Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCanlı Bomba

Özgür Barış

29 Aralık 2013, 13:02

Özgür Barış

Yeryüzünün en gereksiz en aşağılık bombasıdır.

Cemaat ve Hükümet arasındaki şiddetli geçimsizlik boşanmaya kadar götürdü. Ülkenin yıllardır oturttuğu kör topal da olsa ilerleyen bir hukuk sistemi vardı. Bir Askeri sistemi vardı. Üniversiteler kör topal da olsa kendi işlevini yapabiliyordu…

Cemaat ve Hükümet el birliği ile devletin tüm hücrelerine girebilmek için bir plan kurdular hem Türk devletinin dinamik referanslarını Atatürk ilkelerini çürütecek hem de Cumhuriyetin kazanımlarını ve izlerini silecek bir projeydi bu. Şimdilik uluslararası bop planının detaylarına girmeyeceğiz.

Tüm Cumhuriyet kadrosu tasviyesi için hazırlanılan bu projede askerler, profesörler, siyasetçiler, gazeteciler içeri alındı yerlerine cemaatin ve hükümetin misyonerleri yerleştirilmeye başlandı. İşte ip orada koptu. Cemaat her yere kendisinin yer alması için bastırıyor, hükümet ise bunu tehlikeli görüp kendi misyonerlerinin yerleştirilmesini istiyordu. Bu köşe kapmaca oyununda önce içten kibarca tartışmalar sonra dıştan herkesin gözü önünde çarpışmalar dönüştü.

Ergenekon savcısının kadrosu öteden beri hükümetin yediği haltları bir önlem olarak bir köşede tutmuş günü ve zamanı geldiğinde gündeme bir bomba gibi sürmüştü.

Gerçek bir bombaydı bu bakanların kucaklarında patlatılmak üzere zamanlanmış  bir bomba. Hem de çocuklarının içinde olduğu kirli işler bombası ki ucu Bilal Erdoğan’a kadar dayanan bir bomba.

İktidar bu enseye atılan tokatla yüzüstü yere kapaklandı. Madara olmuştu Kasımpaşalı. Sürekli söylüyordu dere geçilirken at değiştirilmez ama tüm polis kadrosunu değiştirmişti.

Sürekli söylüyordu ya Avrupa Birliğine Maç oynarken kurallar değişmez diye o Kasımpaşalının paçası yemeyince Adli Kolluğun yönetmeliğini değiştirip zaman kazanmak istedi tabi.

İş buraya kadar karşılıktı tekme tokat giderken Tayyip kendi zihniyetinden türeme bir şey akıl etti. Ben yanarsam devlette yansın, ben ölürsem herkes ölsün, ben gidersem yıkılsın Cumhuriyet gibi bir canlı bombavari hukuk ilkelerinin kucağına yönetmelik bombasını  yerleştirdi. Polis savcıya direnmiş hukuk dışı bir fiili durum meydana gelmişti. Üstelik Hükümet bununla kalmayıp yargının yönetmeliği ile oynayıp devleti kendi içinde kontak yaptırdı tam hukuk kısa devre oldu derken Allah'tan yönetmelik iptal edildi yine yargının hamlesiyle.

Canlı bombalara dikkat edilmeli, kendi yanacaksa herkesi yakarlar ki Allah'tan bunu milletimiz gördü ve Gezi Ruhu yine meydanlara indi.

Hırsızlar bunu söylüyor: 'Ya istikbal ya ölüm'

Gezi ruhu sokakları inletiyor,  “Ya İstiklal Ya Ölüm”   

Özgür BARIŞ

Bu haber 964 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi