilmesine karşı çıkmazlar... Hatta yabancıların bu toprakları Türk halkından daha iyi değerlendireceğine inanırlar. * Mayınlı arazilerimizin İsrail'lilere veya İsraillerin denetiminde olan firmalara verilemesine ses çıkarmazlar.

* Devlet teşebbüslerinin, özellikle stratejik tesislerin yabancı firmalara peşkeş çekilmesine karşı çıkmazlar. * Hapiste yatan vatansever gazetecilerin durumlarına itiraz etmezler, hatta keyifle izlerler.. * Askerimizin başına çuval geçirilmesine itiraz etmezler.

Çünkü onlara göre bu askerler Irak'ta ABD çıkarları aleyhine sayılabilecek bazı gizli faaliyetlerde bulunmuşlardır. Oradaki valiye suikast yapacaklardır. Hak ettiklerini bulmuşlardır... * ABD'nin Irak'ı işgalini kimyasal ve biyolojik silahlar bölge halkını tehdit ettiği için savundular.. Bu silahların olmadığı anlaşılınca "bölge istikrarı" demeye başladılar. Sanki bölgedeki istikrarı ABD'den başka bozan varmış gibi...

* ABD'nin afganistan'ı işgali, İslami terörün kökünü kurutmak için yapılmıştır. Bu nedenle ABD'yi emperyalist olarak görmezler. Hatta bunlara göre emperyalizm geçmişte kalmıştır. Bugün böyle bir şey yoktur.. Bu sözcük asla kullanılmamalıdır..

* Yasadışı telefon dinlemelerine karşı çıkmazlar. Çünkü her şey hukuka uygun yapılmaktadır.. * Bosna'da Telafer'de Müslüman Türklerin katledilmesine ses çıkarmazlar... * İsrail'in Filistinlilerin vatanlarından kovma ve öldürmelerine ses çıkarmazlar..

* Kıbrıs konusunda Türkiye'yi suçlarlar. ABD ve ABnin savundukalrını savunurlar.. * PKK tarafından askerlerimiz şehit edildiğinde PKK yı kınayıp karşı çıkmazlar.. * Ermeni Soykırımı konusunda Türkiye'yi suçlayanları savunurlar.... Bunları epey çoğaltmak mümkündür. Ancak bu kadarı bile onların düşüncelerinin ve kimlere hizmet ettklerini göstermek bakımından yeterlidir.. İkinci Cumhuriyetçilerin savunduğu görüşler, Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra şekillenen ve ABD'nin 1997 yılından itibaren resmileştirdiği Yeni Amerikan Yüzyılı Projesinin, meşrulaştırmak amacı ile geliştirdiği düşünce sistemindeki bire bir görüşlerdir...

Bu görüşleri nedeni ile nedeni ile inanılan, kutsal sayılan, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk Milletini bir arada tutan değerler ve kavramlar yozlaştırılmış ve aşağılanmıştır.. Ulus-devlet, vatan, millet, ordu, cumhuriyet, laiklik, Türk Kimiği, Türk Tarihi, vb. gibi kavramlar anlamsız içi boş değerler haline getirilmiştir..

ATATÜRK'e DAHA RAHAT KÜFREDEBİLMEK için 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'un kaldırılmasını istemektedirler... İkinci Cumhuriyetçilerin hedef kitlesi CHP ve MHP gibi ulusalcı-milliyetçi partilerle üniversite gençliği, aydınlar ve sivil toplum örgütleridir.

Geriye kalanları ise AKP ve yandaş medya şekillendirmektedir... DÜNYANIN HİÇ BİR ÜLKESİNNDE O ÜLKENİN KURUCUSUNA BIRAKIN HAKARETLER YAĞDIRMAYI, YAPTIKLARINI DAHİ ELEŞTİRMEZLER/ELEŞTİREMEZLER.

İngiltere'de Kraliçe Victoria, ABD'de George Washington, Almanya'da Bismark hakkında tek bir olumsuz söz söyleyenin ocaağına incir ağacını dikerler..
O KİMSELERE TOPLUMDA YAŞAMA HAKKI TANIMAZLAR..!!

Bu haber 1432 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi