Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımVAN minute

Özgür Barış

16 Aralık 2013, 13:56

Özgür BarışVAN minute

Van’da bir deprem sonrası…

Atmosferde feci bir zelzele korkusu hâkim, çökmüş evlerin altından hasbel kader çıkabilmiş ve toza dumana bürünmüş korku dolu bakışların içinde tek bir soru işareti var; ailem sağ mı?

Cansiperane taşları ayıklayamaya çabalayan babalar, analar gözünde bin umutla can arıyorlar harabenin içinde, ellerini yırtıp geçen demir parçalarına aldırmadan ağlamaya fırsat bulamadan bedenlerinin el verdiği ölçüde beton yığınlarını atıyorlar bir bir.. Can mı çıkacak canları mı çıkacak? İkileminde saatler geçiyor birkaç inşaat aracı el atıyor aramalara, kiminin canı çıkmış çıkıyor, kiminin canı çıkıyor sağ salim. Biri yıkılıyor ötekinin dünyası diriliyor gözyaşları içinde.

Objektiflere çocuğun o şafağı izler gibi bir derin bakışla yarı bedeni harabenin altında merakla bakıyorken takılan görüntüsü geliyor aklımıza. O görüntünün ardından kaybetmiştik Yunus’u.

Zelzele insanlığı mı yıkmıştı evleri mi?

Suriye'ye arı kovanına çöp sokar gibi sürekli karışan Başbakan, hiç olmayan bir iç karışıklık hortlattı, Amerika, İsrail, elkaide ve öteki fitnecilerle birlikte.
Sonra milyonlarca Suriyeli ülkemize iltica etti, özel yetkili vali atandı, binlerce konteynır kent inşaa edildi, yiyecek, giyecek yardımları, parasal yardımlar, silah yardımları, ücretsiz sağlık ve eğitim fırsatları derken sınavsız üniversitelerine kadar düşünüldü doğruyu söylemek gerekirse bir Türkiyeliden daha çok kıymet verildi, bakımları yapıldı, yaraları sarıldı insanlığın zelzelesi onlara uğramamıştı.

VAN depremi hala devam ediyor, bu deprem bildiğimiz deprem değil insanlık DEPREMİ. Çocuklar soğukta donmak üzere, ne BAKAN var ne de ilgilenen, sağlık ve barınma konusunda bırakın sınıfta kalmayı devamsızlıktan insanlıktan atılacak bir düzeydedir devlet.

Dış siyasette önüne gelene sinir harbiyle kükreyen, komşularla mahalle çocukları gibi cebelleşen ve sürekli sorun çıkartan hükümet “ Siz Öldürmeyi İyi Biliyorsunuz” diyor daha da Davos’a gelmem, Van Minüt diyen Başbakana soruyoruz;

Siz yaşatmayı çok mu iyi biliyorsunuz. Gezideki çocuklar neden öldürüldü, Van’daki çocuklar neden üşüyor bir Suriyeli kadar değerleri yok mu? Siz onları bu karda kışta kıyamette böyle bırakırsanız onların da VAN minüt diyeceği günler yakındır.

Özgür BARIŞ 

ozgurbaris@yorumcahaber.com

Bu haber 1005 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi