Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımKurt Musunuz? Tilki Mi? Yakında Göreceğiz!

Bahattin Gülyuva

18 Eylül 2012, 09:06

Bahattin Gülyuva

Memlekette bir çok konuya argo tabirle “cuk oturan” bu fıkrayı yine kullanma gereği duydum.
Tilki aç biilaç ormanda dolaşırken kurda rastlar.Kurt der ki;hayırdır tilki kardeş,ne bu halin.-Hiç sorma kurt abi der tilki; kaç zamandır açım.Kurt gülümser ulen tilki kurnazsın,üç kağıtçısın ama gel sana bir kıyak yapayım. Alır tilkiyi bir beygirin yanına götürür şu kenarda dur bakalım der.

Hızla beygirin etrafında döner ve sorar bak bakalım tüylerim diken diken olmuş mu? Tilki bakar ki tüyler diken diken evet der.Kurt hızla beygirin etrafında bir kez daha döner ve bak bakalım der gözlerim kıpkırmızı olmuş mu? Tilki bakar ki gözler kıpkırmızı yanıyor evet der,kurt bir kez daha hızla döner beygirin etrafında kaldır bakalım kuyruğumu kıçım fosur fosur ediyor mu? Tilki evet kurt abi değince kurt beygire bir sıçrar şah damarını parçalar yere yatırır ve hadi bakalım gel doyur karnını der ve gider.

Tilki karnını doyurur yürürken çakala rastlar.Ne lan bu halin çakal der,çakal ne yapayım be tilki abi epeydir açım,yem yok yiyecek yok.Tilki gülümser- ulan çakal tilki abin öldü mü? Gel bakalım benimle der.

Bir beygirin yanına giderler.Tilki beygirin etrafında hızla döner ve çakala sorar,bak bakalım tüylerim diken diken oldu mu? Çakal bakar yok abi der,tilki ise ulan oldu de oldu de beni gaza getir,çakal oldu der.Tilki bir kere daha hızla döner bak bakalım der gözlerim kıpkırmızı oldu mu? Çakal yok abi bembeyaz değince,ulan oldu de oldu de beni gaza getir,çakal oldu abi der.Tilki son kez hızla beygirin etrafında döner ve sorar kaldır kuyruğumu kıçım fosur fosur ediyor mu?
Hayır der çakal,ulan oldu de beni gaza getir,oldu abi der çakal ve tilki beygire atlarken beygir tilkiyi fark eder müthiş bir çifte savurur tilki 10 metre havalanıp yere yapışır ve çakal yanına gelir yahu tilki abi deminden beri soruyordun ya;bak şimdi tüylerin diken diken,gözlerin kıpkırmızı, kıçında fosur fosur ediyor der.

Şimdi efendim mana murat olduğunda, fazla gaza gelmemek lazım.
Yandaş medya, son oluşan dış politikalarda iktidarı fazla gazlamaya başladı.Bunca iç ve dış borç,bunca işsizlik, dış ticaret açığı, üretememek varken, ve en önemlisi ülke basiretsiz politikacıların elinde kalmışken dünya devi olmaktan bahsedenler birilerini bu kadar gazlayıp, tilki misali beygire atlatıp yere çaktırmaya sonra..

BİRİLERİNE DUYURULUR!..

Bu haber 1056 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi