Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımGENÇ OSMAN

SİZDEN GELENLER

05 Ocak 2014, 18:26

SİZDEN GELENLER

Meğer ne cahilmişiz. İçinde yaşadığımız devletin genç bir Osmanlı Devleti olduğunu bilmiyormuşuz. Hünkar efendi birkaç kez ifade ettiler ama, biz anlayamamışız. (Davutoğlu "Cumhuriyet bir fetret devridir, ulusalcılıkla hesaplaşm...alıyız, biz yeni osmanlıyız": kişinin, Cumhuriyet ile ne ilişkisi olabilir - Orhan Bursalı, 28 Ekim 2013,Twitter). Cumhuriyet bir kaza idi. Şimdi Osmanlı'nın 37. sultanı başımızda. Eh, Osmanlı tekrar dirildiğine göre, daha gençtir. Osmanlı devleti de, adını kurucusundan aldığına göre, genç Osmanlı'yı kurana da, Genç Osman denir.
Osmanlı'da kadılık sistemi vardır. İntikal eden işleri ifa ettiği için, işi yapanlar, halledenler, 'ifa edenler' anlamında, 'kadı' ismi ile anılırlar. Valiler gibi devleti temsil etmezler. Valiler hukuk ile, kadılar emirname ile talimat alırmış. Hünkar Genç Osman, Hatay kadısına 'Aratmayın!' demiş, efendi de uygulamış: 'Tez serbest ola!', ve TIR, tırladı kozmosa. İçinde Fidan'ın tosuncukları, meyvelerini taşımışlar. Meyve acı olduğundan, adam kazıklamak için, Suriye denen garip devlete postalamışlar. Oradaki alıcılar, tekbir ile, Fidan'ın acı meyvelerini, tatlıya çevirmişler.
Böyle bir buyruk gelir de, devlet sırrı olmaz mı? Gül'lümüz bile onayladı. Cahiller, devlet sırrını 'Kozmik oda'da arıyorlar. Kozmik TIR var iken, 'Kozmik oda'dan söz olur mu?
Hünkarı tanımayan, şehzadeyi nasıl tanısın? Hünkarımız aynı zamanda halifemizdir. Halife din alimidir ve 'Bilal-i Habeş'i iyi tanır. Esasında gerçek Bilal, şehzadedir. Gerçek Bilal siyahi değil de, kel olurmuş. Müseylemetül Kezzab efendi, danışmanı imiş, ilham eylemiş.
Kukuku hukuk sananlar, susmak bilmez kafirlermiş. Allah'ın şeriatı onlar için gazab imiş. Allem etmişler, kallem etmişler, '4.' kez 'Yargıtay'lamışlar: Dua / beddua helal, kutu harammış.
-Düstura öyle geçe!
Kutuya konan ayakkabılar kokarmış, huriler yaklaşmazmış. Ama dualar, batıdaki kıbleye doğru edildi mi, tutarmış. Panislavanya, Pentagon kıbleleri gibi.
O zaman dua edelim:
- Yarabi, devletin malını çalmayanı, çalıpta başbakana sığınmayanı koruma ya rabbi.
- Ya rabbi, kitapları yasaklayanı, Kuran'ı yakan Velid'in yolundan, aydınları hapseden savcıları, İskenkenderiye kütüphanesini yakan Ömer'in adaletinden ayırma yarabbi.
- Ya rabbi, kafa keserken tekbir getiren çeteleri, cennet yolunda iken apış aralarını koru ki, mahcup olmasınlar, hurileri utandırmasınlar,
- Ya rabbi, sen her şeye kadirsin. Şehzade için karar verenleri karnından konuştur, konuşturduklarının gazını eksik etme ya rabbi.
-Ya rabbi, mukaddes şeriatını getiren halifene, eli kanlı Yavuz hırsızının kanlı ellerinin şefaatini ver, ya rabbi.
Osmanlı ordusunun gerçek askerleri, kapı kulu askerleri imiş. Ama mehter onların değil imiş. O, Yeniçeriler'inmiş.
Yeniçeriler, Genç Osman'ı, Viyana kapılarından önce, Lahey'de bekliyormuş. Oradaki kozmik 'odunlukta'. En yakışıklılarını, selamlama komitesine almış bekliyorlar, bir sıra halinde. Uçak, Panslaavenya ve Pentagon güzergahından geçecekmiş önce. Bu nedenle, hünkarımız hazretleri, daha hızlı varmak için, uçağı beklemek yerine, at üzerinde gideceklermiş.
Uzun yolculuk için, ehil at lazımmış. Ehil atlar, ehil olmayan sürücüleri sırtından atıyormuş. Hünkarımız, taht-ı revana alışmış. Bu nedenle, uygun at, daha bulunamamış.
Hünkarımız, Şehzade Bilal'ı, yanına almıyormuş. Şehzade Bilal, cülus için para ödemezmiş. Yeniçerilerin odunları çok sertmiş. Gemicik satıp, cülus etmeğe deymezmiş.
Hünkar efendi, kimyasal parfümünü yanından ayırmazmış.
Meğer nerede olduğumuzu bilmiyormuşuz. Adamın biri, adı cumhur, müdürlük koltuğuna oturmuş, 'Ben başkan!' diyor.
Kimine göre, bundan sonraki başkan, ne Kemal'i bir insan olacakmış, ne de Gül'lü yoldan geçecekmiş.
Bir şartla: Seyirciler meydana inerse...
 

Bu haber 888 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi